Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Культура -> Минули літа молодії

Минули літа молодії

Назва:
Минули літа молодії
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
12,07 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Курсова робота
«Минули літа молодії»
Муз. Д.Січинського
Сл. Т. Шевченка
ІСТОРИКО-СТИЛІСТИЧНИЙ АНАЛІЗ
Хоровий твір „Минули літа молодії написав Д. Січинський на слова Т.Г. Шевченка.
Основна ідея твору - пустота і безнадійність життя в умовах буржуазно-суспільного ладу.
Тут перед нами повстає образ самотньої, знесиленої людини. Тема - загублена молодість, самотність та протест. В художньому розв'язанні цієї теми Шевченко підносить до найвищих філософських узагальнень. В його поезії немає нічого суто суб'єктивного, притаманному тільки йому самому. Все, про що мовить Шевченків ліричний герой, мислиться широко, то мова про долю всього народу.
Глибока Шевченкова любов до народної пісні й професійної музики, його загальна компетентність у цій галузі відбилися не лише в піснях, „Щоденнику" й мистецьких символах - вони були життєдайним джерелом його поезій.
Спів був для Шевченка органічною потребую. Співав майбутній поет дитиною, співав у майстерні Карла Брюллова, у покоях митців Рєпніних, Волховських. І коли його везли на заслання до Оренбурга, він навіть тоді співав. Пісня супроводить поета далі й далі. Мабуть, тому одною з найголовніших ознак шевченкових поезій і є їх наспівність, мелодійність, задушевність. Саме такі риси притаманні й поезії „Минули літа молодії". З цього погляду його можна порівняти з „За сонцем хмаронька пливе...", „Заросли шляхи тернами...".
Тут і глибоке щире чуття і смислова насиченість та їх художнє втілення і тонка милозвучність. Шевченкова поезія хвилює глибоко й постійно і тоді, коли він промовляє до нас пластичним образом, і тоді, коли музикою передає настрій.


Минули літа молодії Холодним вітром од надії
Уже повіяло, зима! Сиди один в холодній хаті Нема з ким тихо розмовляти, Ані порадитись. Нема Анікогісінько. - Нема! Сиди ж один, поки надія Одурить дурня, осміє... (У Січинського „Одурить тяжко, осміє") Морозом очі окує, А думи гордії розвіє, Як ту сніжину по степу! Сиди ж один собі в кутку. Не жди весни - святої долі! Вона не зійде вже ніколи Садочок твій позеленить,
Твою надію оновить! І душу вольную на волю Не прийде випустить...Сиди І нічогісінько не жди!..
18 октября 1860р С. - Петербург


Ліра, яка народжувала такий твір мала безліч найрізноманітніших струн - від тонких, тендітних, мов осіннє павутиння, до потужно-гучних, які мов грім небесний, вражають слух і серце.
Озвучення „Кобзаря", зокрема віршів гострого соціальне звучання, починається новий етап в історії української музики. На Україні важко знайти композитора, який у минулім не звертався б до Шевченкової поезії. Наслідком напрочуд плідного процесу є дві з лишком тисячі музичних творів різних жанрів і форм. Серед них два „Заповіти" М. Лисенка і М.Вербицького, „Огні горять" С.Воробкевича, кантата „Хустина" Л.Ревуцького. Ряд творів на слова Т.Г.Шевченка написав Д.Січинський, - перший західноукраїнський професійний композитор.
Йому належать хори „ Як би ви знали, паничі", „Один у другого питаєм", солоспіви „У гаю, гаю", „І золотої й дорогої", а також високо художня поема «Лічу в неволі» і хор „Минули літа молодії".
Денис Володимирович Січинський належить до найвидатніших західноукраїнських композиторів дожовтневого періоду. Розквіт його творчості припадає на 1886 - 1909 роки.
За цей час він написав оперу, понад 100 вокальних та інструментальних творів.
Життєвий і творчий шлях Січинського може служити яскравим прикладом безправного і приниженого художника в буржуазному суспільстві. Якщо вдуматися в трагедію життя композитора, то стане зрозумілим, чому в його творах стільки смутку і жалю.
Денис Володимирович Січинський народився 2 жовтня 1865 року в селі Клювинці Гусятинського (колишнього Копичинецького) району Тернопільської області. Татко майбутнього композитора, за професією вчитель, працював тоді як фінансовий управитель панського помістя. Тут Січинський глибоко полюбив свій народ та його пісенні багатства. Ця любов виявилась пізніше в громадській діяльності та творчості композитора.
Однак йому не довелося довго жити в Клювинцях, бо батько часто змінював місце праці, а вступивши до школи, Січинський зовсім і назавжди відірвався від сім'ї.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Курсова робота на тему: Минули літа молодії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок