Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Культура -> Життя та творчість композитора Бедржих Сметана

Життя та творчість композитора Бедржих Сметана

Назва:
Життя та творчість композитора Бедржих Сметана
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
24,33 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова робота
Життя та творчість композитора Бедржих Сметана
(1824-1884)
 


Основоположник чеської класики. Досягнення в області національного оперного мистецтва , програмного симфонізму, композитор , диригент , піаніст , музично- громадський діяч.
В його творчості відображено життя чеського народу,його історія,побут,картини природи. Інтонації і ритми народних пісень і танців пронизують музику наповнюють її радістю , гумором або глибокою поетичною лірикою. Опери Сметана героїчні , або комічні , відрізняються продовженим демократизмом , народністю , незникаючим оптимізмом.
Життя Сметани- творчий подвиг.Він постійно досягав поставленої мети і на перекір всім життєвим негараздам зумів повністю здійснити свої задуми.
Народився Бедржих Сметана 2 березня 1824 року в невеликому старовинному чеському містечку Літомишль , в сім*ї пивовара Франтишека Сметани. Батько дисить часто переїжджав з міста в місто в пошуках кращої роботи. Це були невеликі міста , оточені селами , які часто відвідував Бедержих , життя селян, їх пісні були йому добре відомі з дитинства . Любов до простих людей Чехії він зберіг на все життя.
Незважаючи на всі заборони влади , в сім*ї Сметани, всі розмовляли по – чеськи. З чотирьох років Бадержих учився грати на скрипці під наглядом свого батька . А через 1 рік брав участь у виконанні гайднівських квартетів . З 6 років він виступає публічно як піаніст виконуючи увертюру до опери «Немая из Портичи». Намагається писати музику гри на фортепіано спочатку навчався у Я. Хмелика . Навчався у гімназії в дружньому середовищі він часто імпровізував танці для камерних оркестрів і ансомблів, у яких і сам грав .
(«Лузила полька»1840 р. , «Воспоміная о новом местє»). В 1843 р. поступає до празької консерваторії вивчаючи фортепіано , теорію композиції у відомого чеського педагога , сліпого музиканта Й. Прокша. Для Сметани він виявився чудовим викладачем , так як був композитором і наслід- ником чеської народної музики . Прокша направив компо зиторську діяльність Сметани в сторону зібрання і вивчення народної музики , перетворення її в творчість. Сметана досить тяжко жив у Празі; для збереження життя , він вимушений був давати приватні уроки в графському сімействі Туп.
У1846р. він знайомиться з Робертом Шуманом і його дружиною Кларою під час їх концертів в Празі , Лістом також слухав Г. Берліоза , який у Празі диригував своєю «Фантастичною симфонією».
У1848р.- написав ряд пісень і маршів , які стали бойовими окликами тагочасних події. Це «Пісня свободи» для хору з фортепіано на слова Коллара- і сьгодні популярна національна пісня – марш студентського легіону Пражського університету «Марш національної гвардії» ,«Ликующая увертюра».
В ці роки Сметана захоплений ідеєю організації у Празі музично навчального закладу на чеські мові , на відмінну від інших закладів , де навчання проходило на чужій , німецікі мові. За допомогою Сметана звернувся до Ліста , який гарячо підтримав його. Ліст видав за кордоном «Шість характерних п*єс» Сметани , надавши йому цим велику матеріальну допомогу.
В 1849 р. відкрив особисту музичну школу , в які викладала і його дружина піаністка Катерина Сметана , також учениця Прокша . Школа Сметани на протязі багатьох років була центром концертної і просвітницької діяльності передових чеських музикантів. В цей період він написав польки:
«3 поетичні польки» «Нашим дівчатам» Весільні сцени» та інші.
У 1853 р. «Урочиста симфонія
У 1856 р. – через переслідування міліцією прогресивних діячів Сметана вимушений був емігрувати до Швеції. В цей період він пише ряд великих творів серед яких – симфонічні поеми.
П*ять років (1856-1861) Сметана перебував на чужині живучи, в приморському шведському місті Гєтерборзі . Тут він організував симфонічний оркестр , з яким виступав в якості диригента , успішно давав концерти як піаніст (Швеція; Німеччина ; Данія та інші) , мав багато учнів. Під впливом Ліста написав 3 програмні симфонічні поеми : «Річард 3» «Лагерь Валенштейна» «Такон Ярл» також фортепіанні цикли
«Спогади про Чехію» написані у формі польки .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Життя та творчість композитора Бедржих Сметана

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок