Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Культура -> Японський сад

Японський сад

Назва:
Японський сад
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,92 KB
Завантажень:
346
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Курсова робота
Японський сад


Зміст
Вступ
1. Структура японського саду
2. Проект саду
3. Композиція з каменів
4. Декоративні елементи саду
5. Рослини в японському саду
6. Особливості саду у японському стилі
6.1. Композиційні рослини
6.2. Основа японського саду - камені і вода
6.3. Символ зміни пір року
6.4. Рослини для групових композицій
6.5. Поодинокі рослини для японського саду
6.6. Улюблені рослини японського саду
6.7. Рослини для груп каменів
6.8. Архітектурні елементи японського саду
7. Японський сад в Москві
Висновок
Список використовуваної літератури


Вступ
Умістити в декількох сторінках розповідь про таке дивне явище, як японські сади - завдання не з легенів. Ключ до розуміння їх філософії, їх благородній вишуканості - національні і релігійні особливості сприйняття дійсності японцями, історична і географічна своєрідність цієї країни. Релігії Японії - дзен-буддизм і синтоизм - учать тому, що споглядання природи або її куточків, перетворених людиною, допомагає наблизитися до досягнення основних питань буття. Японці надзвичайно чутливі до природи, негарного для них у світі немає. Основою національної релігії стало поклоніння водоспадам, горам, деревам. Характерна риса японського менталітету - уміння активно сприймати будь-який художній образ, домислюючи його і співпереживаючи разом з автором. Це пояснює лаконічність і в той же час багатозначність, символізм, властиві японським садам. На відміну від європейського саду, де усе підпорядковано дії на наші органи чуття за допомогою кольору або ароматів, японський сад переслідує тільки одну мету: допомогти відмовитися від усього суєтного і набути душевної рівноваги.
Дизайн японського саду осягнути так само складно, як, наприклад, західним жителям складно вивчити японську мову. Причетність до багатої і древньої східної культури лише сприяє складності досягнення. На практиці, створення японських садів є не лише питанням ландшафтного дизайну. Якраз навпаки, японський сад несе в собі особливий сенс. Ще одним чинником, що ускладнює структуру японського саду, являється фен-шуй і запозичення деяких його елементів з Буддизму і китайської культури. Упродовж тисячоліть епохи, що змінилися, і ідеали часу породжували різні манери ландшафтних композицій. Але, незважаючи на їх різноманітність, існують певні канони створення саду. Він може бути підпорядкований одній ідеї - так створюються сади каменів, води, мохів, пір року. Відповідно до головною "дійовою особою" стають розставлені групи каменів, або водоспад, або різні за кольором і фактурі мохи, або самотнє дерево на невисокому пагорбі, або кругообертання природи в зміні пір року. А є пейзажні сади. Існують і змішані сади, найбільш популярні нині. Японський сад тісно пов'язаний з живописом, тільки матеріалом служить природа. Як і живопис, він буває монохромним і поліхромним. І якщо сади каменів скупі на колір, то пейзажний сад нагадує багатоколірний сувій або кольорову гравюру.
Сама природа Японії багато в чому пояснює походження стилістики японського саду. Гориста країна з красивим і різноманітним ландшафтом, де можна зустріти скелі і струмки, пологі схили і озера, а також відкриті вітрам морські береги і химерні форми дерев, стала гідним зразком для переосмислених і натхненних мініатюрних ландшафтів. І ось на обмеженій ділянці простору людиною створюється модель світу, яка легше сприймається саме завдяки невеликим розмірам. Відбувається це в гармонії трьох стихій - каменю, води і рослин. Камені ототожнюються із скелями, горами, островами. Вода або замінюючий її пісок - це водна поверхня (водоймища асоціюють з озерами, струмочки - з гірськими річками), з низькорослих рослин складаються композиції, контури яких повторюють лісові купы.
Метою дизайну японського саду є використання елементів природи. Основним елементом є символіка, на яку чинить певний вплив Синтоизм і Буддизм. У цих двох релігійних течіях основною ідеєю є присутність Бога в елементах природи. Усе це робить дизайн японського саду ще складнішим для нашого розуміння.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Японський сад

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок