Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Екологія -> Скачати курсова робота безкоштовно: Охорона природи на рекреаційних територіях

Охорона природи на рекреаційних територіях / сторінка 8

Назва:
Охорона природи на рекреаційних територіях
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,47 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Настав час враховувати рекреацію для розміщення промислових сил в існуючих і потенційних рекреаційних районів, як фактор, що обмежує розміщення ряду підприємств з підвищеною шкідливістю.
Задачі в області рекреаційної діяльності мають визначатися в світлі загальних соціально-економічних цілей, в тому числі охорону життєвого середовища людини. Майбутнє рекреаційної галузі тісно пов’язане з політикою, направленою на збереження і покращення природних ресурсів та управління ними. Розвиток рекреації та охорона навколишнього середовища не обов’язково вступають у протистояння. При належному регулюванні вони можуть доповнювати один одного.
Прикладною задачею рекреаційної географії являється розробка основ рекреаційного природокористування.
Природокористування - це основна форма взаємодії суспільства і природного середовища, яка реалізується через систему заходів, спрямованих на освоєння, використання, перетворення, відновлення і охорону природних ресурсів, і відображає зв'язки між виробництвом, населенням і оточуючим середовищем. В процесі рекреації природа виступає одним з провідних факторів відпочинку і оздоровлення, відновлення фізичних і нервово-психічних сил людини. Історична закономірність взаємодії суспільства природи проявляється в розширенні впливу людини на природу при зростанні темпів економічного розвитку і усвідомленні необхідності збереження природного середовища при зростаючому значенні його рекреаційної функції.
В умовах екстенсивної та інтенсивної взаємодії суспільства і природи, зростання потреб суспільства в рекреації виникає об'єктивна необхідність в планомірному використанні природних багатств для задоволення потреб, тобто в організації особливого виду природокористування - рекреаційного. Рекреаційне природокористування має три основні функції: соціальну, економічну і природоохоронну.
Соціальна функція рекреаційного природокористування - це задоволення специфічних потреб населення у відпочинку, оздоровленні, спілкуванні з природою, що сприяє зміцненню фізичного і розумового здоров'я суспільства.
Економічна функція полягає, головним чином, у відновленні робочої сили. Завдяки рекреації підвищується працездатність, збільшується фонд робочого часу, що сприяє зростанню продуктивності праці . До економічної функції належать також розширення сфери застосування праці і прискорений розвиток соціальної виробничої інфраструктури на територіях інтенсивного рекреаційного природокористування.
Природоохоронна функція полягає в попередженні деградації природних рекреаційних комплексів під впливом антропогенної діяльності, в тому числі і рекреаційної.
Методично рекреаційне природокористування слід розглядати як єдність таких процесів, як організація рекреації населення з використанням природних ресурсів і умов, передбачення змін стану оточуючого середовища під впливом рекреаційної діяльності, задоволення потреб населення в природних рекреаційних ресурсах і відновлення робочої сили.
Як правило, в територіально-виробничому комплексі визначальним і первинним його елементом є виробнича структура. Невиробнича сфера забезпечує умови існування і функціонування виробничої і є ніби вторинною. Лише в тих випадках, коли регіон має рекреаційну спеціалізацію, виробнича сфера стає первинним фактором, який визначає умови розвитку виробничої сфери. В такому випадку виникає необхідність у створенні нових форм кооперування підприємств і організацій в рамках єдиного територіального комплексу з метою максимального і ефективного надання рекреаційних послуг. Однією з них є територіально-рекреаційний комплекс (ТРК). Він характеризується єдиною територією, яка має значний рекреаційний потенціал, сукупність рекреаційних установ, з тісними виробничими зв'язками, єдністю організаційних форм правління, які забезпечують ефективне використання природних рекреаційних ресурсів і соціально-економічних умов, що склалися на даній території.
Хоча зовні проблема рекреаційного природокористування поширюється лише на об'єкти природи, які можуть використовуватись з метою рекреації, в дійсності вона охоплює також широке коло об'єктів антропогенного походження, які впливають на ефективність освоєння, використання, відновлення і охорони цих ресурсів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова робота на тему: Охорона природи на рекреаційних територіях

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок