Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Екологія -> Екологічний стан навколишнього середовища на Україні

Екологічний стан навколишнього середовища на Україні

Назва:
Екологічний стан навколишнього середовища на Україні
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
24,36 KB
Завантажень:
433
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат
з дисципліни « екологія »


План
Вступ
1.Головні причини що призвели до надзвичайного стану довкілля.
2. Рівень замкненості біохімічних циклів.
3. Рудна і нерудна мінеральна сировина.
Висновок.
Список використаної літератури.
Вступ
"Oikos" - з грецької - "дім, житло", "logos" - "слово". Звідси - "екологія": "слово про дім". Екологія - це не абстрактне поняття, не віддалені катастрофи та катаклізми, а все, що оточує нас, що має відношення до кожного, - проблеми середовища нашого мешкання. Можна прожити без багатьох досягнень науково - технічного прогресу. Без природи, без чистого повітря, неотруєної їжі та води прожити неможливо. Зберегти ж планету придатною для життя людей можливо лише в тому випадку, якщо кожний житель планети зрозуміє просту істину: "Ставлення до природи не вимірюється зразу глобальними масштабами - до лісу, води, землі. В цьому ставленні завжди присутня проміжна ступінь - моє відношення до одного єдиного дерева, до літра чистої води, до жмені родючої землі... Охороняючи щось одне, ми... сприяємо збереженню природи в цілому" (В. Данилов).
Україна, як і кожен її регіон, має своє, характерне лише для неї обличчя, яке визначається природою, рельєфом, грунтами, рослинністю, ріками та озерами. Природа впливає на господарську діяльність і світогляд людей, їхні вірування, звичаї, традиції і побут. З нею пов'язані різні ритуали, повір'я і численні свята, наприклад, русалії, Зелені свята, Івана Купала та інші. Культуру будь - якого народу, в тому числі й українців, не можна зрозуміти, не звертаючись до історії розвитку його взаємин з природою - єдиним і незамінним джерелом матеріальних і духовних благ.
Колись наші пращури жили в повній гармонії з природою і складали її невід'ємну частину. У пращурів існував культ природи і її обожнювання. Навіть дерева і трави вони сприймали як щось живе. Предки - язичники поклонялися Сонцю, Місяцю, Вогню, Воді, Вітру, Грому і Блискавці та іншим стихійним силам природи. Віками діди - прадіди обожнювали рідну землю, поливали її не лише потом, а й кров'ю, берегли ниви як зіницю ока. Удосконалюючи техніку і технології, людство зробило багато наукових відкриттів. З одного боку, це привело до підвищення благоустрою людей в багатьох країнах, з другого - створило серйозні проблеми.
1.Головні причини що призвели до надзвичайного стану довкілля.
В Україні головними причинами, що призвели до загрозливого стану довкілля є:
?       застаріла технологія виробництва та обладнання,
?       висока енергомісткість та матеріаломісткість, що перевищують у два-три рази відповідні показники відповідних країн;
?       високий рівень концентрації промислових об'єктів;
?       несприятлива структура промислового виробництва з високою концентрацією екологічно небезпечних виробництв,
?       відсутність належних природоохоронних систем (очисних споруд, оборотних систем водозабезпечення тощо);
?       низький рівень експлуатації існуючих природоохоронних об'єктів;
?       відсутність належного правового та економічного механізмів, які б стимулювали розвиток екологічно безпечних технологій та природоохоронних систем;
?       відсутність належного контролю за охороною довкілля. 
Цілі та заходи поліпшення довкілля 
Оскільки виробнича діяльність викликає порушення природного середовища, суспільству випадає взяти на себе турботу щодо відновлення її властивостей та охорони від подальшої деградації.
Цілі охорони природи мають ставитись рівнозначно з іншими цілями використан-ня (виробництвом продуктів харчування, промисловим виробництвом та створенням інфрастуктури).
В Україні охорона навколишнього середовища розглядається як самостійно політичне завдання.
Політика щодо навколишнього середо-вища - це сукупність усіх дій, спрямо-ваних на уникнення втручання в навко-лишнє середовище, на його зменшення та на усунення пошкоджень довкілля, що вже стались.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Екологічний стан навколишнього середовища на Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок