Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Екологія -> Охорона природи на рекреаційних територіях

Охорона природи на рекреаційних територіях

Назва:
Охорона природи на рекреаційних територіях
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,47 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Зміст
Вступ.
Розділ 1. Види рекреаційних територій України.
Розділ 2. Природоохоронні комплекси України.
Розділ 3. Проблема раціонального природокористування.
Висновки.
Список використаних джерел.
Додатки: Карпатський природний національний парк.
Вступ.
Україна має великі рекреаційні ресурси, до яких належать географічні об'єкти, що використовуються чи можуть бути використані для відпочинку, туризму, лікування, оздоровлення населення. Рекреаційні ресурси є природні та соціально-економічні. Природні рекреаційні ресурси — це природні умови, об'єкти, явища, які сприятливі для рекреації — відновлення духовних і фізичних сил, витрачених у праці, і навчанні, творчості. Природні рекреаційні ре-сурси України різноманітні. Уся її територія знаходиться в смузі кліматичного комфорту. Україна має прекрасні умови для організації, відпочинку на берегах і лиманах Чорного та Азовського морів, водойм і річок, у Кримських горах та Українських Карпатах.
До соціально-економічних рекреаційних ресурсів належать культурні об'єкти, пам'ятки архітектури, історії, археологічні стоянки, етнографічні музеї місця, пов'язані з життям, і перебуванням видатних учених, письменників, акторів, політичних діячів, викладачів, робітників, селян та ін.
Рекреаційні ресурси України (природні націо-нальні парки, приміські смуги, історико-архітектурні, історико-культурні заповідники тощо) охороняються. У межах рекреаційних територій заборонена діяльність, яка призводить до нега-тивних змін у навколишньому середовищі.
Розділ 1.
В науковій літературі зустрічаються різні класифікації та групування рекреаційної діяльності. Найчастіше в їх основі лежать : мета подорожі, характер організації, правовий статус, тривалість подорожі і перебування у визначеному місці рекреанта, сезонність, характер пересування рекреанта, його вік, активність занять і т. д.
По громадській функції і технології виділяються лікувальна, спортивна, пізнавальна рекреаційна діяльність.
В міжнародній практиці при класифікації цілей прибування міжнародних туристів виділяється, крім того, конгресовий туризм. Представлена також і розважальна рекреація.
Лікувально-курортна рекреація розрізняється за основними лікувальними факторами: клімат, мінеральні джерела, лікувальні грязі. У відповідності з ними вона ділиться на три основні групи: кліматолікування, бальнеолікування, грязелікування. В залежності від їх співвідношення можуть бути виділені : бальнео-грязелікувальні, бальнео-кліматолікування, клімато-грязелікування, клімато-бальнео-грязелікування. Умови лікувально-курортної рекреації мають строго відповідати медико-біологічним нормам. Виділені курортологією території для лікування людей відповідають строго заданому набору властивостей.
У відповідності з природними ландшафтними зонами всі курорти поділяються на наступні типи: 1) рівнинні приморські з переважанням середземноморського клімату, клімату пустелі, клімату лісів вологих субтропіків, лісового клімату помірних широт; 2) рівнинні континентальні курорти включають зони тайги, лісові, помірного поясу, лісові мусонного клімату помірних широт, степові і лісостепові, субтропічних лісів; 3) гірські курорти включають перед гірські, низько гірські ( від 500 до 1000 м над рівнем моря ) , середньо гірські нижнього поясу ( від 1000 до 1500 м над рівнем моря ), середньо гірські верхнього поясу ( від 1500 до 2000 м над рівнем моря ), високогірні ( вище 2000м ).
Оздоровча і спортивна рекреація найбільш різноманітна. Великою популярністю в усьому світі користується купально-пляжний відпочинок. Так, якщо в середньому чисельність туристів збільшується на 6-8 % в рік, то число “ морських” туристів збільшується на 15% в рік.
Відпочинок біля води включає різні рекреаційні заняття : купання, сонячні ванни, прогулянки по березі, гра в м’яч на пляжі, водні лижі.
Прогулянковий і промислово-прогулянковий відпочинок включає такі заняття , як прогулянки на відкритому повітрі , огляд краєвидів, збір грибів та ягід, морських молюсок, коралів та інших дарів природи.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова робота на тему: Охорона природи на рекреаційних територіях

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок