Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Культура -> Художній розпис тканин (батік)

Художній розпис тканин (батік)

Назва:
Художній розпис тканин (батік)
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
32,00 KB
Завантажень:
59
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
ДИПЛОМНА РОБОТА
з образотворчого мистецтва
на тему:
Художній розпис тканин (батік)


ЗМІСТ
Розділ I Короткі відомості з історії розпису тканин
Розвиток набійки
Мистецтво батика
Розділ II Технологія виконання батика
2.1 Устаткування, інструменти, матеріали
2.2 Основні способи розпису тканин
2.3 Холодний батик
2.4 Гарячий батик
2.5 Вільний розпис
Розділ III Композиція
Колорирування
Спектр. Колірне коло
Додаткові кольори
Колорит
Розділ IV Опис творчої частини
4.1 Зміст композиції
Висновок
Література
Додатки
ВСТУП
Тема моєї дипломної роботи «Жіночі ракурси. Батик». У виборі теми я керувалася багатьма мотивами.
Людина живе в оточенні краси і різнобарвності, витонченості форм природи, уміє бачити красу в навколишньому світі і сама творить предмети краси. Мистецтво творити, оздоблювати ужиткові вироби з'явилось і удосконалювалось з часу появи людства на землі. Уміння прикрашати своє оточення розвивалось у взаемозв'язку з потребами людини: створити житло своє естетичнішим, оздобити посуд, одяг, різні побутові речі. Це мистецтво поступово набувало своїх регіональних особливостей, входило в національну культуру, звичаї народу.
Коли я вперше познайомилясь з мистецтвом батика, я відкрила для себе незвичайний світ, який зачаровує з першого погладу, в який можна поринути всіма своїми думками і самому створити щось незвичайне. Намалювавши декілька ескізів я довго вдивлялась, вибирала найкращий. Найкраще мені сподобався ескіз де були намальовані три дівчини. Він мені сподобався незвичайністю типажів, яскравою декоративністю, виразною пластикою. У сучасному мистецтві ми спостерігаємо прагнення художників використати такі ж принципи в створенні декоративних композицій. Умовна мова абстрактності часто зустрічається в різних видах декоративного мистецтва: монументальному, прикладному. Мені здалося цікавим спробувати виразити своє сприйняття навколишнього світу у творчій роботі через абстракцію.
По-друге, техніка батика, що зачарувала мене графічними й мальовничими ефектами, була обрана як спосіб, що дозволяє найбільше виразно втілити власний задум.
Ціль роботи: вивчити матеріал по заданій техніці, поглибити знання про декоративно- прикладне мистецтво, систематизувати знання про розпис тканини.
Основні завдання:
освоїти основні прийоми розпису тканини;
виконати творчу композицію.
Вихідні дані: В.А. Барадулин «Основи художнього ремесла».
Склад роботи: теоретична частина викладена в пояснювальній записці, практична представлена в додатках.
У пояснювальну записку включені: введення, чотири глави, висновок і література.
У першому розділі висвітлюються основні види розпису й друкованих малюнків, короткі історичні відомості про них.
У другому розділі дається опис техніки виконання ручного художнього розпису.
Спочатку приводиться перелік необхідних матеріалів й інструментів. Зі способів художньої обробки тканини я зупиняюся на холодному й гарячому батику, вільного розпису, тому що передбачалося спочатку можливе використання цих способів при виконанні практичної роботи.
У третій розділ я включила рекомендації Барадулина й Танкуса по композиції й кольоруванні при оформленні текстильних виробів. Вони представляються мені корисними й цікавими для всіх, початківців працювати з декоративним текстилем. Свої судження автори засновують практикою, що зложилася у творчості народних майстрів мереживоплетіння, килимарства, візерункового ткацтва.
У четвертому розділі я засновую практичну частину своєї роботи: додаю перелік додатків, зміст творчої композиції, на які я опиралася, виконуючи панно. «Жіночі ракурси».
Новизна роботи полягає в поданні власного варіанта творчої композиції, у техніці батику.


Розділ I. З ІСТОРІЇ БАТИКА
Саме слово "батик"- яванського походження і в перекладі означає "малювання гарячим воском". Йдеться про оригінальний спосіб прикрашання тканини шляхом нанесення візерунків розтопленим воском, з последуючим фарбуванням тих частин полотна, котрі залишались вільними від воску. Багато народів по всьому світі з сивої давнини развивали цей вид мистецтва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Художній розпис тканин (батік)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок