Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Екологія -> курсова робота українською: Водні ресурси Прикарпаття

Водні ресурси Прикарпаття / сторінка 5

Назва:
Водні ресурси Прикарпаття
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
17,52 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 

3. Хлоридно-натрієві і сульфатвміщуючі розсоли поширені смугою з північного заходу на південний схід по території Долинського, Калуського, Рожнятівського і Богородчанського районів. Оцінені запаси складають 70 м3/добу по категорії С2.
В Калуському районі в с.Яворівка розкриті хлоридно-натрієві бальнеологічні розсоли з загальною мінералізацією 135 г/дм3 і вмістом Br – 319,6 мг/дм3 і J – 35,5 мг/дм3. За даними короткочасних відкачок дебіт свердловини склав 690 м3/добу.
3. Стан чистоти рік та поверхневих водойм. Характеристика стану річок Дністра і Прута дана за середньорічними значеннями показників якості вод в основних створах. Для оцінки якості вод використано гранично допустимі концентрації (ГДК) забруднюючих речовин для водойм рибогосподарського водокористування.
Найбільша ріка області - Дністер перетинає границю Iвано-Франкiвщини на 195 км від витоку (1157 км від гирла) i тече на протязі 218 км. 
Аналіз гiдрохiмiчного стану ріки Дністер проводиться за результатами досліджень проведених в основних 14 створах.
В граничному з Львівською областю створі в с.Журавно, вище впадіння в Дністер р.Свiча, вміст органічних забруднюючих речовин (БСК5) та іону амонію в межах норми. Вміст солей та хлоридів за описуваний період знаходився в межах ГДК.
Приграничний контрольний облСЕС на р. Дністер розташований у с. Цвітова Калуського району, у 2002 році, в цьому створі зафіксовано перевищення вмісту органічних речовин, БСКповне –1,4ГДК. 
В створі вище впадання ріки Сiвка (1136 км від гирла) перевищення ГДК не зафіксовано ні по одному показнику. В створі нижче впадання ріки Сiвка та випуску стічних вод ЗАТ “Лукор” у 2002 році, зафіксовано незначне перевищення норм по вмісту іону амонію – 1,2ГДК.
У створі нижче випуску зворотних вод фірми "Барва" (внаслідок стагнації виробництва на підприємстві) стан ріки покращився , перевищення норм ГДК не зафіксовано.
Створ нижче випуску стоків фірми "Барва" співпадає зі створом вище впадання вод ріки Бистриця.
В створі нижче впадання Бистриці якість води Дністра погіршується під впливом забрудненої зворотними водами м. Івано-Франківська ріки Бистриці. У 2002 році стан ріки погіршився, зафіксовано збільшення концентраціїї іону амонію – 3ГДК, нітрит-іону – 3,1ГДК, фенолу – 2ГДК.
Ріка Золота Липа погіршує якість води р.Дністер, але у створі нижче гирла р.Золота Липа перевищення норм ГДК не зафіксовано.
В с. Нижнів розміщений створ Дністра нижче впадання р.Коропець з території Тернопільської області. Стан ріки в цьому створі добрий , перевищення ГДК не зафіксовано.
В граничному з Чернівецькою областю створі в с.Кострижiвка стан Дністра на протязі шести останніх років спостереження теж стабільний. В 2002 році стан ріки дещо покращився. Причиною підвищеного вмісту іону амонію практично в усіх створах ріки є те, що живлення Дністра здійснюється в основному за рахунок атмосферних опадів, аналіз яких виявив концентрації іону амонію до 4,2 ГДК . У 2000 році коли кількість опадів була значно менша, вміст іону амонію майже у всіх створах був менший.
Притоки р.Дністер
Якість води р.Свіча у 2002 році в гирловому створі покращилась, концентрація всіх показників в межах норми.
Якість води р.Сівка контролювалася , у шести створах. У верхів”ї зворотні води ДП “ Калійний завод”ЗАТ ”Оріана” погіршують якість води у річці. Зафіксовано перевищення ГДК по іону амонію- 3ГДК, хлоридах – 3,7ГДК, сульфатах – 5ГДК. У створах нижче випуску стічних вод КП”Аква” смт.Брошнів, Войнилівського ККП стан ріки поліпшився проти 2001року. У гирловому створі стан ріки на рівніминулих років.
Контроль за якістю води р.Лімниця проводився у трьох створах у гирловому створі. У всіх створах якість води відповідає нормам.
Бистриця вище випуску стічних вод з очисних споруд м.Івано-Франківська чиста ріка. Недостатньо очищені стічні води ДК "Екотехпром" впливають на стан ріки, в створі нижче випуску стоків стан ріки погіршився проти минулого року, концентрація забруднюючих речовин становила по: іону амонію - 4ГДК, нітритах – 3 ГДК, завислих речовинах.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота на тему: Водні ресурси Прикарпаття

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок