Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Екологія -> Загальна характеристика території Кіровоградської області

Загальна характеристика території Кіровоградської області

Назва:
Загальна характеристика території Кіровоградської області
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
13,90 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ВСТУП
Для запобігання розвитку негативних процесів та їх наслідків на досліджуваній території необхідно проводити постійний екологічний моніторинг з метою виявлення джерел забруднення , а також впроваджувати в дію такі екологічні заходи, як використання нових природозберігаючих технолоій виробництва, ефективні методи очистки, економічно-правові методи регулювання природоохоронної діяльності, що забезпечить оптимізацію екологічного стану території.
Окремі блоки інформації, які пов’язані між собою і утворюють структури, називають базами даних(БД). У загальному розумінні термін «база даних»(database) можна застосувати до будь-якої сукупності зв’язаної інформації , яка об’єднана за деякою ознакою.Найчастіше під базою даних розуміють будь-який набір взаємозв’язаних даних , які зберігаються комп’ютером. Будь-яка база даних складається з деякого на- бору даних , які використовуються прикладними програма- ми. Система баз даних (database system) – це комп’ютеризова- на система зберігання даних, основна мета якої – зберігати інформацію і видавати її за вимогою. Саму базу даних можна розглядати як зразок електронної картотеки, тобто сховище для деякого набору занесених в комп’ютер даних.
В екології дуже широко почали використовуватись пари БД – ГІС . Це пов’ язано з тим , що екологічна інформація має просторово-часову прив’язку. Для представлення просторово розподілених даних найкраще підходять ГІС (геоінформаційні системи). Представлення результатів в такому випадку подають у вигляді спеціальних екологічних карт, які значно легші для сприйняття і надають інформацію не лише професіоналам , а й пересічним громадянам. Використання таких систем дає змогу динамічно відображати зміни навколишнього середовища і оперативно приймати рішення щодо оптимізації його стану.
1 ТЕОРЕТИЧНА ЧАСТИНА
1.1 Загальна характеристика території Кіровоградської області
Розташована в центральній частині України, в межиріччі Дніпра і Південного Бугу. Площа 24,6 тис. км2.
Основну частину території області займає Придніпровська височина. У річ-кових долинах на поверхню часто виходять кристалічні породи Українського щита, що подекуди утворюють в річищах пороги і перекати.
Область багата на корисні копалини. Тут розміщений Дніпровський бурову-гільний басейн. Є родовища горючих сланців, торфу. На території області зна-ходиться частина Криворізького залізорудного басейну. Є нікелево-хромітові руди (Побужжя), золото, графіт (Завальське родовище), різні будівельні мате-ріали.
Клімат області помірно континентальний. Зима м'яка, з відлигами. Літо жарке. Середня температура січня -5,4...-6,5 °С, липня +20...+21,4 °С. Опадів 400—490 мм на рік. Трапляються посухи, пилові бурі.
Річки належать до басейну Дніпра (Цибульник, Інгулець) та Південного Бугу (Інгул, Синюха, Синиця). Найбільші водосховища — Кременчуцьке та Дніпро-дзержинське. Збудовано водовід Дніпро — Кіровоград.
Область лежить у лісостеповій і степовій зонах. У лісостеповій переважають чо-рноземи типові, опідзолені, ясно-сірі та сірі лісові ґрунти, в степовій — чорно-земи звичайні. Природна рослинність збереглася лише на схилах ярів і балок. Ліси займають 6,8 % території. Є об'єкти природно-заповідного фонду.
Економічна географія. Кількість населення 1054,3 тис. осіб, густота 43 особи/км2, частка міського населення 60,4 %. Українці становлять понад 90 %. Більша частина населення зайнята в сільському господарстві.
Область індустріально-аграрна. Дає країні сільськогосподарські машини, гідравлічні насоси, напівпровідникові матеріали, графіт, граніт, цукор, олію. Основу енергетики становлять Кременчуцька, Краснохутірська та інші ГЕС, Кі-ровоградська та Олександрівська ТЕС. Найбільші машинобудівні підприємст-ва: акціонерне товариство «Червона зірка», виробничі об'єднання «Радій», «Друкмашйна», заводи «Гідросила», ремонтно-механічний, підйомно-транспо-ртного устаткування, локомотиворемонтний, тепловозоремонтний.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Курсова робота на тему: Загальна характеристика території Кіровоградської області

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок