Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Діловодство -> Основні особливості та тенденції розвитку сучасних книжкових видань.

Основні особливості та тенденції розвитку сучасних книжкових видань.

Назва:
Основні особливості та тенденції розвитку сучасних книжкових видань.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
36,47 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Зміст
Вступ……………………………………………………………………………….3
1 Історичні витоки та особливості сучасних популярних книжкових видань…....................................................................................................................5
1.1 Історія книги………………………………………………………...................5
1.2 Загальні особливості………………………………………………………....16
2 Огляд сучасних популярних книжкових видань……………………………..32
2.1 Тенденції видання сучасних антологій в Україні………………………….32
2.2 Видання сучасної британської літератури українською мовою…………..38
Висновки………………………………………………………………………….40
Список використаних джерел…………………………………………………...42


Вступ
На сучасному етапі українське суспільство перебуває в пошуках ідеалів, виховних орієнтирів та нових наукових знань, оскільки в цьому запорука відродження і розвитку української нації. Сучасні засоби популяризації наукових знань різноманітні. До них відносяться і кіно, і телебачення, і радіо, і періодичний друк. Особлива роль належить книжковим і журнальним виданням. Найбільш фундаментальним засобом популяризації продовжують залишатися книжкові науково-популярні видання. Адже науково-популярні книжкові видання , які містить відомості про теоретичні і/або експериментальні дослідження, призначені для популяризації і пропаганди основих досягнень науки і техніки, культури та результатів прикладної діяльності серед широких мас читачів в доступній для них формі. Книга - пpодукт духовного життя людини. Hаpодившись, як відповідь на певні соціальні потpеби людства, вона вступає в соціальний пpоцес як складовий його елемент, знаpяддя спілкування, як ідеологічний фактоp класової боpотьби в сфеpі ідеології. Об'єднуючи в собі не лише освітній та пізнавальний, а й світоглядний, естетичний, моpальний і духовний потенціал, книга є значимим фактоpом фоpмування особистості людини, її національної свідомості, а також одним з провідних засобів масової комунікації. Hаpешті книга усвідомилася пеpеважною більшість населення як своєpідний путівник у складному і захоплюючому життєвому моpі, як невичеpпна скаpбниця знань і самоосвіти, найліпший поpадник, наставник і вчитель. Тому дуже важливого значення набуває формування книжкового ринку, який відповідає вимогам сучасного суспільства.
Тематика науково-популярних видань може бути вельми широкою. Вона визначається потребами і завданнями суспільства, інтересами і попитом читачів. З цим пов'язано цільове призначення і функціональні властивості науково-популярних видань.
Найважливішою функцією науково-популярної книги є популяризація і пропаганда наукових знань. Саме це в найзагальнішому визначенні складає цільове призначення даної книги. Дана функція, разом з просвітницькою і ознайомлювальний-освітньою, у всі часи була такою, що веде. Пропагуючи наукові знання, учений передає масам останнє слово в науці і тим самим знайомить їх з цим новим знанням, сприяючи підвищенню їх освітнього рівня і вирішуючи просвітницьку задачу. Наукові знання духовно збагачують читача науково-популярної книги, будить в нім подальший пізнавальний інтерес, сприяють розвитку його творчої ініціативи, нарешті, залучають до знання. Однією з головних цілей науково-популярної книги є формування наукового світогляду читача. Світоглядна функція припускає виклад в науково-популярній книзі природничонаукових знань і законів природи, освітлення досягнень в розробці теоретичних проблем, що відкривають нові перспективи науки і на її основі нові можливості прогресу виробництва. Реалізація функції формування наукового світогляду безпосередньо пов'язана із залученням людини до наукових знань, вихованням у читача сприйнятливості, розуміння суті науки, науково-технічного прогресу. Популярні видання по мистецтву виконують важливу функцію естетичного виховання.
Об’єкт досліджень - сучасні популярні книжкові видання.
Предмет досліджень - основні засоби масової інформації.
Мета - визначити основні особливості та тенденції розвитку сучасних книжкових видань. Для досягнення даної мети необхідно:
- дослідити історичні передумови сучасногокнигодрукування;
- визначити та охарактеризувати особливості сучасних популярних видань:
- виділити основні тенденції видання сучасних антологій та іноземної літератури в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Курсова робота на тему: Основні особливості та тенденції розвитку сучасних книжкових видань.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок