Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Екологія -> Будова, характеристика та розрахунок компресійної парової холодильної машини

Будова, характеристика та розрахунок компресійної парової холодильної машини

Назва:
Будова, характеристика та розрахунок компресійної парової холодильної машини
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
112,72 KB
Завантажень:
590
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Зміст

Вступ З

1. Загальні відомості про штучне охолодження 4

2. Термодинамічні основи отримання холоду 4

3. Методи штучного охолодження 7

4. Будова і характеристика компресійних парових холодильних 10

машин

4.1 Холодильні агенти і холодоносії 14

4.2 Обладнання компресійних установок 16

Висновки г 18

Список використаної літератури 19

Вступ

Ряд процесів хімічної технології проводять при температурах, значно більш нижчих, ніж ті, які можна отримати, використовуючи в якості охолоджуючих агентів повітря, воду і лід. В таких випадках використовують штучне охолодження.

Таке охолодження завжди пов'язано з переносом тепла від тіла з більш низькою температурою до тіла з більш високою температурою. Такий перенос, згідно другого закону термодинаміки, потребує затрати електроенергії. Тому введення енергії в систему є необхідною умовою отримання холоду.

До процесів, які здійснюються при штучному охолодженні, відносяться деякі процеси абсорбції, процеси кристалізації, розділення газів, сублімаційної сушки і ін. Штучне охолодження також широко застосовується в різних інших областях народного господарства, наприклад для збереження харчових продуктів, кондиціонування повітря і т.д. Великого значення набувають холодильні процеси в металургії, електротехніці, електроніці, ядерній, ракетній, вакуумній і інших галузях техніки [1].

Вдосконалення процесу отримання холоду і різке зниження його вартості дозволяє значно розширити сферу використання холоду і вдосконалити ряд технологічних процесів, що відбуваються із застосуванням низьких температур.

1. Загальні відомості про штучне охолодження

Способи виробництва штучного холоду в значній степені визначаються потрібною температурою охолодження і масштабом установки.

Умовно розрізняють: 1) помірне охолодження (діапазон температур від кімнатних до -100°С) і 2) глибоке охолодження (до температур нижче -100°С).

В свою чергу, отримання температур нижче -100°С умовно класифікується наступним чином: а) техніка глибокого охолодження (від -100 до -218°С); б) кріогенна техніка (від 40 до 0,3°К); в) техніка ультранизьких температур (до 0,00002°К). Способи отримання температур вище 2°К знайшли технічне застосування. Отримання більш низьких температур відноситься до сфери лабораторної техніки.

Використання температур, які відповідають глибокому охолодженню, дозволяє розділити газові суміші шляхом їх часткового або повного зрідження і отримувати багато технічно важливих газів, наприклад азот, кисень і інші гази (при розділенні повітря), водень з коксового газу, етилен з газів крекінгу нафти і т.д. Ці гази широко використовуються в різних галузях промисловості. Так, сучасна холодильна техніка забезпечує значну інтенсифікацію доменних процесів чорної металургії шляхом широкого впровадження в них кисню. Досить перспективним є застосування дешевого кисню для інтенсифікації багатьох хіміко-технологічних процесів (виробництво мінеральних кислот і ін.) [2].

2. Термодинамічні основи отримання холоду

Основні положення. Перенесення тепла з нижчого температурного рівня на вищий супроводжується зменшенням ентропії і тому не може відбуватися самовільно. Для того щоб здійснити такий процес, його необхідно проводити одночасно з іншим процесом, який іде із зростанням ентропії і компенсує її зменшення в процесі віднімання тепла від середовища з більш низькою температурою.

В холодильних установках перенесення тепла від середовища з більш низькою температурою здійснюється з допомогою робочого тіла, яке називається холодильним агентом, або холодоагентом.

Отримання холоду відбувається по круговому процесу, або циклу, в якому процес віднімання тепла від охолоджуваного середовища супроводжується компенсуючим процесом - підведенням енергії (наприклад, при стисненні парів холодоагенту в компресорі0.

Згідно законів термодинаміки, при перенесенні тепла від середовища з більш високою температурою Т до середовища з більш низькою температурою Т0 найбільша ступінь перетворення тепла в роботу відповідає коефіцієнту корисної дії циклу Карно. Зворотним циклом Карно називається процес перенесення тепла від менш нагрітого тіла до більш нагрітого при затраті механічної роботи. Зворотний цикл Карно (рис.2.1) складається із наступних процесів

Рисунок 2.1 Ентропійна діаграма зворотного циклу Карно 1 - 2 - адіабатичні процеси стиснення пароподібного холодоагенту (кінцева температура стиснення Т);

2— З - ізотермічна конденсація парів холодильного агенту при

температурі Т з віддачею оточуючому середовищу (наприклад, воді) теплоти

конденсації (Q);

3— 4 - адіабатичне розширення рідкого холодоагенту (кінцева

температура розширення Т0);

4- 1 - ізотермічне випаровування рідкого холодоагенту при

температурі Т0 з відніманням від охолоджуваного середовища теплоти

випаровування Q.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Курсова робота на тему: Будова, характеристика та розрахунок компресійної парової холодильної машини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок