Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Екологія -> Утилізація відходів у харчовій промисловості

Утилізація відходів у харчовій промисловості

Назва:
Утилізація відходів у харчовій промисловості
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,09 KB
Завантажень:
566
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Утилізація відходів у харчовій промисловості
курсова робота з екології


зміст


вступ
Проблема захисту навколишнього середовища встала перед людством порівняно недавно. Але вже в нашому столітті, яке ознаменувало себе масштабним виснаженням природних ресурсів, величезною кількістю шкідливих викидів в атмосферу і океан, знищенням лісів і безліччю інших чинників, що посилюють становище з екологією на нашій планеті, екологічна катастрофа наблизилася надзвичайно. “Озонова діра", радіоактивне забруднення, глобальне потеплення клімату, стан повітряних басейнів у великих містах наочно свідчать про те, що наше середовище мешкання виснажене до межі. Від нашої активності в сфері охорони навколишнього середовища залежить розв'язання питання про виживання, збереження здоров'я людей і створення нормальних умов їх життєдіяльності.
У переробних галузях агропромислового комплексу, де в собівартості продукції частка матеріальних й енергетичних витрат становить понад 80 процентів, особливої актуальності набуває необхідність зниження матеріаломісткості. Цього можна досягти завдяки широкому впровадженню безвідхідних технологій, комплексному використанню сировини й вторинних ресурсів у комбінованому виробництві. Ще один важливий аспект проблеми – гарантування екологічної безпеки спиртових заводів, усунення шкідливого впливу відходів на навколишнє середовище.
Харчова промисловість відноситься до найбільш матеріалоємних галузей, тому раціональне використання сировини має особливо важливе значення.
Проблема утилізації стоків – одна з найважливіших, що постають перед підприємствами харчової промисловості, зокрема спиртовими заводами. Серед ефективних засобів розв'язання завдання – згущення рідких стоків методом випарювання з них води.
Охорона навколишнього середовища і раціональне використання її ресурсів в умовах бурхливого зростання промислового виробництва стала однією з найактуальніших проблем сучасності.
Розділ 1. Шляхи раціонального використання сировини в харчовій і переробній промисловості і зміцнення її сировинної бази
Харчова промисловість відноситься до найбільш матеріалоємних галузей, тому раціональне використання сировини має особливо важливе значення.[3, С. 39]
У умовах виробництва економія і раціональне використання сировини і матеріалів здійснюються в двох основних напрямах:
1) суворе нормування витрати при виробництві продукції, впровадження нової ресурсозберігаючої технології;
2) здійснення заходів, направлених на зниження втрат сировини і матеріалів при зберіганні, транспортуванні і переробці.
Деякі види харчової сировини легко зазнають ураження хвороботворними мікробами комах-шкідників, що приводить до значних втрат сировини. Такі втрати називаються біологічними. Найважливішим напрямом боротьби з біологічними втратами є суворе дотримання правил зберігання сировини і харчових продуктів.
Механічні втрати сировини виникають головним чином при транспортуванні. Тому організація транспортування сировини і матеріалів повинна бути предметом особливої турботи. Значне зниження механічних втрат досягається впровадженням безтарного транспортування і зберігання сировини.
Комплексне використання сировини і утилізація відходів виробництва є найважливішими напрямами зниження матеріалоємності.
У м'ясній промисловості повторні продукти переробки становлять 25,0 % ма--си туші, що можуть бути використані на корм худобі. Відходи м'ясної про-ми-с--ловості використовуються переважно для виробництва сухих і варених тва-ри-нних кормів. Більш перспективним і економічним є виробництво сухих тва-рин-них кормів, які зручно зберігати, транспортувати і вводити в кормові ємності.
Значну кількість кормових відходів включають в раціон курчат і курей-несучок. Іноді ці відходи використовують як добавку до корму хутрових звірів, свиней. Раціональне використання субпродуктів дозволить додатково отримати значну кількість варених ковбас, паштетів, збільшити виробництво сухого і вареного комбікорму.
З усіх галузей харчової промисловості найбільшу масу відходів отримують в цукровому виробництві.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота на тему: Утилізація відходів у харчовій промисловості

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок