Загрузка...
Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Культура -> Народна творчість у музично-естетичному вихованні молодших школярів

Загрузка...

Народна творчість у музично-естетичному вихованні молодших школярів

Назва:
Народна творчість у музично-естетичному вихованні молодших школярів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
9,08 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Тема: Народна творчість у музично-естетичному вихованні
молодших школярів.


План
Вступ | 3
РОЗДІЛ І Фольклор, як основна система музичного виховання і навчання | 4
РОЗДІЛ ІІ Освоєння пісенного фольклору учнями 1-3 кл | 9
Розділ ІІІ Значення методів і засобів формування інтересу до народної музику в дітей молодшого шкільного віку. | 10
РОЗДІЛ IV Значення і роль народної пісні в музично-естетичному вихованні учнів | 14
Висновки | 15
Література | 16


Вступ
Видатні філософи, педагоги про естетичне виховання.
Умови нашого життя настільки містять в собі багато проблем що проблема естетичного виховання підростаючого покоління стає все гострішою.
Ми забуваємо про те, що інколи потрібно звернути увагу на красу природи, послухати прекрасну музику композиторів-класиків, помилуватися навколишнім.
І все це відбивається на наших власних обличчях, на нашій духовності.
Багато видатних людей зверталося до проблеми естетичного виховання молодшого покоління. Серед них найбільш увагу приділив естетичному вихованню дітей В.О. Сухомлинський.
Він писав: “У естетичному виховання взагалі важливі психологічні установки, якими вихователь керується, залучає дітей побувати в світі прекрасного. Для мене головною була установка на виховання здібності емоційно відноситись до красоти і потреби вражень естетичного характеру. Важлива мета цієї ідеї – виховання я бачив у тому, щоб школа навчила людину жити в світі прекрасного, щоб вона не могла жити без красоти, щоб красота світу творила в ній самій”.
До проблеми естетичного виховання зверталися і філософи. Так Міллер говорить, що “... людина може двома шляхами відділитися від свого призначення: стати жертвою “грубості” чи “змішаності” і “викривлення”. Краса повинна вивести людей на істинний шлях із цього подвійного хаосу”.
Естетична теорія Гегеля не ставить за мету сприяти художній творчості, а старається пізнати естетичну природу. Це те саме, що пізнати природу в мистецтві. Гегель писав: “Загальна потреба в мистецтві виникає з розумним прагнення людини духовно усвідомлювати внутрішній і зовнішній світ, уявити його собі, як предмет, в якому він впізнає власне “Я”.


РОЗДІЛ І
Фольклор, як основна система музичного
виховання і навчання
Найважливіше завдання справи перебудови школи – оновлення змісту освіти, внесення в нього докорінних змін. Щоб успішно це зробити, потрібно повернутися до відродження національної школи, народності у вихованні та навчанні.
Музично-естетичне виховання – це виховання у дітей естетичних смаків, любові до національної культури, гідності за свій народ музичними засобами фольклору. Провідні принципи вивчення народознавства криються, в першу чергу. У багатющих арсеналах народної педагогіки. Педагогічна практика давно цікавилась питанням впливу народної творчості на виховання дітей.
Визначаючи високі якості освіти і музичного мистецтва ще раніше намагались передові діячі вводити народну музику в практику загальноосвітньої школи (Н.П, Брюсова, В.Н. Шацька).
У свій час відомий український педагог К.Г. Стеценко багато сил віддав для використання обробок українських народних пісень у шкільній практиці. Український пісенний фольклор, як і фольклор інших народів нашої країни. Є складовою частиною світового фольклору. Виявлення його на уроках музики вносить значний вклад у закономірний процес прилучення підростаючого покоління до народного мистецтва, розвиває у нього музично-співацькі дані.
Протягом віків, народ складав пісні: колискові, ігрові, побутові та інші. Багатьом безіменним авторам педагогічне чуття підказувало, що потрібно дітям, чим можна зацікавити, потішити їх. Кращі зразки цих пісень стали традиційними у виховання дітей. Т. Шевченко, Л.Українка, І Франко, яких завжди хвилювали питання освіти і виховання трудящих, високо цінували усну народну творчість, як важливий вихований фактор.
У “Букварі” Т. Шевченка, написаному для недільних шкіл значне місце відведено творам українського фольклору.
Л. Українка записувала українські пісні, колискові, дитячі ігри, веснянки.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Курсова робота на тему: Народна творчість у музично-естетичному вихованні молодших школярів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок