Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Екологія -> Екологія.Техносфера.Агроекосистема

Екологія.Техносфера.Агроекосистема

Назва:
Екологія.Техносфера.Агроекосистема
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,93 KB
Завантажень:
222
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему:
„Екологія.Техносфера.Агроекосистема”


План реферату:
Вступ.
1.Енергія у техносфері.
2.Агроекосистеми.
3.Галузі екології.
Висновок.
Використана література.


ВСТУП
Техносфера — це частина біосфери, трансформована під впливом техногенної діяльності людини (нова глобальна матеріальна багатошарова сфера штучно створених об'єкт). Наприкінці XX ст. серед екологічних чинників, які визначають умови функціонування екосистем i біосфери в цілому, найпотужнішим виявився комплекс антропогенних чинників — сума негативних впливів на довкілля вcix видів людської діяльності. Частина біосфери, в якій господарює людина i яка докорінно перетворена людиною на техногенні об'єкти (від будинків, шляхів, аеродромів i виробничих комплексів до шахт, кap'єpiв, свердловин, водосховищ i космічних станцій), дістала назву техносфери. Техносфера почала формуватись у XVIII—XIX ст., а на кінець XX ст. стала чинником планетного масштабу. В результаті величезного тиску на біосферу i активного розширення техносфера стала перетворюватися на монстра, який почав знищувати цивілізацію. Виникла необхідність детального вивчення різноманітних забруднень, пов'язаних з людською діяльністю (з розвитком енергетики, промисловості, транспорту, сільського господарства, військової справи, космічної діяльності), їx класифікації та нейтралізації, пошуків шляхів екологізації виробництв. Виникла значна кількість нових екологічних напрямків прикладного характеру, які об'єдналися у великий блок, що дістав назву техноекології.
Розвиток техносфери, що супроводжувався необмеженим використанням природних pecypciв i вільним викидом вcix типів відходів людської діяльності в навколишнє середовище, став причиною виникнення таких глобальних проблем: енергетичної кризи, надмірного забруднення довкілля, скорочення площ орних земель i лісів, появи негативних кліматичних змін, соціально-економічної кризи. 3 урахуванням неконтрольованого приросту населення (250 тис. чоловік щодня, близько 90 млн чоловік щороку), що різко загострює соціально-екологічні та соціально-економічні проблеми, особливо в країнах, що розвиваються, i в країнах колишнього СРСР, відбувається i абсолютне, i водносне скорочення орних земель. А це загрожує виникненням ще однієї глобальної проблеми — голоду сотень мльйонів людей. Адже вважають, що якщо на 1 людину збирати з 1 га за piк 1 т зерна (близько норми), то проблему голоду можна буде розв'язати. Факти ж свідчать, що наприкінці XX ст. на планеті збирали близько 1,5 млрд т зерна, а рівень населення досягнув 5 млрд, тобто Земля вже не в змозі нагодувати людство. Якщо всю сумарну продукцію біосфери поділити на таку кількість населення, щоб не порушувати і стійкості, то вийде, що в біосфері може існувати не більше 3—4 млрд чоловік. За даними ФАО (продовольча i сільськогосподарська організація ООН), нині в світі недоїдає i голодує близько 1,5 млрд чоловік, хоча, за прогнозами, у 2010 р. кількість людей на Землі перевищить 7 млрд при тому ж piвнi дефіциту харчових продуктів.
Агроценоз — створена людиною з метою одержання сільськогосподарської продукції і регулярно підтримувана біотична спільнота, що має малу екологічну стійкість, але високу урожайність (продуктивність) одного чи кількох видів (сортів, порід) рос-лин або тварин.
/Агроценози зернових і овочевих культур стійкі лише впродовж одного року, багаторічних трав і ягідних — 3—4 років; плодових культур — 30—40 років. Поява агроценозів — величезних площ окремої культури спричинює надмірне зростання чисельності певних видів шкідників, бур'янів чи захворювань — колорадського жука, який з пасльону в Колорадо перебрався на картопляні поля, філоксера, що змушує знищувати з такою любов'ю вирощені виноградники. Постійна турбота, важка людська праця, витрати пального та різних засобів підвищення врожайності підтримують продуктивність агроценозів на вищому рівні, ніж природних екосистем.
Основним компонентом агроекосистем є грунт.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Екологія.Техносфера.Агроекосистема

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок