Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Екологія -> Гризуни Камінь-Каширського району

Гризуни Камінь-Каширського району

Назва:
Гризуни Камінь-Каширського району
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
30,39 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Гризуни Камінь-Каширського району
курсова робота з екології


ЗМІСТ


Вступ
Пацюки і миші належать до самого численного на земній кулі загону – загону гризунів (Rodentia), що нараховує близько 2500 видів. Найбільш характерна особливість, що поєднує гризунів і відрізняє їх від представників інших загонів, – надзвичайно своєрідна будова зубної системи. На верхній і нижній щелепах розташовано по одній парі різців, вони дуже великі, позбавлені коренів і ростуть протягом усього життя тварини. їхній вільний кінець долотоподібно загострений, передня стінка покрита товстим шаром дуже твердої емалі, а бічні і задні сторони – тонким шаром або зовсім позбавлені емалевого покриття, унаслідок чого різці сточуються нерівномірно і завжди залишаються гострими.
Гризуни за видовим складом і різноманітністю, чисельністю займають перше місце серед ссавців різних біогеоценозів досліджуваної території. Серед них є рідкісні, корисні мисливсько-промислові, а також масові види, які спричинюють значні збитки сільському, лісовому і комунальному господарствам. Крім того, гризуни займають помітне місце у трансформації речовин та потоках енергії в екосистемах, мають велике епізоотологічне й епідеміологічне значення, є кормом для хижих птахів та ссавців. У зв'язку з цим представники тварин даного ряду завжди були і продовжують бути в центрі уваги багатьох дослідників. Особливе значення набуває вивчення гризунів в останні роки, коли антропогенні чинники на екосистеми весь час посилюються, що призводить до скорочення чи різкого спаду чисельності одних видів і збільшення інших, в основному шкідливих компонентів. Враховуючи наведене, дуже важливим є вивчення гризунів на популяційному рівні організації у природних й антропогенно змінених екосистемах. Під цим оглядом дуже вигідним для дослідження популяцій гризунів є західний регіон України, де з півночі на південь спостерігається велика різноманітність біотопів тварин з різними екологічними умовами. Отже, порівняльні популяційні дослідження гризунів на даній території є важливими як в теоретичному, так і в практичному аспектах. Популяції – елементарні одиниці еволюції, управління й охорони. Без вивчення популяцій неможливо також вирішити проблем збереження біотичного різноманіття і сталого розвитку екосистем.
Наші дослідження присвячені вивченню популяцій гризунів, їх біотопічного розміщення, чисельності, морфофізіологічних адаптацій рівнинних умов, вікової, статевої та просторової структури, визначенню параметрів енергетичної оцінки функціональної ролі популяцій в екосистемах, участі гризунів у консорціях та інших еколого-біологічних особливостей. Викладені вище аргументації і підкреслюють актуальність теми.
Об'єкт дослідження: гризуни Камінь-Каширського району.
Предмет дослідження: біологічні особливості функціонування гризунів Камінь-Каширського району.
Основна мета курсової роботи полягає в тому, що на прикладі гризунів показати особливості функціонування фауни Камінь-Каширського району.
Відповідно до мети були поставлені такі завдання:
1. Дослідження особливостей функціонування гризунів;
2. Визначити особливості функціонування гризунів Камінь-Каширського району;
3. Показати шкідливість гризунів Камінь-Каширського району;
4. Зробити відповідні висновки щодо шляхів боротьби з гризунами Камінь-Каширського району.
Структура роботи: робота складається зі вступу, 2 розділів, висновків і списку використаної літератури.


Розділ 1. Теоретико-методологічні та організаційні аспекти дослідження гризунів Камінь-Каширського району
1.1. Огляд літературних джерел
За цей час дослідженнями гризунів займались багато зоологів: K.Stroczynski, A.Zawadzki, G.Belke, A.Plater, S.Pietruski. M.Nowicki, A.Walecki, A.Wrzesniowski, G.Grochmalicki, W.Dzieduszycki, R.Gutwinski, E.Niezabitowski, Cz.Statkiewicz, J.Fudakowski, L.Sagan, Z.Mehely, J.Paszlawsky. O.Stepanek, O.Farsky, М.Г.Янушевич, Ф.І.Страутман, К.А.Татаринов, І.І.Колюшев, А.А.Коню-хо-вич. М.О.Макушенко, І.Д.Шнаревич, Н.А.Полушина, І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Гризуни Камінь-Каширського району

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок