Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Культура -> Модерністські стилі мистецтва на уроках образотворчого мистецтва. Супрематизм Малевича

Модерністські стилі мистецтва на уроках образотворчого мистецтва. Супрематизм Малевича

Назва:
Модерністські стилі мистецтва на уроках образотворчого мистецтва. Супрематизм Малевича
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,34 KB
Завантажень:
147
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КУРСОВА РОБОТА
на тему: "Модерністські
стилі мистецтва на уроках образотворчого мистецтва. Супрематизм Малевича"


План
Вступ……………………………………………………………………………3
1. Розвиток модерністичних стилів в кінці XIX – початку XX ст …………5
2. Творчість Малевича- основоположника супрематизму………………….7
2.1 Початок творчості К. С. Малевича …………………………………7
2.2 Вплив Клюна на творчість Малевича……………………………….9
2.3 Кубофутуристичний період у творах Малевича…………………..11
2.4 Зародження супрематизму…………………………………………13
2.5.Світове визнання Малевича………………………………………. 18
3. Методичні основи ознайомлення учнів з творчістю представників різноманітних художніх стилів……………………………………………...21
Висновок………………………………………………………………………22
Список використаної літератури……………………………………………23


Вступ
Розвиток культури відбувався у дуже складному глобальному політичному контексті: дві світові війни, виникнення і крах тоталітарних режимів, розкол світу на дві суспільні системи і багаторічне військово-політичне протистояння між ними, криза і крах соціалістичного ладу, розпад держав з багатовіковою історією (на початку століття — Австро-Угорщини, у кінці — Радянського Союзу), формування «третього світу» з його проблемами, існування вогнищ багаторічних військових конфліктів. Все це не могло не викликати драматичні (а часто — катастрофічні) потрясіння.
Модернізм становив собою один з найбільш потужних напрямків культури ХХ століття. Модернізм, у мистецтві загальний термін, що використовується для виниклих на початку 20 століття спроб порвати з художніми традиціями 19 століття; заснований на концепції домінування форми на противагу змісту .У цьому терміні немає спроби вичленити яку-небудь спільну рису — очевидні різноманітність і різноплановість майстрів. Об'єднує їх насамперед авангардизм — розрив з визнаними нормами і традиціями, бунт проти старих форм не тільки в мистецтві, але й у житті взагалі. У той же час у різних майстрів абсолютно різними були, з одного боку, цілі, а з іншого — тон і спрямованість протесту.
В образотворчому мистецтві прямими представниками є абстракціоністи; у літературі - письменники, що експериментують з альтернативними формами оповідання; у музиці - традиційне поняття ключа було замінено на атональність; в архітектурі - функціоналізм і відсутність декоративності розглядається як центральна концепції. Особливо цінується вироблення власного, ні на кого не схожого образу, що пов'язано зі зміною загальних естетичних настанов. Якщо раніше головною естетичною категорією було прекрасне, все мистецтво попереднього сторіччя пронизане гуманізмом, то тепер популярною категорією стає потворне, ідеал цілісної людської особистості зникає, що часом веде до підриву фундаментальних основ творчості (наприклад, образотворче мистецтво відмовляється від зображувальності, образності). Головною цінністю визнається внутрішній світ художника, право без обмежень вибирати способи вираження своїх переживань, асоціацій. Художники в цей період вдаються до колажу, монтажних і відео ефектів, гіперреалізму, часто у своїх творах намагаються показати нікчемність і величність життя. Предметам побутового середовища часто надають символічного значення .Живопис постмодернізму не визнає реальності зображуваного, естетичності, прагне реагувати на важливі проблеми сучасного їм суспільного життя.
1. Розвиток модерністичних стилів в кінці XIX – початку XX ст
Батьківщиною модернізму стала Франція. У Парижі, французькій столиці, на початку ХХ ст. жило і працювало багато молодих талановитих художників, вихідців з різних країн, які шукали нові шляхи у мистецтві: П.Пікассо, А.Матісс, Ж.Брак, А.Модільяні, М.Шагал, О.Архипенко та ін. Художники влаштовували виставки своїх творів, дискутували з приводу різноманітних художніх течій. До модернізму в образотворчому мистецтві належать всі течії постімпресіонізму — фовізм, експресіонізм, кубізм, футуризм ,абстрактне мистецтво, його геометричні напрями (супрематизм).
Одним із перших напрямків фовізм , для якого характерна кольорова експресія, поєднання яскравих кольорів, декоративність, життєрадісність, пластична деформація предметів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Модерністські стилі мистецтва на уроках образотворчого мистецтва. Супрематизм Малевича

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок