Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Екологія -> Рекреаційні комплекси Львівської області, велосипедний туризм ііі категорії складності

Рекреаційні комплекси Львівської області, велосипедний туризм ііі категорії складності

Назва:
Рекреаційні комплекси Львівської області, велосипедний туризм ііі категорії складності
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
26,96 KB
Завантажень:
216
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Загальна частина
1.1. Загальна характеристика місця розташування рекреаційного утворення.
Розташована на крайньому зааході країни, на її кордоні з польщею. Площа області становить 21,8 тис.кв.км. ( 3,6% території країни).
1.1.1. Опис ландшафту місцевості ( наявність рекреаційних ресурсів ).
Область лежить у межах лісостепової зони і українських Карпат, вона має сприятливі умови для розвитку рекреаційної галузі.
Територію області пересікає 8950 річок, що належать до басейнів Дніпра, Дністра і Західного Бугу. Тут багато невеликих озер.
Область має 400 територій та обєктів природно-заповідного фонду, в тому числі числі заповідник Розточчя.
В числі курортних та оздоровчих ресурсів Львівщини – ліси, маловничі гірські і передгірські ландшафти, мінеральні води, лікувальні грязі, озокерит.
Прикарпатський курорт Шкло, який існує з 1756р., є найстарішим в Україні.
З ХVI ст. відомі цілющі джерела і лікувальні грязі в селищі Великий Любінь. Уже в кінці 18 ст., це – популярний курорт, реконструйований у середині ХІХ ст. До цього періоду відноситься спорудження водолікарні, допоміжних приміщень, будинків для відпочиваючих. Селище перетворюється на європейський курорт, кууди приїздили на лікування європейські вельможі, і навіть сам цісар Франц Іосиф.
Великий Любінь уперше згадується на початку 13 ст. В 17 ст. тут було споруджено замок, пізніше перебудований на палац.
Селище Моршин відоме з 1482 р. В 16 ст. тут були дві соляні шахти. Про лікувальні властивості місцевої соляної ропи стало відомо на багато пізніше. В 1875 р. німецький купець Б. Штіллер відкрив тут курорт. Пізніше поблизу від Моршина були виявлені мінеральні джерела. У 1880 р. видали перші брошури – проспекти, проспекти які розповідали про новий курорт. Напередодні першої світової війни його називали в числі кращих європейських курортів.
Моршин – бальнеологічний курорт, який базується на мінеральних джерелах, лікувальних грязей, запасах озокериту. Тут лікуються переважно захворювання органів травлення.
Унікальним курортом є Трускавець, розташований у гірській долині на висоті 350-400 м над рівнем моря. Оточений лісами, курорт відзначається м”яким кліматом з відсутністю різних температурних коливань, характерних для гірських місцевостей. Чисте повітря, цілющі мінеральні джерела створюють винятково сприятливі умови для відпочинку і оздоровлення.
Трускавець входив до польських володінь. Після першого поділу Польщі він відійшов до Австрії. В 1772 р. його населення складало 990 чоловік.
З 11 ст Трускавець був відомий як центр видобутку солі. В 1784 р. австрійським урядом встановлено державну монополію на виробництво солі, і трускавецька солеварня була закрита.
В 1814 р. розпочато видобуток нафти. На початку 20 ст. Бориславському нафтовому басейну, до якого входив Трускавець, належало одно з перших місць у Європі за обсягом видобутку нафти.
В ході геологорозвідувальних робіт у цій місцевості були виявлені джерела мінеральних вод. У 1827 р. споруджене приміщення для прийняття ван і 4 пансіони для поселення приїжих.
Після 1882 р. Трускавець переходить у віданні спілки, очолюваної шляхтичами Сапєгою і Жолтовським. На її кошти споруджено нову водолікарню, приміщення для інгаляцій, готелі, впорядковано територію навколо мінеральних джерел. За рівнем благоустрою Трускавець став в один ряд з відомими європейськими курортами.
В 1895 р. над джерелами було споруджено павільйони, відкрито ресторани, впорядковано центр міста. В 1900 р. тут встановлено пам”ятник А. Міцкевичу. В 1909 р. Трускавець був зєднаний залізницею зі Львовом, Краковом, Варшавою, Познанню.
У 1911 р. Трускавець переходить у власність нової спілки, очолюваної Раймондом Ярошем. У цей період місто було електрофіковане, споруджено мережу комунікацій, збудовано залізничний вокзал.
На курорті зводилися все нові комфортабельні вілли: “Гражина”,”Гелена” та ін.
Число курортників продовжувало зростати. Якщо в 1910 р. в місті побувало близько 3500 чоловік, то в 1913 р. – понад 5 тисяч.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Рекреаційні комплекси Львівської області, велосипедний туризм ііі категорії складності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок