Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Екологія -> Скачати безкоштовно: Охорона природи на рекреаційних територіях

Охорона природи на рекреаційних територіях / сторінка 7

Назва:
Охорона природи на рекреаційних територіях
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,47 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
А до її другого видання занесено більше 530 видів рос-лин і грибів, а також більше 380 видів тварин.
Заповідними мають стати ділянки з рослин-ними угрупованнями, занесеними до «Зеленої книги України». Таких угруповань у цій унікаль-ній книзі близько 13О, і пошук нових триває.
Заповідними мають також стати басейни окремих річок, озера, коси і острови, колишні військові полігони, мисливські господарства, «державні дачі». Врешті заповідні комплекси можна проектувати І створювати в районах з інтенсивною ерозією, зсувами, археологічни-ми розкопками, унікальними природними явищами й об'єктами (печерами, водоспада-ми, гірськими вершинами, річковими долина-ми, екзотичними рослинними угрупованнями
та Ін.), відтворюючи (чи створюючи) сучасні природоохоронні комплекси.
Формування всієї мережі існуючих і майбутніх природно-заповідних комплексів м спиратися на географічну основу, бути по можливості збалансованим територіальне відповідно до фізико-географічного та економіко-географічного районування України і суміжних з нею територій. У межах фізико-географічних про- вінцій, економіко-географічних районів мають бути природні чи біосферні заповідники, природний національний чи регіональний ландшафтний парк, інші природно-заповідні комплекси.
Збільшення площі заповідних комплексі здійснюється і за рахунок розширення існую-чих природно-заповідних територій в Українських Карпатах, Кримських горах, Волинському, Київському і Чернігівському Поліссях Правобережному і Лівобережному Лісостеп степовій зоні, дельтах Дунаю, Дністра і Дніпрі Азово-Чорноморському узбережжі (коси Бер-дянська, Обитічна, Білосарайська, Крива), Південному березі Криму,
Природно-заповідні комплекси мають органічно поєднуватися з такими охоронюваними територіями, як приміські зелені смуги, високопродуктивні ліси, водоохоронні зони, поле захисні лісосмуги, лісопарки, дендропарки, ак-ваторії та ін.
У державі повинен бути резерв території акваторій, які за своїми природоохоронним ландшафтними, естетичними, природно-історичними особливостями можуть претендувати на заповідання. Для того, щоб мати детальні та достовірні дані про нинішній та перспек-тивний обсяг природоохоронних комплексі Україні, потрібно скласти державний кадастр природно-заповідного фонду.
У 1972р. в Стокгольмі на конференції 00Н з охорони навколишнього середовища термін «моніторинг» визначено як систему стежен-ня і контролю за станом довкілля для прог-нозування його змін, прийняття рішень з ре-гулювання природогосподарювання. Водно-час моніторинг — це система спостережень! контролю за станом природних та антропо-генних ландшафтів, тими процесами і явищами, які в них відбуваються, для раціонально-го використання природних умов і природна ресурсів та їхньої охорони. Моніторинг може відбуватися на різних за площею територіях, за різними компонентами довкілля, різними його об'єктами.


Розділ 3.
Промислова діяльність дуже часто руйнує цінні природні ресурси. Використання пляжних матеріалів, наприклад, для потреб будування в руслах природних рік, які несуть свої води в Чорне море, а також будівництво портів та інших гідротехнічних спостережень без врахування природних умов приводять до порушення балансу потоків наносів вздовж узбережжя і збільшення інтенсивності розмиву берегів.
В ряді рекреаційних ареалів відбувається втрата цінних для організації лікування і відпочинку властивостей і зменшення рекреаційної ємності внаслідок функціонування підприємств підвищеної шкідливості та інтенсивного розвитку автотранспорту.
Дуже серйозні наслідки для рекреації має також тенденція приморської орієнтації ряду галузей індустрії, які працюють на імпортній сировині чи ті, які виробляють експортну продукцію : металургія, нафтопереробка, нафтотехніка, цементна промисловість. Територіальний ріст промислових зон та міст часто веде до знищення відомих місць відпочинку. Інтенсивна вирубка лісів, яка перевищує допустимі нормативи, також зменшує привабливість природних комплексів.
Поєднання рекреації з іншими видами господарювання в ряді унікальних районів потребує додержання певних пропорцій з метою забезпечення максимально сприятливих для відпочинку умов.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова робота на тему: Охорона природи на рекреаційних територіях

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок