Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Культура -> Кінофотофонодокументи: історія і сучасний ста

Кінофотофонодокументи: історія і сучасний ста

Назва:
Кінофотофонодокументи: історія і сучасний ста
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
32,74 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ ТА МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ КЕРІВНИХ КАДРІВ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
Курсова робота
на тему:
Кінофотофонодокументи: історія і сучасний стан
Виконавець: студентка І курсу
Факультет: документознавства
та інформаційної діяльності
групи ДР-39
Савченко О. А.
Науковий керівник: професор,
доктор історичних наук
Кулішов С. Г.
Київ 2000


Зміст


Вступ
Приєднання України до єдиного світового інформаційного простору передбачає вивчення і урахування міжнародне визнаних норм інформаційного співробітництва, знання специфіки й особливостей функціонування інформаційно-бібліотечних систем, розуміння основних принципів інформаційної політики в окремих країнах та в об'єднаннях країн.
Інформаційна політика - це сукупність законів та положень, які пов'язані та керують створенням, виробництвом, збиранням, зберіганням, організацією, розповсюдженням та доступом до інформації. Її значення полягає в тому, що вона впливає на шляхи, якими окрема особа і суспільство в цілому робить політичний, економічний та соціальний вибір.
В зв'язку з відмінностями в історичних шляхах розвитку в різних державах спостерігається велика різниця в культурному, соціальному, релігійному та політичному підходах до вирішення проблем інформаційної політики. В різних країнах існують певні відмінності, труднощі та перешкоди в процесах формування і вировадження сучасної інформаційної політики. На них впливає рівень розвитку відповідної інфраструктури, висока вартість літератури, нової інформаційної технології та підключення до світових інформаційних мереж, низький рівень усвідомлення в деяких країнах важливості і цінності інформації та інформаційного обслуговування, слабка державна й урядова підтримка цієї сфери, відсутність необхідної і належної правової бази, наявність мовного бар'єру у використанні й розповсюдженні інформації, недостатня мотивація інформаційно-пошукової діяльності, низька заробітна платня інформаційно-бібліотечних працівників та відтік кваліфікованих працівників з цієї сфери і навіть їх від'їзд з окремих країн, погані засоби зв'язку (пошта, телефон та ін.).
В основу інформаційно-бібліотечної діяльності в демократичних країнах покладена концепція інтелектуальної свободи. В статті 19 "Загальної декларації прав людини" проголошується, що кожна людина має право на свободу переконань та на вільне їх висловлення; це право включає свободу безперешкодно дотримуватись своїх переконань та свободу шукати, отримувати і розповсюджувати інформацію та ідеї будь-якими засобами і незалежно від державних кордонів. Принцип свободи слова та право кожної особи на вільне висловлення своєї думки закріплені Міжнародним пактом про політичні та громадянські права, Європейською конвенцією про захист прав людини і основних свобод, що була прийнята Радою Європи.
В демократичних країнах розроблені і введені в дію відповідні закони, які забезпечують реалізацію концепції інтелектуальної свободи. Зокрема, в США в першій з десяти поправок до Конституції проголошено, що "Конгрес не може приймати закони, які обмежують свободу слова або друку...". В Федеративнійі Республіці Німеччини Конституцією гарантовано право громадян на вільний доступ до інформації. Відповідні закони ("Про інформацію", "Про бібліотеки і бібліотечну діяльність") були прийняті і в Україні, що іде шляхом побудови демократичного відкритого громадянського суспільства. Конституцією України гарантоване право громадян на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір (стаття 34).
Передається та зберігається інформація в будь-якому суспільстві за допомогою документів.
Розробляє та вивчає проблеми загальної теорії та історії документа загальне документознавство.


1. Кінофотофонодокументи в контексті документознавства. Історіографія питання.
Спеціальне документознавство вивчає особливості документів, котрі функціонують у бібліотеках, архівах, музеях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Кінофотофонодокументи: історія і сучасний ста

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок