Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Екологія -> Екологічний менеджмент у молочній промисловості

Екологічний менеджмент у молочній промисловості

Назва:
Екологічний менеджмент у молочній промисловості
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
29,57 KB
Завантажень:
366
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Екологічний менеджмент у молочній промисловості
курсова робота з екології


ЗМІСТ


Вступ
В Україні склалася дуже нераціональна матеріало- і енергоємна структура виробництва, яка зумовлює нещадну експлуатацію природних ресурсів, значне техногенне навантаження на навколишнє природне середовище. Застаріла технологічна база виробництва зумовлює утворення великої кількості відходів, що забруднюють навколишнє середовище.
У переробних галузях агропромислового комплексу, де в собівартості продукції частка матеріальних й енергетичних витрат становить понад 80 відсотків, особливої актуальності набуває необхідність зниження матеріаломісткості. Цього можна досягти завдяки широкому впровадженню безвідхідних технологій, комплексному використанню сировини й вторинних ресурсів у комбінованому виробництві. Ще один важливий аспект проблеми – гарантування екологічної безпеки молокозаводів, усунення шкідливого впливу відходів на навколишнє середовище.
Однак відходи виробництва і споживання можуть бути використані в багатьох виробництвах як вторинна сировина, замість дефіцитних первинних матеріальних і енергетичних ресурсів. Використання вторинних ресурсів є важливим елементом створення мало- і безвідхідних технологій на підприємствах і безвідхідних промислових комплексів в регіонах, де відходи одних виробництв використовуються як сировина в інших виробництвах.
Технології зменшення відходів повинні бути ключовим компонентом будь-якої рентабельної, досконалої програми виробництва. Ці складові виробничих процесів не обов'язково повинні базуватися на високих технологіях або потребувати значних капіталовкладень. Технології зменшення відходів можуть і повинні бути застосовані до будь-якого процесу, від найпростішого до виробничих процесів і програм, пов'язаних з космічними дослідженнями. Справді, деякі з найбільш рентабельних і досконалих технологій зменшення відходів представляють собою прості і відносно недорогі зміни у виробничих процесах.
Розглянемо все вищенаведене на прикладі молочної промисловості та виробництві морозива.
Розділ 1. Загальна характеристика молочної промисловості і виробництва морозива
1.1. Класифікація промисловості
Морозиво отримують шляхом збивання і заморожування молочних або фруктово-ягідних сумішей з цукром, зі стабілізатором, а для деяких видів – також з смаковими і ароматичними наповнювачами. Асортимент морозива дуже різноманітний і включає більше 50 найменувань. У залежності від складу наповнювачів розрізнюють такі основні види морозива: молочне, вершкове, пломбір (на основі молочних сумішей), плодово-ягідне і ароматичне (без додавання молочної сировини). Різновиди плодово-ягідного морозива виробляють з плодів, ягід або продуктів їх переробки (натуральних соків, джемів, конфітюрів, варення). Для виробництва ароматичного морозива використовують цукровий розчин з доданням кислоти, стабілізаторів, ароматичних есенцій і фарбувальних речовин. Любительські види морозива виробляють в невеликій кількості, використовуючи для виробництва різноманітні комбінації сировини.
Як же розвивалась молочна промисловість в колишньому СРСР? Переробка молока розпочалася ще за часів дореволюційної Росії. Поступово збільшується чисельність поголів'я великої рогатої худоби, з'являються перші підприємства по переробці молока, відкривається перший заклад по підготовці спеціалістів-молочарів. Його відкрив у селі Едимоново Тверської губернії у 1871 p. М. В. Верещагін, брат відомого художника. За його ж ініціативою в селі Остриковичі Тверської губернії з 1866 p. почала виробляти сир перша в Росії сироварня. Поступово молочне господарство міцнішає організаційно, об'єднуються для переробки та збуту молочних продуктів селяни, утворюються артілі.
З'являється нове обладнання – сепаратори, які за лічені хвилини відокремлювали жир молока, замість тривалого відстоювання. Це стало технічним проривом у збільшенні виробництва вершкового масла.
Другим поштовхом для розвитку молочного господарства, особливо для товарного маслоробства, було прокладання залізничних колій, що з'єднували віддалені губернії Росії з центром.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Екологічний менеджмент у молочній промисловості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок