Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Екологія -> Екологічні проблеми розвитку і розміщення продуктивних сил Карпатського економічного району.

Екологічні проблеми розвитку і розміщення продуктивних сил Карпатського економічного району.

Назва:
Екологічні проблеми розвитку і розміщення продуктивних сил Карпатського економічного району.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
14,99 KB
Завантажень:
315
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Екологічні проблеми розвитку і розміщення продуктивних сил Карпатського економічного району.


Зміст.
Вступ.
1. | Функціонально-територіальна структура та економічний потенціал району.
2. | Запаси, розміщення та економічна оцінка ресурсів.
3. | Проблеми природовикористання.
4. | Охорона та відтворення природно-ресурсного потенціалу.
5. | Регіональні особливості антропогенного впливу на навколишнє середовище та шляхи подолання цих негативних наслідків.
Висновки.


Вступ.
На всіх етапах розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людей і природи. В умовах науково-тех-нічного прогресу очевидним є посилення взаємодії і взаємозалеж-ності матеріального виробництва і природи. Подальший розвиток продуктивних сил неминуче пов'язаний з включенням у господар-ський обіг дедалі більшої кількості природних ресурсів і збільшення навантаження на навколишнє середовище.
Використання природних багатств повністю залежить від рівня розвитку продуктивних сил і, навпаки, наявність відповідних природних умов і ресурсів істотно впливає на розвиток продуктивних сил, прискорюючи або сповіль-нюючи динаміку їх.
Україна належить до країн з високим рівнем негативних еколо-гічних наслідків виробничої діяльності, у зв'язку з чим проблема охорони навколишнього середовища і раціонального використан-ня природних ресурсів набуває першорядного значення.
1. Функціонально-територіальна структура та економічний потенціал району.
У територіаль-ній структурі Карпатського району виділяють два внутрішньообласних райони: Підкарпатський (нафта, газ, сірка, калійні добрива, про-дукція деревообробки, санаторно-курортне господарство) і Північ-ний (видобуток кам'яного вугілля, харчова і легка промисловість). Головні економічні центри Львівського Підкарпаття: Дрогобич (ма-шинобудування, деревообробна, легка промисловість), Стрий (маши-нобудування, харчова і деревообробна промисловість), Борислав (ви-добуток нафти, легка і хімічна промисловість). Новий Роздол (вироб-ництво сірки); центри Львівської півночі — Червоноград (видобуток кам'яного вугілля, легка промисловість), Сокаль (хімічна промисло-вість), Добротвір (електроенергетика). У цих районах формуються вузли: Дрогобицько-Бориславський і Червоноградсько-Сокальський.
У центральній частині області сформувався великий Львів-ський економічний вузол, який є провідним у її функціонально-територіальній структурі (машинобудування, харчова і легка про-мисловість). Його територія — це міста і селища міського типу Красне, Кам'янка-Бузька, Жовква, Івано-Франкове, Городок, Руд-ки, Миколаїв.
Площа — 56,6 тис. км2.
Населення — 6460,3 тис. чол.
Склад — Львівська, Івано-Франківська, Закарпатська і Черні-вецька області (див. картосхему на с. 320).
Львівська область займає 21,8 тис. км2, тут проживає 2754 тис. чол., в Івано-Франківській відповідно — 13,9 тис. км2, 1431 тис. чол., у Закарпатській — 12,8 тис. км2, 1258 тис. чол. і Чернівецькій — 8,1 тис. км2, 938 тис. чол."[9, стор. 248]
Територія району включає Карпати, Передкарпаття, Закарпаття.
Карпатський економічний район розташований близько до цент-ра Європи, на межі її Східної і Середньої частин. З південного заходу на північний схід район, зокрема м. Львів, перетинає Голов-ний Європейський Вододіл.
Природно-географічне положення Карпатського району харак-теризується пограничністю, перехідністю природного середовища одного типу в інший.
Для Карпатського району важливим є його еколого-географічне розташування в зоні західного перенесення повітряних мас з Атлантики до Східної Європи, які несуть отруйні викиди теплових електростанцій, хімічних і металургійних підприємств з Західно- і Середньоєвропейського простору.
Район займає вигідне транспортно-географічне положення: ле-жить на перехресті міжнародних залізничних, трубопровідних та електричних артерій — залізниць Київ — Львів — Прага, Київ — Львів — Краків, Варшава — Перемишль — Львів — Бухарест; газо-проводів Уренгой — Помари — Ужгород, Оренбург — Західний кордон; ЛЕП Вінниця — Альбертірша.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Курсова робота на тему: Екологічні проблеми розвитку і розміщення продуктивних сил Карпатського економічного району.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок