Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Екологія -> курсова робота: ІСТОРІЯ РЕКРЕАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ

ІСТОРІЯ РЕКРЕАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ / сторінка 2

Назва:
ІСТОРІЯ РЕКРЕАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,11 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
В деяких частинах Українських Карпат існує значна кількість рекреаційних ресурсів, та є брак матеріально-технічної бази. Рекреаційною діяльністю можна назвати правильне використання ресурсів, що існують і збереження їх на території. Саме поняття рекреації відкриває значення Українських Карпат. Якщо правильно реалізувати ці ресурси і не без матеріально-технічної бази, можна співставити цю місцевість з іншими туристичними рекреаційними районами світу.
Варто зазначити, що Українські Карпати – особливий рекреаційний район, який має усі необхідні ресурси, що дозволяє приймати туристів не тільки з України, але й з інших держав світу.
Розділ 1. Поняття рекреації і основні особливості
Поняття рекреація характеризує процеси і заходи щодо відновлення сил людини, але й той простір, в якому він відбувається. Таким чином рекреація – це відновлення фізичних, духовних і нервово-психологічних сил людини, які забезпечуються системою заходів і здійснюється в вільний від роботи час на спеціальних територіях. Таким чином на сьогодні на людину рекреація впливає не тільки на відновлення робочої сили, але й на людину в цілому. Кожна суспільно-економічна інформація характеризується своїми, тільки її властивими закономірностями та особливостями відновлення робочої сили. Основним фактором, який визначає підвищену роль рекреації є науково-технічна революція. Саме науково-технічний прогрес істотно змінює характер життєдіяльності людини. При розвитку НТР поступово скорочується фізичні, збільшуються розумові і нервово-психічні затрати праці в мірі зростання її складності. Поділ праці та її операції і їх монотонність викликають в людині нервову втому, яку зняти набагато важче, ніж втому від фізичних навантажень. Сучасні умови праці визначають необхідність не тільки тривалого відпочинку, але й переходу до активних його форм, з використанням природних умов і ресурсів. Саме такий вид відновлювальної діяльності відповідає рекреації.
Рекреація – це вид діяльності, який має чітко виражену природо-ресурсну орієнтацію. В даному випадку природні ресурси є провідним фактором, який визначає рекреаційне природне використання територій. Від того, яким природним набором ресурсів володіє територія, залежить організація видів і форм рекреаційної діяльності. Як відомо в природі поняття природні ресурси і природні умови широко використовуються в науковій літературі. При вивченні рекреаційної діяльності як соціально-економічного явища і системи, необхідний аналіз причинно-наслідкового зв’язку факторів, що зумовив процес рекреації, її функції та структуру. Розвиток сфери рекреаційного обслуговування залежить від громадських потреб в ньому, а також від рекреаційних ресурсів і їх розміщення. На формування та розвиток рекреаційних потреб в нашій країні сприяє збільшення тривалості вільного часу, якісної зміни його структури і та помітних змін в умовах науково технічної революції. Рекреаційні, як і інші потреби людини, змінюються. Слід відмітити дві основні тенденції в еволюції рекреаційної діяльності, які відображують зміни в структурі не тільки рекреаційних потреб, але в рекреації в цілому. Вони проявляються в рості активних загальнооздоровчих, спортивних і пізнавальних елементах рекреаційної діяльності, що реалізується на основі активного відпочинку, туризму та екскурсій, а також з виникненням нових форм реалізації рекреаційних потреб. Про це свідчить динаміка різних видів рекреаційних послуг, серед яких випереджаючими темпами розвивається організація активного відпочинку, і туризму зокрема. Для рекреаційної діяльності характерні такі основні функції: медико-біологічна, соціально-культурна і економічна. Суть медико-біологічної функції полягає в санаторно-курортному лікуванні та оздоровленні. Соціально-культурна функція виражається в потребі пізнання навколишнього світу, спілкування з природою. економічна функція рекреаційної діяльності – це просте відновлення робочої сили. З рекреацією пов’язане збільшення можливостей тих, хто працює, а збільшення періоду зберігання повноцінної працездатності веде до збільшення фонду робочого часу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота на тему: ІСТОРІЯ РЕКРЕАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок