Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Екологія -> Здоров’я населення України

Здоров’я населення України

Назва:
Здоров’я населення України
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
32,22 KB
Завантажень:
466
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Курсова робота
З дисципліни:”Екологія людини”
На тему:
Здоров’я населення України


Зміст
Вступ………………………………………………………………..3
Основні визначення здоров’я……………………………….…4-10
Здоров’я населення…………………………………….….…..11-14
Індикатори здоров’я……………………………………….…11-12
Демографічна ситуація…………………………………...…...…12
Народжуваність……………………………………………..…..12-13
Смертність…………………………………………….…….…..13-14
Негативний вплив антропогенних чинників навколишнього середовища на здоров’я населення……………………..…...15-26
Атмосферне повітря………………………………………..…16-17
Чинники житлових і громадських приміщень……..…….….17-18
Питна вода…………………………………………..………....18-19
Продукти харчування…………………………………………….19
Відходи……………………………………………………...…….19
Акустичне забруднення………………………………………….20
Неіонізуюче випромінювання………………………………...…20
Іонізуюча радіація……………………………………….…....20-24
Професійний вплив……………………………………….…..24-26
Показники здорового способу життя, можливостей його реалізації та засобів впливу на його нормування…………………..….27-28
Стратегія поліпшення здоров’я……………………….………29-30
Практична частина……………………………………………..…….31-45
Висновок…………………………………………………………............46
Список використаної літератури………………………………...……..47
Вступ
В даній роботі нам потрібно дослідити вплив різних чинниів на здоров'я людини. Здоров’я – це природний стан організму, який характеризується його рівновагою з навколишнім середовищем і відсутністю будь-яких хворобливих змін. Здоров’я людини визначається комплексом біологічних (спадкових і набутих) і соціальних факторів.
Здоров’я людини залежить від багатьох факторів: кліматичних умов, стану навколишнього середовища, забезпечення продуктами харчування та їх цінності, соціально-економічних умов, а також станом медицини. Також існує велика кількість антропогенних чинників, які впливають на здоров'я населння, основними з них є: атмосферне повітря, чинники житлових та громадських приміщень, питна вода, продукти харчування, акустичне забруднення, відходи, іонізуюча радіація, неіонізуючі випромінювання, професійний вплив та інше.
Для оцінки наслідків несприятливої дії чинників навколишнього середовища щодо здоров`я враховується наступне: біологічна дія шкідливого чинника, ступінь його розповсюдження, стійкість чинника у часовому просторі, розміри груп населення, які в тій чи іншій мірі знаходяться під негативним впливом. Чинники, що визнано шкідливими, забороняють до вживання, або регламентують їх надходження у навколишнє середовище. В Україні до теперішнього часу регламентування шкідливих чинників проводиться з позицій “примату здоров`я” і “нульового” ризику. Вважається, що при дотриманні розробленого нормативу, антропогенні чинники негативно не впливатимуть на здоров`я людей. Але це твердження не відповідає дійсності, в популяції завжди знайдуться індивіди більш чутливі - особи з хронічними захворюваннями легенів, печінки, спадковою схильністю і т.і.В Україні взагалі майже не користуються концепцією ризику (ймовірності виникнення) для регламентування і оцінки шкідливого впливу чинників навколишнього середовища. Поняття допустимого ризику існує тільки при регламентуванні радіаційного чинника (іонізуючого випромінення).
Здоров’я кожної людини яскраво відображається в загальній демографічній ситуації по Україні. Внаслідок катастрофічного погіршення стану навколишнього середовища загальний рівень здоров’я населення в останні роки різко знизився. Збільшився рівень захворюваності на хвороби серця, судинних захворювань мозку, алергічні захворювання, захворювання органів травлення, на рак, бронхіальну астму та цукровий діабет.
Відповідно знизився рівень народжуваності і збільшився рівень смертності в загальному по Україні. Рівень народжуваності на сьогодні найнижчий за всю демографічну історію, в той час як смертність в Україні неухильно зростає з середини 60-х років, але темп її підвищення суттєво прискорився у 90-ті роки у всіх вікових групах за винятком дітей у віці 5-14 років.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Курсова робота на тему: Здоров’я населення України

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок