Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Екологія -> Безкоштовно курсова робота скачати: Охорона природи на рекреаційних територіях

Охорона природи на рекреаційних територіях / сторінка 9

Назва:
Охорона природи на рекреаційних територіях
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,47 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Сукупність таких об'єктів в регіоні утворює територіально-рекреаційний комплекс. Таким чином, рекреаційне природокористування має регіональну локалізацію і може розглядатися як елемент регіональної економічної і соціальної політики. Тому в якості об’єкта та рекреаційного природокористування в умовах його інтенсифікації слід розглядати ТРК.
ТРК має складну внутрішню структуру і значні зовнішні зв’язки. Внутрішня структура комплексу визначається рівнем розвитку матеріально-технічної бази галузей рекреаційної спеціалізації, виробничої і соціальної інфраструктур, станом навколишнього середовища, наявністю трудових ресурсів, характером розселення населення в рекреаційних районах. 3овнішні зв'язки комплексу визначаються соціально-економічними умовами комплексоутворення, такими як транспортно-географічне положення комплексу, зв'язок з внутрішніми пунктами матеріально-технічного і продовольчого постачання, розташуванням відносно зон, з яких в пікові сезони може бути залучена додаткова робоча сила.
Природні рекреаційні ресурси - незамінна умова розвитку рекреації. Тому раціональне їх використання, відновлення та охорона є одним з важливих завдань. Слід підкреслити, що рекреаційне природокористування викликає необхідність охорони і відновлення не тільки природних ресурсів, але і природних умов, які становлять середовище існування людей.
Всі галузі, підгалузі, види виробництв, які є джерелами можливих забруднень і порушень рівноваги навколишнього середовища, несумісні з рекреаційною діяльністю, їх не можна розміщувати в районах з інтенсивною рекреацією. Досить типова проблема розвитку рекреаційної галузі в регіоні, де рекреаційні ресурси межують з корисними копалинами і добування останніх без нанесення шкоди рекреаційним ресурсам неможливе. Таке становище склалось, наприклад, в одному з районів Прикарпаття. Унікальні родовища мінеральних вод розміщені поряд з покладами нафти. За оцінками вчених, місця залягання лікувальних мінеральних вод у цьому районі не мають аналогів в країні, однак нафтові джерела не такі унікальні, уже заплановані в експлуатацію. Це свідчить про те, що відсутній підхід при вирішенні проблеми розвитку галузей в регіоні і не враховується порівняльна соціально-економічна ефективність використання тих чи інших ресурсів.
Проблема раціонального природокористування полягає в забезпеченні всебічного й ефективного використання, відновлення і збереження природних умов і ресурсів рекреації з врахуванням об'єктивно існуючих потреб. Для її вирішення потрібно глибоко і всебічно обгрунтувати наукові і практичні заходи, які б планомірно забезпечили і цілеспрямовано управляли розвитком рекреаційного природокористування. Теоретичною основою комплексного вивчення і вирішення цієї проблеми служить системний підхід, який дозволяє аналізувати і впорядкувати цілі функціонування тих чи інших систем, встановлювати відповідність між метою, можливостями вирішення проблеми і необхідними для цього ресурсами.
Основи рекреаційного природокористування включають в себе і систему виховних засобів:
1. Необхідність культурної поведінки на природі в процесі рекреації має вселятися ще в ранньому дитинстві. Крім загальної пропаганди охорони природи, має вестися всіма засобами інформації роз’яснююча робота по вихованню дітей в даному напрямку. Дуже важливо, щоб навиками охорони природи володіли вихователі дитячих садків.
2. В школі має бути посилена увага до вивчення елементів охорони природи перш за все на уроках географії.
3. Виникла необхідність розширити підготовку інструкторів по туризму та екскурсоводів на рівні спеціальних факультетів університетів, де їм має читатися курс охорони природи.
4. Треба показати туристам, що найбільшу насолоду вони можуть одержати від пізнання природи і людей того краю, в якому подорожують.
5. В посилено відвідуваних зонах відпочинку і національних парках необхідно утримувати спеціальний персонал: охорону порядку, пожежну охорону, медперсонал, прибиральників. Необхідно збудувати приміщення, які б допомагали відпочиваючим зберігати чистоту.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова робота на тему: Охорона природи на рекреаційних територіях

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок