Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Культура -> Квіти лотоса (Ікебана)

Квіти лотоса (Ікебана)

Назва:
Квіти лотоса (Ікебана)
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
32,12 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Курсова робота
На тему:
Квіти лотоса (Ікебана)


ІКЕБАНА Це мистецтво складання букета(аранжування квітів).У перекладі на російську мову дослівно позначає (Ике-життя, ХАНА/БАНА - квіти ) ІКЕБАНА це не тільки складання букетів, але й філософія розвитку близькості людини й природи. Композиція ІКЕБАНИ відбиває внутрішній мир її людини, що склало ,його
настрій, світобачення. Людина букет, що склав , як би віддає часточку себе разом з ним.
Ікебана:історія
Корінь ікебани йдуть углиб історії Японії. Вони пов'язані зі стародавнім звичаєм піднесення квітів померлим предкам і божественним парфумам, які, відповідно до релігії Синто, перебувають у кожному предметі. На зміну релігійній системі синтоїзму в VI столітті в країні був уведений як державна релігія буддизм. З побудовою буддійських храмів був створений і ритуал піднесення квітів Будді, їх ставили до вівтаря в більших букетах. Зроблена форма вази й пишна, помпезна пишнота самого букета повинні були втілювати торжество буддійського віровчення.


Уважається, що принц Сьотоку (574-662), що сприяв установленню буддизму в Японії, поклав початок і квітковому аранжуванню.
Синтоїзм і навчання буддизму вплинули на формування філософії ікебани. Остання настільки глибоко була пронизана релігійно-філософським змістом, що навіть і в наші дні, через багато століть і сильно змінившись, вона не звільнилася від символіки й деяких традиційних постулатів східних релігій. Ще в часи, коли в країні панував синтоїзм, ікебана ґрунтувалася на філософії протистояння двох сил - світла й тьми, що символізують Небо й Землю.
Відповідно, конструктивну основу аранжування становили два головних елементи (дві гілки), але в середині VII в., після відвідування Китаю ченцем Сэнму й під впливом конфуціанства, до цим двох гілкам у структуру ікебани привнесений третій елемент, що символізує Людину
Тим самим виражалася ідея гармонії людини й природи. Перші композиції з рослин, які будував Сэнму й ставив у храмі, були дуже простими й складалися із трьох елементів (гілок або квітів).
Будинок Сонму називали "хатиною в ставка" - ікенобо. Цим ім'ям через вісім сторіч була названа перша школа мистецтва ікебани. Трьохвіткова ікебана заклала основу для найстаршого стилю рикка (варті квіти). Пізніше з'явилися форми цього стилю з п'яти, семи й дев'яти композиційних елементів. В ікебані знайшов своє відбиття й один з основних постулатів буддизму про ефемерність і недовговічність високо цінною краси світу, стислості й тлінності людського життя.
Великий вплив на мистецтво ікебани зробило навчання буддійської школи Дзен (1141-1215), що затверджує значимість буття в його безпосередній даності й сиюминутности, заперечує пишні релігійні обряди й ритуали, уважає, що вищий сенс життя криється в самому повсякденному. Під впливом цього навчання ікебана переставала бути тільки релігійним атрибутом, а процес її створення священнодійством. Композиції Рикка, що досягли до XII в. монументальності й помпезності, стають тепер менше по розмірі, більше тонкими в


розцвіченню. Ікебана поступово виявляється частиною повсякденного побуту людини, вона починає створюватися не тільки для храмів, але й для палаців аристократів а потім для військової знаті. Сегун (правитель) Асикага Есимицу (1358-1408) прославився своїм заступництвом мистецтвам у країні. Розвиток ікебани того років також у значній мірі зобов'язано саме йому. Він увійшов в історію Японії як "витончений Сегун". Їм був споруджений відомий храм Гіннаку-дзи, що став визначною пам'яткою міста Кіото. Особливий інтерес у період його правління викликають досягнення в області так званих мистецтв повсякденного життя: ікебана, чайна церемонія, театр. Але, садове мистецтво, архітектура. Завдяки його підтримці багато художників змогли створити в той час свої прекрасні добутки.
Архітектура в ті роки внесла в інтер'єр житлового приміщення істотне нововведення. У відомому змісті, відтворюючи чернечу келію дзенского монастиря, архітектори ввели в житло стінну нішу (токонома), що мала культурно-релігійне призначення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Квіти лотоса (Ікебана)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок