Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Екологія -> Охорона навколишнього середовища у містах

Охорона навколишнього середовища у містах

Назва:
Охорона навколишнього середовища у містах
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
47,08 KB
Завантажень:
257
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Охорона навколишнього середовища у містах
курсова робота з екології


ЗМІСТ


Вступ
Процес розвитку сучасних міст визначається не тільки їх кількісним зростанням. Міста міняються якісно. У різних районах Землі виникають гігантські мегалополіси – згустки міст з величезним населенням, з'являються цілі «урбанізовані райони» і гігантські міські агломерації. Так, на Атлантичному побережжі США агломерації Бостона Нью-Йорка, Філадельфії, Балтімора і Вашингтона, що злилися, утворили єдиний гігантський урбанізованій район площею 150 тис. кв. км з населенням 40 млн. чол. Вважають, що до кінця століття в США сформуються три таких урбанізованих райони: Босваш (Бостон-Вашингтон), Чипіт (Чикаго-Піттсбург) і Сансан (Сан-Франциско-Сан-Дієго) з населенням відповідно 80 млн., 40 млн. і 20 млн. людей.
На Тихоокеанському побережжі Японії внаслідок злиття агломерацій Токіо, Йокогами, Кіото, Нагой, Осаки і Кобе складається одна з най найбільших в світі конурбацій з населенням 60 млн. людей (половина населення країни). Величезні багатомільйонні агломерації сформувалися в Німеччині (Рурська), Великобританії (Лондонська і Бірмінгемська), Нідерландах (Рандстад, Холланд) і ін. Як вважають урбаністи, чисто мегаполісів в світі повинно вирости і в них буде сконцентровано до 50% населення Землі.
Урбанізація – у вузькому значенні слова, зростання міст. У широкому значенні – це багатогранний соціально-економічний процес (переплетення багатьох процесів) підвищення ролі міст в житті країни, поширення міського образу життя, формування економічного каркаса території і високоурбанізова-ного середовища. Формування мережі поселень – диференціювання в просторі результатів процесу урбанізації. Міста – «носії» урбанізації. Чинниками урбанізації виступають: 1) зростання промислового виробництва; 2) розгортання безпосередньої містобудівної діяльності; 3) інтенсифікація сільського господарства; 4) інтеграція різних видів діяльності; 5) розвиток світового господарства і міжнародної торгівлі; 6) демографічний «вибух».
Урбанізація не віддільна від процесів розвитку суспільства: вона підлегла історичним законам суспільного розвитку і вбирає в себе вплив і вияв багатьох чинників. Урбанізація має вторинний характер і спирається на процеси науково-технічної революції і соціального розвитку. На міждисциплінарному рівні урбанізація розглядається як зміна структури діяльності, способів спілкування, норм і цінностей, тобто як поліпроцес суспільної системи. Урбанізація зв'язується з процесами формування регіонів, виступає основою регіонального розвитку. Місто і регіон розглядаються в зв'язку з цим як суспільні системи, а не просто як урбанізовані території і райони.
Екологічні проблеми міст виникли практично одночасно з самими містами. Традиційне сільське поселення, засноване на витяганні необхідних речовин і енергії з біосфери, що швидко повертає їх зворотно, є екологічно досить збалансованим. У його функціонуванні спостерігається майже замкнений екологічний цикл перетворення добутих з природних систем речовини і енергії. Поселення міського типу саме по собі (без спеціальних систем) абсолютно не відповідає замкненому екологічному типу. Місто є великим споживачем різних ресурсів, але в ньому практично немає умов для утилізації відходів. Все наведене вище і зумовлює актуальність теми дослідження даної курсової роботи.
Об’єкт дослідження. Об’єктом дослідження даної курсової роботи є екологічна ситуація у містах.
Предмет дослідження. Предметом дослідження курсової роботи виступа-ють аспекти охорони навколишнього середовища і здоров’я населення у містах.
Мета дослідження. Метою цієї курсової роботи є дослідити аспекти охорони навколишнього середовища і здоров’я населення у містах.
Мета роботи реалізується шляхом реалізації таких завдань:
1. Дослідити поняття про сучасне місто та його проблеми.
2. Охарактеризувати основні фактори впливу на міське середовище та здоров'я населення.
3. Дослідити використання екологічних нормативів і показників при плануванні міст.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Курсова робота на тему: Охорона навколишнього середовища у містах

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок