Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Екологія -> Проблеми екології

Проблеми екології

Назва:
Проблеми екології
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
36,61 KB
Завантажень:
561
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Курсова робота на тему:
Проблеми екології та ресурсозабезпечення металургійного виробництва


ПЛАН
Проблеми екології
1.1.Проблеми екології .
1.2.Основна частина – огляд проблем екології.
Хімічне забруднення біосфери.
Аерозольне забруднення атмосфери.
Фотохімічний туман (зміг).
Хімічне забруднення природних вод.
Неорганічне забруднення.
Органічне забруднення.
Забруднення ґрунту.
Пестициди як забруднюючий фактор.
Кислі атмосферні випади на сушу.
1.3.Висновок.
Ресурсозабезпечення мелалургійного виробництва в Україні.
2.1. Значення чорної металургії для розвитку народногос-подарського комплексу України.
2.2. Сировинна база чорної металургії України.
2.3.Структура, сучасний стан та особливості розміщен-ня чорної металурги України.
2.4.Кольорова металургія України: сировинна база, особ-ливості розміщення і розвитку.
2.5.Проблеми і перспективи розвитку металургійного комп-лексу України.
Ресурсозабезпечення мелалургійного виробництва в Світі.
3.1.Металургія.
3.2.Чорна металургія.
3.3.Кольорова металургія. 3.4.Алюмінієва промисловість. 3.5.Міделиварна промисловість. 3.6.Свинцево-цинкова промисловість. 3.7.Олов’яна промисловість.
3.8.Ртутна промисловість. 3.9.Сурм’яна промисловість. 3.10.Видобуток нікелю. 3.11.Видобуток титанових руд. 3.12.Видобуток срібла. 3.13.Видобуток золота. 3.14.Висновки.
Список використаної літератури
 


1. Проблеми екології
На всіх стадіях свого розвитку людина була тісно зв'язана з навколишнім світом. Але з тих пір як з'явилося високоіндустрійне суспільство, небезпечне втручання людини в природу різко підсилилося, розширився обсяг цього втручання, воно стало багатообразне і зараз грозить стати глобальною небезпекою для людства. Витрата невідновних видів сировини підвищується, усе більше орних земель вибуває з економіки, тому що на них будуються міста і заводи. Людині приходиться усе більше втручатися в господарство біосфери - тієї частини нашої планети, у якій існує життя. Біосфера Землі в даний час піддається наростаючому антропогенному впливу. При цьому можна виділити трохи найбільш істотних процесів, кожної з який не поліпшує екологічну ситуацію на планеті.
Найбільш масштабним і значної є хімічне забруднення середовища невластивими їй речовинами хімічної природи. Серед них – газоподібні й аерозольні забруднювачі промисловопобутового походження. Прогресує і нагромадження вуглекислого газу в атмосфері. Подальший розвиток цього процесу буде підсилювати небажану тенденцію убік підвищення середньорічної температури на планеті. Викликає тривогу в екологів і триваюче забруднення Світового океану нафтою і нафтопродуктами, що досяг уже 1/5 його загальної поверхні. Нафтове забруднення таких розмірів може викликати істотні порушення газо- і водообміну між гідросферою й атмосферою. Не викликає сумнівів і значення хімічного забруднення ґрунту пестицидами і її підвищеною кислотністю, що веде до розпаду екосистеми. У цілому, усі розглянуті фактори, яким можна приписати забруднюючий ефект, впливають на процеси, що відбуваються в біосфері.
Хімічне забруднення біосфери.
Огляд цієї теми я почну з розгляду тих факторів, що приводять до погіршення стану однієї з найважливіших складових біосфери - атмосфери. Людина забруднює атмосферу вже тисячоріччями, однак наслідку уживання вогню, яким він користався весь цей період, були незначні. Приходилося миритися з тим, що дим заважав подиху і що сажа лягав чорним покривом на стелі і стінах житла. Одержуване тепло було для людини важливіше, ніж чисте повітря і незакопчені стіни печери. Це початкове забруднення повітря не представляло проблеми, тому що люди жили тоді невеликими групами, займаючи невимірно велике недоторкане природне середовище. І навіть значне зосередження людей на порівняно невеликій території, як це було в класичній стародавності, не супроводжувалося ще серйозними наслідками.
Так було аж до початку дев'ятнадцятого століття. Лише за останні сто років розвиток розвиток промисловості “обдарило” нас такими виробничими процесами, наслідку яких спочатку людина ще не могла собі представити.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Курсова робота на тему: Проблеми екології

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок