Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Екологія -> Визначення якісних та кількісних характеристик забруднюючих речовин, які надходять в атмосферне повітря

Визначення якісних та кількісних характеристик забруднюючих речовин, які надходять в атмосферне повітря

Назва:
Визначення якісних та кількісних характеристик забруднюючих речовин, які надходять в атмосферне повітря
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
8,72 KB
Завантажень:
76
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
План
ст.
ВСТУП……………………………………………………………………..
1. ПРИРОДНО-КЛІМАТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА
РАЙОНУ
1.1. Природні особливості району………………………………………..
1.2. Клімат та погодні умови……………………………………………...
2. ЕКОЛОГО-ТЕХНОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА
ОБ’ЄКТА
2.1. Загальні відомості про об’єкт дослідження……………………………
2.2. Техніко-технологічні показники………………………………………..
2.3. Організація санітарно-захисної зони…………………………………..
2.4. Характеристика джерел забруднення підприємства………………….
3. ПРОЕКТНА ЧАСТИНА
3.1. Розрахунок забруднення атмосферного повітря
шкідливими викидами ……………………………………………….
3.2. Заходи по зменшенню забруднення атмосферного
повітря шкідливими викидами…………………………………………..
4. ОЦІНКА ЕКОНОМІЧНИХ ЗБИТКІВ
4.1. Розрахунок економічних збитків………………………………………..
5. ЕКОЛОГІЧНА СИТУАЦІЯ
5.1. Загальна екологічна ситуація району…………………………………..
5.2. Роль підприємства в загальному забрудненні
довкілля…………………………………………………………………….
5.3. Шляхи подолання екологічного навантаження…………………………..
ВИСНОВКИ………………………………………………………………………
СПИСОК ВИКОРИСТАНОХ ЛІТЕРАТУРИ…………………………………..
ДОДАТКИ………………………………………………………………………..
ВСТУП
На теперішній час в багатьох промислово - розвинутих країнах, а особливо в індустріальних центрах, рівні забруднюючих викидів перевищують значення, до яких ще можуть адаптуватись екосистеми різних рівнів. Накопичення забруднюючих речовин в атмосферному повітрі зумовило глобальне забруднення атмосфери, що в свою чергу призвело до знищення обширних лісових масивів, зменшення родючості ґрунтів, створило загрозу здоров'ю цілих народів. При подальшому розвитку цих процесів можна говорити, що вони приймають глобальний характер.
Тому однією з найважливіших проблем захисту навколишнього середовища є проблема захисту повітряного басейну від надмірного забруднення.
З метою обмеження та попередження негативного впливу викидів речовин-забруднювачів розроблена система контролю за цими викидами на джерелах їх виділення та на спеціально вибраних контрольних точках по фактичному забрудненню атмосферного повітря. Тому для підприємств та організацій, незалежно від форм власності, в обов'язковому порядку розробляється ряд документів, які необхідні для регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферу; здійснення державного обліку в галузі охорони атмосферного повітря; розробки короткострокових та довгострокових планів заходів підприємств; розробки екологічних програм щодо зниження викидів забруднюючих речовин в атмосферу. Інвентаризація викидів забруднюючих речовин містить інформацію на основі якої виконуються дані роботи.
Нормування у галузі охорони атмосферного повітря закріплене Законом України "Про охорону навколишнього природного середовища" від 25 червня 1991 року, Законом України "Про охорону атмосферного повітря" від 16 жовтня 1992 року, рядом постанов та наказів Кабінету Міністрів України [1,2].
Метою цієї роботи є визначення якісних та кількісних характеристик забруднюючих речовин, які надходять в атмосферне повітря від трьох стаціонарних Джерел Забруднення Атмосфери (ДЗА) - це котельні та теплові пункти та одного пересувного Джерела Забруднення Атмосфери - це зварювальний пост Військової чистини 2142.
Поданий звіт містить у собі розрахунки по визначенню кількості викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, а також прогнозованих концентрацій цих речовин в приземному шарі атмосфери.
Головною вимогою є дотримання умов, за яких розрахункові максимальні приземні концентрації речовин-забруднювачів, які приймають участь в розрахунках та розсіюванні не перевищують значень гранично-допустимих концентрацій населених місць (ГДК н.м.). Величини ГДК н. м. приймаються згідно з [4] з урахуванням вимог [5].
1. ПРИРОДНО-КЛІМАТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА РАЙОНУ
1.1. Кліматичні умови
Клімат помірно-континентальний, теплий. Зима починається в другій половині грудня, коротка, м’яка. Весна настає в третій декаді лютого. Погода- нестала, трапляються нічні приморозки в квітні і травні. Літо -тепле, довге- починається з першої половини травня і триває до кінця вересня.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Курсова робота на тему: Визначення якісних та кількісних характеристик забруднюючих речовин, які надходять в атмосферне повітря

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок