Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Екологія -> Скачати курсова робота безкоштовно: Водні ресурси Прикарпаття

Водні ресурси Прикарпаття / сторінка 8

Назва:
Водні ресурси Прикарпаття
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
17,52 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 

Незважаючи на спад виробництва, екологічно небезпечними територіями залишаються Калуський, Галицький та Рогатинський райони, де відбувається розсіювання викидів шкідливих речовин від Бурштинської ТЕС та підприємств хімії та нафтохімії міста Калуша.
Решта території області є умовно екологічно безпечними, забруднення атмосфери повітря яких відбувається за рахунок викидів автотранспорту, нафтогазовидобувної та деревообробної галузі, сільськогосподарського виробництва. Забруднення атмосфери цих територій, в основному, пов'язане з виникненням аварійних ситуацій, які зумовлюють наднормативні викиди і незначні перевищення гранично-допустимих концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі.
В розрахунку на одного жителя області викидається понад 106 кг шкідливих речовин. При цьому в промислово розвинутих містах та районах (Галицький, Надвірнянський, Долинський, Богородчанський та в м.Калуш) на одного жителя викидається стаціонарними джерелами відповідно 1940, 45, 54, 87 та 24 кілограмів. Викиди на душу населення в рекреаційних зонах становлять від 1,7 до 11 кг в рік.
Пересувними джерелами в атмосферу області щорічно викидається близько 42 тис.тон шкідливих речовин.
Щільність викидів стаціонарних джерел на 1кв.км території області становить більше 10 тонн, при цьому в обласному центрі – більше 8 тонн, Калуші- майже 26 тонн та Коломиї - до 10 тонн. Щільність викидів в рекреаційних зонах становть від 41 до 380 кг на квадратний кілометр.
На підприємствах області встановлено і працює майже 1600 пилегазовловлюючих пристроїв із, при цьому неефективно працює через несвоєчаснсно проведені роботи по ремонту та обслуговуванню 7 відсотків таких пристроїв.
Стихійні загрози природному довкіллю (повені, зсуви, провали).
Івано-Франківська область вирізняється серед інших областей України високою динамікою розвитку приповерхневої частини геологічного середовища, обумовленого дією як внутрішніх (ендогенних) сил Землі, так і зовнішнім впливом природних (екзогенних) та антропогенних чинників.
Неотектонічні рухи земної кори в межах області на сучасному етапі геологічного розвитку характеризуються висхідним напрямом з середньорічною швидкістю 1-1,5 мм/рік, що по геологічних мірках є доволі високим показником.
Згідно схеми сейсмічного районування Івано-Франківська область входить в межі 4-5-бальної зони. Основним фактором прояву сейсмічності в області є наявність особливо активного осередку глибокофокусних землетрусів в межах масиву Вранча (Румунія), коливання від яких відчуваються на території Івано-Франківщини. Окрім того, в 1974-1976 роках шість відчутних землетрусів інтенсивністю 3-6 балів з неглибоким заляганням їх фокусів сталися в районі Долинських нафтопромислів. Оскільки за історичними даними землетруси в цьому районі не відмічались, можна зробити припущення, що вони пов'язані з нафтовидобуванням.
На територіі області широкий розвиток мають наступні небезпечні геодинамічні процеси – зсуви, природний та техногенний карст, селі, водна ерозія, площинний змив та ін.
Посилення проявів екзогенних геологічних процесів на протязі останніх років підвищило рівень екологічного ризику території, привело до руйнування житлових і промислових об'єктів, доріг, мостів та ліній електропередач.
Зсувні процеси особливо широко розвинуті в передгірських і гірських районах (Снятинський, Верховинський, Косівський, Коломийський, Надвірнянський, Богородчанський, Калуський та Рожнятівський), де мають широке розповсюдження глинисті і піщано-глинисті відклади молас та карпатського фліша.
По ураженності зсувними процесами різко вирізняються наступні ділянки:
басейн р. Річка в межах с.с. Буковець, Красноілля, Замагора, Чорна Річка, Перехресне (Верховинський район), де зсувними процесами охоплено 40-60 % території. Катастрофічна активізація зсуву відбулась в с.Буковець 24 листопада 2002 року. Зсув охопив ділянку шириною 180-250м і довжиною 750м на глибину від 1-2м д 6-10м і мав загальну масу близько 1 млн.куб.м. Зсувом було пошкоджено 11 будинків;
в Коломийському районі на правобережжі р.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота на тему: Водні ресурси Прикарпаття

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок