Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Діловодство -> Інформаційні ресурси : питання формування, використання та інтеграції

Інформаційні ресурси : питання формування, використання та інтеграції

Назва:
Інформаційні ресурси : питання формування, використання та інтеграції
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,89 KB
Завантажень:
136
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
РЕФЕРАТ
на тему: Інформаційні ресурси : питання формування, використання
та інтеграції.


Зміст
Вступ с. 3
Розділ I Соціально регульована система ринку
інформаційних продуктів і послуг с. 6
Розділ II Нормативно – правове регулювання
у галузі інформаційних ресурсів с. 13
Висновки с. 29
Література с. 31


Вступ
Актуальність теми – Інформаційні ресурси – найцінніше історичне, культурне надбання кожної нації, тому їх формування, організація та інтеграція у соціокультурний простір України є одним із стратегічно важливих завдань української держави. Зберігання інформаційних ресурсів – фундаментальна проблема вітчизняного і світового документознавства, яка в умовах інформатизації суспільства потребує якісно нового наукового осмислення.
Процес інформатизації, базуючись на активному розвиткові й упровадженні інформаційних технологій, актуалізує значення документної інформації, оскільки створення, накопичення, зберігання та використання інформації є основою подальшого економічного, інтелектуального і духовного прогресу суспільства. Для того, щоб надати в користування суспільству цінну документовану інформацію, пам’ятки писемності та друку, їх необхідно зформувати та організувати.
Актуальність даної проблеми визначається глобальним загальносоціальним і культурологічним значенням формування інформаційних ресурсів, оскільки від її успішного вирішення залежить стан соціальної пам’яті людства. Крім наукової, культурно – історичної та інформаційної значущості, інформаційні ресурси являють собою не лише інтелектуального, а й фінансового капіталу держави. Інформаційні ресурси як об’єкти соціокультурної значимості і матеріальної цінності потребують відповідного технологічного й соціального захисту.
Об’єктивно виникає комплекс теоретичних, методичних та організаційних проблем, пов’язаних з особливостями формування інформаційних ресурсів. Своєчасність розробки означеної проблеми зумовлена суспільною потребою винайдення якісно нових науково обгрунтованих підходів до формування традиційних й електронних документів як основних елементів інформаційного простору; виокремлення домінуючих чинників, що впливають на ефективність формування інформаційних ресурсів; виявлення діалектичної залежності між рівнем доступності інформаційних ресурсів як передумови повного й оперативного задоволення інформаційних потреб індивіда та соціуму. Це зумовлює актуальність теми даного дослідження, його теоретичну і практичну значущість.
До її розробки спонукає майже повна відсутність фундаментальних праць, у яких висвітлювалася б тема формування, організації та інтеграції інформаційних ресурсів у соіокультурний простір.
Мета дослідження - розробка теоретико –методичних засад формування, організації та інтеграції інформаційних ресурсів у соціокультурний простір України.
Завдання дослідження – зумовлені його метою і передбачають :
з’ясувати рівень наукової розробки проблеми формування та організації інформаційних ресурсів, обгрунтувати метологічну базу дослідження;
здійснити термінологічний аналіз предметної сфери «формування інформаційних ресурсів»;
дослідити сучасний стан формування інформаційних ресурсів;
виявити домінуючі чинники, що впливають на процеси формування і організації інформаційних ресурсів;
визначити правові, організаціно- методичні та технологічні засади формування інформаційних ресурсів;
обрунтувати перспективні напрями вдосконалення кадрового забезпечення формування та організації інформаційних ресурсів та підвищення рівня інформаційної культури користувачів;
розробити рекомендації щодо поліпшення системи формування інформаційних ресурсів.
Об’єкт дослідження – формування інформаційних ресурсів.
Предмет дослідження – теоретико – методичні засади формування інформаційних ресурсів та їх інтеграції у соціокультурний простір України.
Методи дослідження – Теоретико- методологічну базу дослідження склали основні принципові підходи, теорії та концепції, викладені у фундаментальних працях вітчизняних і зарубіжних учених з інформатики, документознавства, культурології.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Інформаційні ресурси : питання формування, використання та інтеграції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок