Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Культура -> Історія пейзажного жанру

Історія пейзажного жанру

Назва:
Історія пейзажного жанру
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
17,16 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Вступ.
Художник опинився на лоні природи, перед ним розкинувся прекрасний пейзаж. Все побачене зачіпає найчутливіші струни його душі. Все, що він відчув, надихне його на створення прекрасних картин.
Широко поширена думка, що пейзаж допомагає глядачу побачити і пізнати красу природи. Художник концентрує нашу увагу на тих захоплюючих, красивих, цікавих, значимих моментах в природі, на які пересічний глядач не звернув би увагу. Тим самим художник виховує в глядача любов до природи, естетичний смак і т.д. Кажуть, мистецтво облагороджує людину. Насправді все складніше, ніж здається. Може, якраз навпаки, любов до природи пробуджує інтерес до картини. Відомі випадки, коли пересічний пейзаж стає на картині втіленням, уособленням краси рідної природи. І навпаки, яскравий, ефектний краєвид може виявитись поверховим, нецікавим. Тут уже все залежить від таланту художника, його характеру, світогляду, від його уміння відчути „душу" пейзажу, вловити глибинну суть усього, що відбувається навколо. Як і будь-яке зображення, відображення природи несе в собі певну частину пізнавальної інформації. Пейзаж може розповісти про певну місцевість більше, ніж підручник з географії.
То що ж таке пейзаж? Не так уже просто дати йому точне визначення, а крім того, пояснити визначення пейзажу як терміну явно недостатньо. Адже мова йде не тільки про видиму сторону природи - деревах, річках, рівнинах, морях, горах, - але перш за все про навколишнє середовище, в якому проходить життя людей: про міську і сільську місцевість з урахуванням усіх змін, які зробили люди за багато тисячоліть ( мости, дороги, оброблені землі, пам'ятники, будинки ). Протягом усієї історії живопису, починаючи з найбільш ранніх її періодів і аж до сьогоднішнього дня, пейзаж висловлював почуття художника, з деякими нюансами і відмінностями залежно від манери того чи іншого майстра сприймати, інтерпретувати і передавати один і той же сюжет.
Вважаю, що існує три взаємопов'язаних аспекти зовнішньої краси.
Перший - зовнішній світ з його особливостями. Другий - через роботу мозку ці особливості перетворюються в нові просторові форми, конфігурації та поєднання, яких не було у всесвіті, аж допоки не виявила їх діяльність людина. Третій - відчуття того, що штучні творіння також підпадають під поняття краси.
юдина на певному щаблі свого розвитку утвердилась в унікальності і оригінальності того, що вона творить.
Естетичні уподобання, розуміння краси, які приходять через естетику природи, іноді залежать від впливу досить прозаїчних обставин природного походження. Життя в холодному довкіллі Півночі навчило його мешканців на око розрізняти найменші нюанси білого кольору - снігу, а жителів тропічних теренів - нюанси зеленої барви лісу, мешканців пустелі жовтої - піску.
Поєднання кольорів у природі надзвичайно різноманітне і фантастичне: що здатна поєднати природа, далеко не завжди вдається штучним шляхом зробити людині. Мішанина кольорів авангарду часто межує з елементарним несмаком, а в природі такого статися не може. Лише в природі людина може чомусь навчитись, набубнявіти натхненням свого мистецького переконання.
У художній спадщині кожного народу є свої відмінні риси, що притаманні лише цьому національному мистецтву, і викликають певні емоційні відчуття. Українському художньому краєвиду властиві яскраві м'які барви, за якими відчувається ледве стримуваний дівочий жарт та козацьке мрійництво. Для полотен українських художників характерна мрійлива сентиментальність.
Відтворюючи природні фрагменти, кожен художник пропускає крізь себе велику красу і гармонію природи. Саме тому він несе велику відповідальність, бо повинен не тільки відчувати такі засади, як нюанс і контраст фарб, пропорцію. Він повинен мати дуже тонке відчуття національного смаку.
Історія пейзажного жанру.
Традиції українського живопису в контексті світового мистецтва.
Окремі елементи навколишнього світу зображали вже первісні люди в наскельних розписах епохи неоліту.
Як самостійний жанр, пейзаж вперше з'являється в середньовічному Китаї вVIст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Історія пейзажного жанру

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок