Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Екологія -> Реформування рекреаційної галузі Волинської області

Загрузка...

Реформування рекреаційної галузі Волинської області

Назва:
Реформування рекреаційної галузі Волинської області
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,85 KB
Завантажень:
105
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реформування рекреаційної галузі Волинської області
курсова робота з екології


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність теми дослідження. В епоху науково-технічної революції, монотонності праці та надлишку інформації, концентрації населення у великих промислових центрах, зміни в рівні життя і структурі потреб суспільства збільшується попит на туризм і активний відпочинок. Більше громадян виявляють бажання провести свою відпустку у закладах рекреаційного обслуговування. Але на сучасному етапі розвитку економіки України така форма відпочинку стає дедалі менш доступна для широких мас населення. Тому нині стрімко зростають самодіяльні форми відпочинку і туризму, які використовують місцевий рекреаційний потенціал.
Географи розглядають рекреаційний потенціал як здатність природного простору сприяти відпочинку та відновленню здоров'я людини. Рекреаційний потенціал – один з показників природного потенціалу, ступінь здатності природної території справляти на людину позитивний фізичний, психічний і соціально-психологічний вплив, пов'язаний з відпочинком. Природні ресурси – це провідні фактори, які визначають рекреаційне використання території. Від того, які природні ресурси має територія, залежить організація видів та форм рекреаційної діяльності. Під рекреаційними ресурсами розуміють компоненти географічного середовища і об'єкти антропогенної діяльності, які завдяки таким властивостям, як унікальність, історична і художня цінність, естетична привабливість і лікувально-оздоровче значення, можуть бути використані для організації різних видів та форм рекреаційних занять у цілях відпочинку, туризму і лікування.
До природних ресурсів Волинської області, які мають найбільшу цінність для рекреації, насамперед належать такі елементи природно-територіальних комплексів, як озера, річки, ліси, родовища мінеральних юд і лікувальних грязей, а також окремі об'єкти природно-заповідного фонду. За наявністю природних ресурсів Волинська область належить до перспективних регіонів України в плані організації туристично-рекреаційної діяльності. Слід зазначити, що природні рекреаційні ресурси в області зазнали відносно невеликого антропогенного "пресингу" і тому добре зберегли рекреаційну здатність.
Сказане вище зумовлює актуальність теми дослідження курсової роботи, а також визначає об’єкт і предмет дослідження, його мету і завдання.
Об’єктом дослідження курсової роботи є проблеми рекреації як галузі людської діяльності взагалі і основних її напрямів на регіональному рівні.
Предметом дослідження курсової роботи є основні напрями реформування рекреаційної галузі Волинської області.
Метою курсової роботи є дослідження основних напрямів реформування рекреаційної галузі Волинської області.
Мета роботи реалізується шляхом виконання таких завдань:
дослідити матеріально-технічну базу рекреаційної галузі Волинської області;
охарактеризувати формування інфраструктури рекреаційної галузі регіону;
дослідити рекреаційне використання об'єктів природоохоронної спрямованості.


Розділ 1. Матеріально-технічна база рекреаційної галузі
Вплив усіх соціально-економічних факторів на організацію рекреаційної діяльності втілюється в територіальному розподілі і розвитку мережі підприємств рекреаційного обслуговування, що складають матеріально-технічну базу (МТБ) рекреаційної галузі (рис. 1.1). Рекреаційні заклади поділяються на лікувально-оздоровчі, туристично-екскурсійні та відпочинку.
Рис. 1.. Схема розміщення рекреаційних закладів Волинської області [23, 57]
Лікувально-оздоровчі заклади представлені санаторіями, санаторіями-профілакторіями, будинком відпочинку, дитячими оздоровчими таборами.
У Волинській області на 01.01.2000 р. працювало 6 санаторіїв, з них 2 – дитячі, 2 – матері і дитини. В двох санаторіях, окрім основної спеціалізації, оздоровлюють потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС. Перелік та основні економічні параметри роботи санаторіїв за 2000-2002 роки наведено в табл. 1.1 і 1.2.
Таблиця 1.
Перелік та основні параметри діяльності санаторіїв [27]
Назва закладу, вид власності, район розміщення | Профіль | Рік | Кількість місць, шт.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота на тему: Реформування рекреаційної галузі Волинської області

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок