Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Культура -> Вишивка на уроках трудового навчання у молодших класах

Вишивка на уроках трудового навчання у молодших класах

Назва:
Вишивка на уроках трудового навчання у молодших класах
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,46 KB
Завантажень:
483
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КУРСОВА РОБОТА
з образотворчого мистецтва
Вишивка на уроках трудового навчання у молодших класах


ПЛАН
І. Предмет трудового навчання у системі інших предметів початкової школи.
ІІ. Вишивання міні вишивки на уроках предметів трудового навчання у початкових класах.
Вишивка – один із видів декоративно-прикладного мистецтва.
Особливості гуцульської міні вишивки.
Підготовка до вишивання:
а) перенесення рисунка на тканину;
б) робоче місце вишивальниці;
в) інструменти та приладдя для вишивання.
Види швів міні-вишивки хрестом.
Особливості роботи вчителя з учнями під час вивчення тем з міні вишивання хрестиком у початкових класах.
ІІІ. Значення вивчення тем з міні вишивання хрестом на уроках трудового навчання у початкових класах.


I. Предмет трудового навчання у системі
інших предметів початкової школи.
Демократизація суспільства, Вільний розвиток особистості по-новому ставлять питання про якість перебудови навчально-виховного процесу, створення цілісної системи змісту освіти, реалізації в педагогічному процесі принципу гуманізації. Нова методологія виховання ґрунтується на гуманістичних цінностях і спрямована на підвищення моральності суспільства. Це вимагає від педагогічної науки нових виховних систем, здатних готувати громадян з високими почуттями відповідальності й обов’язку, свідомою дисципліною, безкорисливим внесенням особистого потенціалу на благо розбудови Української держави. Потрібна розробка нових підходів до обґрунтування наукових засад морального, трудового, естетичного, фізичного і родинного виховання для здійснення широкої програми оздоровлення суспільства.
Одним із напрямів такого оздоровлення є трудове виховання молоді і підготовка її до самостійного життя та праці в сучасних умовах школи.
Найважливішим аспектом цієї проблеми є праця як засіб всебічного і гармонійного розвитку особистості, як основа виховання громадянськості, умова розумового, фізичного та естетичного становлення особистості.
Праця задіює учнів у складній системі суспільних відносин, формує морально-ціннісні орієнтації. “Праця як виховний засіб можлива лише як частина загальної системи” Макаренко А.С. // Збірник творів. – М. 1958. – T.V. – с. 116, – писав А.С. Макаренко.
Трудове виховання починається з І класу і органічно зливається з навчальним процесом, з усім життям колективу. В трудовій діяльності відшліфовуються світоглядні позиції школярів, у праці формується особистість людини як творця, який діє в ім’я гуманних ідеалів суспільства.
Важливе місце серед навчальних дисциплін у початкових класах займає трудове навчання, на яке за навчальним планом відводиться 1 год. на тиждень (34 год. на навчальний рік). Трудове навчання у початкових класах є важливою ланкою в єдиній системі навчання, виховання й розвитку учнів і має визначені певні цілі:
повідомлення початкових відомостей про різні галузі виробництва, матеріали, інструменти, приладдя, які часто зустрічаються;
формування трудових умінь і навичок, прищеплення елементів трудової культури;
виховання працелюбності, старанності, охайності.
Програмовий матеріал розподілений у певній послідовності з урахуванням поступового розвитку учнів відповідно до їхніх вікових особливостей і досвіду, нагромадженого на уроках трудового навчання. У зв’язку з цим співвідношення видів навчальної роботи протягом усього навчального курсу змінюється.
У процесі трудового навчання школярі отримують відомості з графічної грамоти, оволодівають комплексами знань, умінь і навичок обробки різних матеріалів, вчаться планувати роботу, правильно розташовувати на робочих місцях матеріали і інструменти, виконують розмітку деталей виробів за допомогою креслярських інструментів, вчаться читати прості креслення, технологічні карти.
Учні обробляють папір, тканину, пластилін, природні матеріали, метали, працюють з конструкторами. Вивчаючи сільськогосподарську працю, учні обробляють ґрунт, готують насіння до висівання, вирощують рослини.
Тематику видів діяльності, запланованих навчальною програмою, і розподіл годин по темах можна прослідкувати, розглянувши таку таблицю:
Види діяльності | Класи
І | ІІ | ІІІ
Стабільна частина | 34 | 26 | 24
Робота з папером і картоном
Робота з папером і картоном з елементами графічної грамоти
Природні матеріали
Робота з різними матеріалами
Елементи конструювання і моделювання
Тканини і волокнисті матеріали | 7
10
5–
5
7– |
8
4
4
4
6– |
8–
8
4
4
Варіативна частина– | 8 | 10
Народна вишивка
В’язання і макраме
Обробка деревини з елементами народознавства
Технічне моделювання і конструювання
Сільськогосподарська праця
Всього: | 34 | 34 | 34
У “Пояснювальній записці” до “Програми з трудового навчання для І-ІІІ класів загальноосвітньої школи” говориться:
“.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Вишивка на уроках трудового навчання у молодших класах

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок