Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Екологія -> Екологічна ситуація м. Калуш

Екологічна ситуація м. Калуш

Назва:
Екологічна ситуація м. Калуш
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
49,20 KB
Завантажень:
477
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
ВСТУП
Дослідження сучасної екологічної ситуації м. Калуша і визначення основних природоохоронних заходів на даному етапі техносферного розвитку є чи не найважливішим суспільним завданням.
Калуш – важливий промисловий центр, на території якого розташована значна кількість забрудників атмосферного повітря, ґрунту, водойм. Значна частка в цьому припадає на ВАТ «Оріана» та ЗАТ «Лукор».
Незважаючи на це, стан природоохоронного контролю в м. Калуші знаходиться не на належному рівні, відсутній періодичний контроль за станом грунтів, повітря. Моніторинг атмосферного повітря, запропонований у даному дипломному проекті, дасть змогу проводити періодичний контроль, попереджувати забруднення, вирішувати екологічні проблеми, пов»язані з ним.
Для написання використовувались дані районної санепідемстанції, районної екологічної інспекції, лабораторії ВАТ «Оріана», праці вчених-дослідників Калуського Науково-дослідницького інституту металургії, публіцистичні матеріали.
Проект має важливе значення для розв»язання природоохоронних завдань міста Калуша на даному етапі, висвітлює сучасну екологічну ситуацію і шляхи її стабілізації і покращення, а тому може використовуватися в конкретних директивних органах. Проект не вимагає значного фінансування, а тому є реальним для впровадження на даному етапі економічного розвитку.
1. КОРОТКИЙ ОГЛЯД ПІДПРИЄМСТВ М. КАЛУША
Калуш – місто обласного підпорядкування Івано-Франківської області, районний центр. Розташований у північній частині області.
Калуш – промисловий і культурний центр. На території міста розташовані концерн «Оріана» та ЗАТ «Лукор», дослідно-виробниче об’єднання «Карпатнафтомаш», завод залізобетонних виробів і конструкцій, експериментальний завод будівельних машин, завод комунального обладнання та ін. (10)
В місті працюють понад 20 великих промислових підприємств, більше 400 малих та приватних підприємств. В Калуші виробляється 1/3 всієї промислової продукції області і близько 1 % продукції України. Сюди відносять:
завод по виробництву хлористого вінілу, калійно-магнієвий завод, завод «Поліолефін», будівельна фірма «Аверс», СП «Вінісін», ЗАТ «Сінтра», завод «Каустик», завод по виробництву каустичної соди та хлору, завод «Техмаш», завод «Технопласт», ТЕЦ ВАТ «Оріана», ВАТ «Карпатнафтомаш», концерн «ІВО» включає в себе ВАТ «Калуський бровар» та ВАТ «Калуський харчовик», ВАТ «Керамік», комбінат будівельної індустрії «Хорс», ВАТ «Калуський завод комунального устаткування» та близько десяти будівельних організацій міста.
Завод по виробництву хлористого вінілу (ЗАТ «Лукор») є багатопрофільним підприємством. На основі етилену та хлору тут одержують дихлоретан, який переробляється у хлористий вініл з подальшою його полімеризацією полівінілхлорид різних марок. Товарним продуктом є також хлористий вініл. На цьому ж підприємстві із карбаміду та метанолу можуть виробляти карбамідно-формальдегідні смоли марок КФ-О, КФ-Ж, КФ-МТ-15. В цеху розділення повітря одержують рідкий кисень, азат, аргон.
Калійно-магнієвий завод має виробництва: гірничо-рудне, калійних добрив.
Основною сировиною для роботи всього комплексу є калійно-магнієва полімінеральна руда місцевих родовищ. Основною продукцією заводу є калімагнезія порошкова гранульована, хлорид натрію технічний, природний каїніт, вапно негашене, мука вапнякова, поліакриламід-гель технічний.
Завод «Поліолефіни» (ЗАТ «Лукор» ) – до його складу входять два виробництва: олівінів і поліетилену. Наявна сучасна технологія виробництва продукції з використанням новітньої промислової техніки. Продукцією є бензол нафтовий, етилен, пропілен, смоли нафтові типу Е і важкі піролізні, фракція бутилен-бутадієнова, суміш вуглеводнів С5 +С9, одержані шляхом пролізу нафтопродуктів, гранульований поліетилен низького тиску високої і низької
густини і лінійний. В основі технології виробництва олефінів – глибока переробка нафтопродуктів. Воно є практично безвідходним виробництвом із замкнутим технологічним циклом і мінімальним використанням тепло – енергоресурсів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 Курсова робота на тему: Екологічна ситуація м. Калуш

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок