Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Екологія -> Природничо-заповідний фонд та його оптимізація. Карпатський регіон.

Природничо-заповідний фонд та його оптимізація. Карпатський регіон.

Назва:
Природничо-заповідний фонд та його оптимізація. Карпатський регіон.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
32,77 KB
Завантажень:
508
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
на тему:
«Природничо-заповідний фонд та його оптимізація. Карпатський регіон.»


План
1.Вступ
2. Розділ 1
Формування Карпатської регіональної екологічної мережі
Розділ 2
Карпатський національний природний парк
Розділ 3
Об'єкти природно-заповідного фонду України.
Розділ 4
Природно-заповідний фонд Івано-Франківської області та його оптимізація.
Висновок
Використана література
Вступ
Українські Карпати на екологічному фоні інших природно-географічних регіонів України вважаються відносно найбільш збереженими від впливу антропогенних факторів. Але в останні 20-30 років і в цьому регіоні відбулися корінні зміни ландшафтів. Сучасна екологічна ситуація природного середовища Карпатського регіону склалася в значній мірі в результаті господарської діяльності людини. Як же покращити таке становище екосистем Карпатського регіону, який має загальноєвропейське біосферно-екологічне значення? Основними напрямами поліпшення екологічної ситуації є системний підхід до оптимізації взаємодії промисловості, транспорту, сільського і лісового господарства, соціальної сфери та інших секторів суспільних відносин, які використовують природні ресурси. Універсальним і найбільш оптимальним засобом взаємодії людського суспільства з природним середовищем є ідеологія збалансованого розвитку природних регіонів, в основу якої покладається концепція екологічної мережі.
Україна належить до країн з високою інтенсивністю використання природних ресурсів, що обумовлені їхнім багатством і приступністю разом із постійно зростаючою потребою населення в рекреації. Важливу роль у розвитку туристичної й рекреаційної діяльності грають об'єкти природно-заповідного фонду – місця організації масового відпочинку й екскурсій. В Україні створено 11 національних природних парків, 4 біосферних заповідники, 16 природних заповідників, численні дендропарки, пам'ятники садово-паркового мистецтва. Найбільш відомими є Асканія-Нова (Херсонська область, кінець ХІХ в.), Шацький національний природний парк (Волинська область), дендрологічні парки – “Софієвка” (Черкаська область), “Олександрія” (Київська область), Тростянецький дендропарк (Чернігівська область), а також пам'ятники природи – Скелі Довбуша на Івано-Франковщині і Львівщині, Кам'яні Могили в Донецькій і Запорізькій областях, Великий каньйон у Криму.
Асканія-Нова
Асканія-Нова – всесвітньо відомий заповідник, єдиний у Європі куточок типчако-ковильного степу, який ніколи не стосувався плуг. Тут створений зоопарк, де зібрані звірі і птахи майже з усіх країн світу. Дикі тварини утримуються на волі або в напівневолі. Велику частину території займає мальовничий ботанічний парк із численними штучними озерами і ставками, у якому виростають дерева і чагарники всіх кліматичних зон землі. Унікальний острівець природи на землі древньої Таврії!
Історія першого в Україні заповідника – Асканії-Нова починається з останньої чверті XIX століття, коли тут у 1898 році Фрідріх Едуардович Фальц-Фейн заклав заповідну ділянку площею 520 десятин. У 1919 році був організований Народний заповідник, реорганізований у 1921 році в Державний степовий заповідник України.
У 1956 році Асканія-Нова одержала статус Українського науково-дослідного інституту тваринництва степових районів ім. М.Ф. Іванова.
Якщо Ви любите птахів і тварин, запах полів і квітів, відвідаєте заповідник, Вас очікують там незабутні хвилини злиття з природою.
Карпатський біосферний заповідник
Заснований у 1968 р. Загальна площа складає 57880 га. Заповідник складається з 6 окремих масивів: Угольско-Широколужанського, Кузивського, Мармаровського, Свидовецького, Чорногорського і "Доліни нарцисів" (біля г. Хуст), а також 2 ботанічних заказників державного значення – "Чорна гора" і "Юлівська гора". На території заповідника знаходяться най великі вершини в Україні, серед яких г. Говерла (2061 м).
Це один із найбільших наукових і еколого-освітніх центрів Карпатського регіону. Отут працює єдиний в Україні Музей екології гір і історії природокористування Карпат.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Курсова робота на тему: Природничо-заповідний фонд та його оптимізація. Карпатський регіон.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок