Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Культура -> Мистецтво Відродження

Мистецтво Відродження

Назва:
Мистецтво Відродження
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
42,49 KB
Завантажень:
368
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
План
Вступ
Розділ І. Загальна характеристика ренесансної естетики
1.1. Основні риси епохи Відродження
1.2. Естетика Відродження
Розділ ІІ. Раннє Відродження
2.1. Проблематика людини
2.2. Мистецтво в естетиці раннього Відродження
2.3. Леон Батіста Альберті і питання прекрасного
Розділ ІІІ. Високе Відродження
3.1. Ніколай Кузанський і його філософсько-естетичні погляди
3.2. Платонівська академія у Флоренції
3.3. Художня основа Високого Відродження
Розділ ІV. Пізнє Відродження
4.1. Загальна характеристика епохи
4.2. Головні представники
4.3. Занепад Відродження
Висновки
Література


Вступ
Питання прекрасного і мистецтва є не тільки актуальною темою, але й відноситься до тих тем, які ніколи не залишаються байдужими для людства.
Ця тема виникає кожен раз, коли традиційні підходи і способи мислення приходять в протиріччяіз новим типом світорозуміння.
Але варто зауважити й на те, що новітній тип світорозуміння, навіть полемізуючи з попередньою традицією мислення, змушений увесь час звертатися до неї, розгортати свою критику і свій розвиток навколо тих положень і проблем, які були сформовані мислителями тієї чи іншої епохи світової історії.
Відродження або Ренесанс є надзвичайно важливим етапом в історії естетичної думки. Це час прогресивного перевороту, що виник у соціальному і економічному житті, зокрема, це звільнення від схоластики, духовного диктату церкви, звільнення особистості від обмеження; це період формування нових понять і принципів, закладення нових підвалин світорозуміння, становлення елементу нової культури.
Філософська думка була орієнтована онтологічно і тому тісно пов’язана з природничими науками - астрономією, механікою, математикою; основний її пафос - утвердження реальності оточуючого людину світу і можливості його раціонального пізнання.
Естетика Відродження була заявою на неможливе. Всю повноту світу вмістити в одну математично строго врівноважену конструкцію. Висуваючи невирішувані завдання,вона не задовільнялась досягнутим. Істина її в русі, в динаміці. “Будь-яка насолода, - писав Дж. Бруно, - полягає не в чому іншому, як в переході, шляху і русі... Що дає нам насолоду, то це рух від одного стану до іншого”.
Необхідною стала самостійна розробка теорії мистецтва. “Навчайся спочатку науці, а потім звернись до практики, яка породжена цією наукою” - Леонардо да Вінчі.
Мистецтво Відродження звернуте до реальності, але до реальності ідеалізованої і узагальненої. Воно утримувало все протиріччя в єдності.
Зрозуміти Відродження - означає зрозуміти його вершини, гуманістичне мислення і творчість людей, подібних Леонардо, Дюреру, Сервантесу. Вони здійснили стрибок в інтелектуальному і художньому розвитку людства, визначивши розвиток європейської і світової культури на декілька віків в перед. Вплив їх не завжди досягнувши сучасників, поширювався на народні маси напротязі 100 років - і в сутності, продовжує поширюватись до нашого часу.
Саме Ренесанс підготував перехід до Нового часу, а його творці Ф.Бекон, Р. Декарт, Б. Спіноза, Т. Гоббс, Дж.Локк теоретично підсумували здобутки Відродження, і т. ч. продовживши розвиток ренесансних традицій у свій час.
Звичайно, ні Новий час, ні німецька класика, ні сучасні напрями у розвитку естетичної думки не дали вичерпного обгрунтування ренесансної концепції. На сьогодні є ще багато таємниць, над якими працюють дослідники, які великими зусиллями, відкривають все нові і нові здобутки Відродження. Багато хто вважає, що шедеври мистецтва, які дійшли до наших днів є унікальними, і наврядчи хтосьще зможе створити щось подібне.
Предмет дослідження - прекрасне і мистецтво в ренесансній естетиці.
Об’єкт дослідження - прослідкувати основні етапи становлення проблеми прекрасного і мистецтва в естетиці Відродження, а також визначити значення і актуальність цієї проблеми в ХХІ ст.
Завдання:
Визначити основні риси естетики в епоху Відродження.
Дослідити особливості формування основних понять прекрасного в епоху Ренесансу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Курсова робота на тему: Мистецтво Відродження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок