Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Екологія -> Карпатський національний природний парк

Карпатський національний природний парк

Назва:
Карпатський національний природний парк
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,34 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Зміст
Історичний нарис створення КНПП
екологічне законодавство України
Природні умови парку
3.1 Геологічна будова
3.2 Тектонічна будова
3.3 Рельєф
Рослинний світ
Тваринний світ
Охорона природних екосистем КНПП
Висновок
Література


ВСТУП
На землі залишилося небагато місць, які зберегли свій первісний вигляд. Записи на сторінках Червоної книги засвідчують сумні факти скорочення чисельності рослин і тварин. Зникнення того чи іншого виду флори і фауни, типового ландшафту чи унікальних витворів природи – втрата не лише для науки, а й для всього людства. Адже властивості, притаманні кожному виду тварин і рослин, передаватися з покоління в покоління. Саме вони дали їм можливість пристосовуватися до умов навколишнього середовища і зайняти своє місце у тісно сплетеному ланцюгу життя. Зникає один якийсь вид – втрачається шанс використати якщо не тепер, то в майбутньому його неповторні властивості, випадає ланка з ланцюга живої природи.
Вчені визначили сукупність всіх видів рослиного і твариного світу терміном “генофорд” – це золота скарбниця життя. Слово “заповідник”, “заповіт”, “завіт” споріднені не лише морфологічно. Вони прийняті турботою про майбтнє. Головне завдання заповідних об’єктів – зберегти і передати прийдешнім поколінням багатство природи.
Це завдання особливо актуальне для Івано-Франківської області,територія якої зазнала значного антропогеного впливу, а невідповідність використання природно-ресурсного потенціалу екологічним вимогам загострили екологічну ситуацію.
Ми є свідками значних змін, які відбувалися в природі внаслідок діяльності людини. Екстенсивне природокористування, нехтування екологічними принсипами у сфері промислового, аграрного і лісогосподарського виробництва, осушення боліт, вирубування лісів, розорювання заплав і схилових земель сприяли збільшенню антропогеного і техногеного навантаження, що призвело до руйнування природних комплексів (ланшафтів), деградації багатьох їх складових, зменшення чисельності видів рослин і тварин. У зв’язку з цим, проблема збереження природного середовища, невиснажливого використання природних ресурсів, охорони генетичного, видового біологічного і ланшафтного різноманіття як основи забезпечення збалансованого (сталого) екологічно безпечного розвитку набула винятково важливого значення. Без її вирішення неможливий подальший розвиток суспільства,забезпечення здоров’я людей, збереження історичної і культурної спадщини.
Проте чудова природа Прикарпаття не втратила остаточно своєї чарівності. Той хто хоч раз побував на Івано-Франківщині, ніколи не забуде величі Карпат, тиші таємничих пралісів, життєдайну мелодію Прута і Черемуша, шовкові ковилові хвилі касової гори, сріблясті водоспади Косівщини, мальовничі заплави Дністра. І наш св’ятий обов’язок врятувати цю красу від безжалісного і безумного знищення.
Забезпечити збереження природних багатств може створення оптимізованої мережі тереторії та об’єктів природно-заповідного фонду, що є найбільш досконалою і повною формою охорою природного середовища. Вона забезпечує сприятливі умови для збереження генофонду біорізноманіття рослиного і твариного світу, в першу чергу, рідкісних та зникаючих, а також природних комплексів в цілому.
Дана курсува робота вміщує історію формування та характеризує Карпатський національний природний парк, досягнення та проблеми взаємостосунків між людиною і природою.
ІСТОРИЧНИЙ НАРИС СТВОРЕННЯ КАРПАТСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ.
Ідеї про потребу охорони в Карпатах територіально зазначених заповідних масивів науково-природничого призначення зародилася на початку 20 століття. Цьомусприяли наукові дискусії на міждународній конференсії з охорони природи, що відбулася в 1913 році в Берні. На ній було обговорено потребу удосконалення законодавства в галузі міждународної охорони природи. Для збереження зникаючих і рідкісних представників органічного світу запропоновано створити у різних природно- географічних зонах мережу резерватів і національних парків, втому числі й міждународних.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Карпатський національний природний парк

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок