Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Культура -> Технологічний процес виготовлення годинника декоративного

Технологічний процес виготовлення годинника декоративного

Назва:
Технологічний процес виготовлення годинника декоративного
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,67 KB
Завантажень:
430
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Дипломна робота
Технологічний процес виготовлення
ГОДИННИКА ДЕКОРАТИВНОГО
 


Зміст
1. Вступ. Короткі історичні відомості про декоративно-прикладне мистецтво України……………………………………………………………..__
2. Збір матеріалу……………………………………………………………………__
 
3. Ескізне і композиційне вирішення…………………………………………...__
4. Розробка ручного креслення……………………………………………..........__
5. Характеристика сировини і матеріалів……………………………………...__
 
6. Опис технологічного процесу виготовлення годинника декоративного.__
 
7. Техніка безпеки при ручній обробці деревини……………………………...__
8. Список використаної літератури………………………………......................__
9. Фотографія дипломної роботи………………………………………………..__
 
10. Додатки………………………………………………………………………….__


1. Вступ. Короткі історичні відомості про декоративно-прикладне мистецтво України
Народна творчість існує як сукупність численних видів, жанрів, родів мистецтв. Усі її види об'єднує основне - пізнання та відображення трудової діяльності людства, його історії, побуту тощо. Хоча кожен із них має певні особливості функціонального призначення, матеріалу, засобів вираження. Творчість включає в себе різні види художньої діяльності народу, однією із яких є різьбярство - художня обробка деревини.
Найдавніші пам'ятки народного мистецтва на території сучасної України, що зійшли до нас, належать до епохи палеоліту (20 тис. років до н.е.). Це вироби з кістки, оздоблені різними геометричними мотивами. Їх знайшли археологи під час розкопок Мізенської стоянки на Чернігівщині. Предметів із дерева із тих далеких часів не збереглося. Пізніше почала розвиватися кераміка, ткацтво, художня обробка кістки, а потім і дерева.
Розкопки скіфських поховань дають уявлення про різноманітність видів і технік художньої обробки деревини, які були у скіфів. В давнину скіфи користувались дерев'яним посудом. Археологічні розкопки скіфських поховань свідчать, що скіфи спілкувались з іншими народами, вміли обробляти дерево на високому художньому рівні. Вони оздоблювлаи дерев'явні похоронні ложа багатокольоровими породами дерева.
У ІІ ст. до н.е. сармати витіснили скіфів. Вони широко використовували колір у оформленні дерев'яних виробів. Скіфо-сарматський період і вплив античної культури грецьких міст Північного Причорномор'я сформували принцип художнього створення виробів, орнаментики, прийомів виконання та технік декорування. Поєднання реалізму з творчою фантазією, з підвищеною декоративністю, створення неповторної образної системи стали основою для творчої праці багатьох поколінь майстрів і утверджувались народною творчістю тривалий час.
Слов'яни вийшли на історичну арену на початку І тисячоліття до н.е.. вони займали територію між Дністром і Віслою. В І-ІІ ст. н.е. на землях середнього Придністров'я, як свідчать археологічні знахідки, розвивається культура, за назвою місця знахідки Зарубинецька.
У дохристиянський період відображались також уявлення стародавніх майстрів про магічні сили Землі та природи. Символічно зображувались Сонце, Земля, Кінь. Також був поширений геометричний орнамент із борозенок, ямок, штрихів. Уявлення про виникнення та побудову світу передавались у народній творчості у вигляді геометричних фігур-символів, зображень тварин і частин їхнього тіла - голови, ніг.
Літописець Нестор у Х ст. зазначає наявність розвиненої дерев'яної скульптури, за його свідченням Київський князь Володимир поставив у княжному дворі Перуна дерев'яного. Після прийняття християнства на Русі (989 р.) дерев'яних ідолів топили у річках. З часом розвивались токарні роботи, довбання, різьблення. Це засвідчує знайдені залишки дерев'яних мисок із Райковецького городища на Житомирщині і в інших районах України.
Токарні вироби прикрашали художнім розписом, що засвідчують зображення на мисці ХІІ ст. із Києва. Майстри Русі працювали в різних стилях. У кожному регіоні художня обробка дерева мала стилістичні особливості. Вироби відрізнялися формами та прикрасами. На виробах зображали майстри фантастичних звірів, міфічних птиць.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Технологічний процес виготовлення годинника декоративного

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок