Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Екологія -> Карпатський біосферний заповідник

Карпатський біосферний заповідник

Назва:
Карпатський біосферний заповідник
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
35,52 KB
Завантажень:
112
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Курсова робота
з дисцинліни “Екологія”
на тему:
Карпатський біосферний заповідник
 
 


Зміст
Стр.
Вступ……………………………………………………………………….……..3
Основні напрямки діяльності у Карпатському біосферному заповіднику…………………………………………………………………...5
Перспективи розвитку заповідника……………………………………..5
Чорногірський заповідний масив………………………………………..6
Свидовецький заповідний масив……………………………………….7
Мараморський заповідний масив……………………………………….8
Кузійський заповідний масив…………………………………………….8
Угольсько-широколужанський заповідний масив…………………….9
Заповідний масив “Долина нарцисів”…………………………………11
Ботанічний заказник “Чорна гора”…………………………………….11
Ботанічний заказник “Юніївська гора”………………………………..12
Ландшафтний регіональний парк “Стужиця”………………………..12
Охорона території………………………………………………………..13
Флора………………………………………………………………………14
Фауна………………………………………………………………………16
Туристична привабливість заповідника……………………………...18
Геологія та геоморфологія……………………………………………..21
Природні осередки (оселища)…………………………………………21
Культурні та історичні пам’ятки………………………………………..24
Екологічна освіта і виховання………………………………………….24
Висновки………………………………………………………………………..26
Література……………………………………………………………………27


Вступ
Світ знає багато шедеврів паркового ландшафтного мистецтва, і треба взяти на себе велику сміливість, щоб сказати про той чи інший парк: оце неперевершений, найкращій парк світу! Але, розповідаючи про деякі парки України, які безперечно посідають у цьому ряді, одне з перших місць, ми можемо с певністю твердити: рідко який витвір паркової архітектури, позмагається с такою кількістю легенд, та романтичних історій. І ці легенди розкриваються лише перед тими, хто вміє бачити і хоче слухати.
Важливим показником загальної культури і моралі суспільства є його ставлення до навколишнього середовища, його турбота про збереження природи і відновлення її ресурсів. Пізнаючи природу, спілкуючи з нею, люди глибше починають розуміти самих себе, виявляючи у собі багатющі резерви фізичних і духовних сил, дістаючи нові імпульси до творчості. Саме природа є тією основою, на якій формується в особи почуття прекрасного, відчуття простору і часу.
Ще за часів Київської Русі слов’яни змінювали різні природні об’єкти, що знаходились на території храмів. Заповідні гаї називалися в них “божеліссям”, “праведним лісом”, “святибором”. В священних гаях заборонялося рубати дерева, ламати гілки, косити траву. В неналежний час туди навіть заборонялося ходити. У ті часи така заборона називалася - заповіданням. Заповідання проголошувалося урочисто, перед великими зібраннями людей. Лісові урочища обходили із священиками й образами, свяченою водою і молитвами, оголошуючи заборону рубати дерева кілька років. Старі дерева часто обносилися огорожею, і за огорожу міг заходити тільки жрець. Крім лісових гаїв, у слов’ян заповідними вважалися деякі озера, річки, великі валуни, вигадливі камені і гори.
Корисну роль у збереженні лісів відіграли монастирі, при яких вони ретельно охоронялися і подекуди збереглися до наших днів, ставши основою деяких сучасних заповідників, парків, заказників...
На кінець ХХ століття природно-заповідний фонд України включав 3 біосферних і 14 природних заповідників, 7 національних парків і 6596 заказників, пам’яток природи, ботанічних садів, зоологічних і дендрологічних парків, парків-пам’яток та ін.
Саме тому з давніх часів в Україні і в усьому світі люди старались берегти природу. І для цього вони створювали і охороняли різні території. Одними з яких в Україні в наш час є дендрологічні парки „Олександрія”, „Софіївка”, „Карпатський” і „Шатцький” парки та ін.


Основні напрямки діяльності у Карпатському біосферному заповіднику
Карпатський бiосферний заповiдник є природоохоронною науково-дослiдною установою мiжнародного значення. Науковий колектив заповiдника придiляє значну увагу розробцi екологiчних засад збереження природних екосистем i методiв управлiння ними в Карпатському регiонi. За результатами проведених дослiджень випущено десятки томiв Лiтопису природи, декiлька монографiй та сотнi iнших наукових публiкацiй.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Курсова робота на тему: Карпатський біосферний заповідник

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок