Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Екологія -> Сутність обґрунтування моніторинги зовнішнього середовища

Сутність обґрунтування моніторинги зовнішнього середовища

Назва:
Сутність обґрунтування моніторинги зовнішнього середовища
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,89 KB
Завантажень:
267
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота
Сутність обґрунтування моніторинги зовнішнього середовища


План.
Вступ...................................................................................... 3
1. Сутність та характеристика зовнішнього середовища..4
2.Основні і побічні фактори впливу на зовнішнє середовище організації..............................................................................11
3. Шляхи покращення факторів зовнішнього
середовища............................................................................26
Висновок................................................................................30
Список використаної літератури.........................................33
Вступ.
Не існує жодної організації, що не мала б зовнішнього середовища і не знаходилася б з ним у стані постійної взаємодії.
Успіх будь-якої організації залежить не тільки від факторів діючих всередині організації, але, вирішальним чином, залежить від чинності, зовнішніх по відношенню до організації і діючих у глобальному зовнішньому оточенні факторів. У сьогоднішньому складному світі для досягнення успіху, необхідно розуміти чинність цих зовнішніх змінних. Будь-яка організація потребує регулярного одержання з зовнішнього середовища вихідних продуктів для забезпечення своєї життєдіяльності. При цьому кожна організація повинна віддавати щось у зовнішнє оточення в якості компенсації за її існування. Підприємництво, що буде закривати очі на очевидні факти впливу оточення, буде створювати розриви між своєю поведінкою і жорсткими вимогами свого оточення. Як тільки рвуться зв'язки із зовнішнім середовищем, організація гине. Останнім часом у зв'язку з підсиленням і ускладненням конкуренції, а також різким прискоренням процесів змін у навколишньому середовищі організації все більшою мірою вимушені приділяти увагу питанням взаємодії з оточенням, розвивати спроможність адаптації до змін зовнішнього оточення.
Метою курсової роботи є вивчення впливу зовнішнього оточення організації на її діяльність.Для досягнення поставленої мети були виконані такі основні задачі: утримання системи підходів до управ-ління, зовнішні фактори прямого впливу і їхній вплив на організацію, характеристика побічних факторів зовнішнього середовища.Курсова робота складається з вступу, трьох розділів, висновку і списку літератури, що використовується.
1. Сутність та характеристика зовнішнього середовища.
Зовнішнє середовище в стратегічному управлінні розглядається як сукупність двох відносно самостійних підсистем: макросередовище та безпосереднє оточення (так звані, відповідно, середовище непрямого впливу та середовище прямого впливу).
В практиці діяльності організацій має місце складна взаємодія і вплив змінних елементів організації на фактори зовнішнього середовища. Очевидно, що кожний окремо розглянутий фактор буде впливати на різноманітні організації по-різному. Досить часто вони утворюють своєрідну «цепну реакцію», при якій чинність одного фактору утворить «кола на воді», викликаючі активність інших факторів.
Такі дії факторів зумовлені їхніми загальними характеристиками. Виділяють чотири основні характеристики зовнішнього оточення:
· взаємопов’язаність факторів зовнішнього оточення;
· складність зовнішнього оточення;
· рухливість оточення;
· невизначеність зовнішнього оточення.
Взаємопов’язаність факторів зовнішнього оточення – це рівень чинності, з якої зміна одного фактору впливає на інші фактори. Також, як зміна будь-якої внутрішньої змінної може відбитися на іншій, зміну одного фактору оточення може зумовлювати зміна інших.
Прояв цієї характеристики можна проілюструвати на прикладі ситуації, в якій опинилися підприємства України після 1991 року.
Політичне проголошення суверенітету держави створили ситуацію, при якій політичні фактори виявили сильний вплив на загальний економічний стан підприємств України. Зростання цін на энергоносії (особливо на нафту), монополія Росії на її поставку притягли за собою загальне підвищення цін на всіх види продукції.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота на тему: Сутність обґрунтування моніторинги зовнішнього середовища

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок