Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Екологія -> Скачати курсова робота: ІСТОРІЯ РЕКРЕАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ

ІСТОРІЯ РЕКРЕАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ / сторінка 4

Назва:
ІСТОРІЯ РЕКРЕАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,11 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Розділ 2 Історія рекреації Українських Карпат
2.1 Рекреаційні особливості Українських Карпат
Українські Карпати - неповторний і мальовничий витвір природи, величаві і святкову добру погоду, похмурі і сірі в негоду, грізні і небезпечні в бурю і сніговії. Карпати - це і санаторії, це і цілющі мінеральні води, відомі на всю Європу, це і оздоровчі маршрути, це просто - зелений туризм. Природа Карпат ніби спеціально створена для туризму [8].
Хребти Українських Карпат простягаються з північного заходу до південного сходу більш як на 250 км. Низькогіря та середньогіря Карпат представлено гірськими групами Південних Бескид та Покутсько-Буковинських Карпат. Центральну смугу гір складають низькогіря та котловини Водороздільно-Верховинської області. Тільки за ним наступають Полонинсько-Чорногірські Карпати, включаючи найвищу вершину українських Карпат - гору Говерлу. Підняття Карпатських гір розпочалось більше 25 мільйонів років назад і їх загальний орографічний план набрав вигляду, схожий з сучасним. В подальшому продовжувались періодичні рухи, відповідно поглиблювалась географічна мережа, формувались по характеру ландшафтні місцевості. Під впливом західних повітряних течій тут формується помірно-континентальний клімат з достатнім та надлишковим зволоженням, м’якою зимою та помірно нежарким літом. Характерно при цьому велике висотне різноманіття кліматичних умов. Вершини в формі купола та широкі гребні найвищих хребтів зайняті субальпійським, рідше альпійськими лугами та пустощами, які називають полонинами. Давньольодовикові кресловини покриті заростями соснового криволісся. Не даремно українські Карпати ще називають - лісистими. Багаті Карпати на корисні копалини: нафту, природній газ, озокерит, калійні солі, буре вугілля.
Сприятливі для життєдіяльності господарської діяльності умови сприяли ранньому заселенню передгір’я. Археологи знаходять на цій території десятки стоянок давньої людини часів палеоліту та неоліту. В наступний період тут проживали племена, що займалися тваринництвом, а згодом землеробством. В середині першого тисячоліття Передкарпаття та Закарпаття займають слов’янські племена дулібів, білих хорватів, тиверців. З другої половини десятого століття ці землі входять до складу Київської Русі. Революційний рух посилився. Розташована в центрі Європи багато війн пережила ця земля. Але найтяжчим випробуванням для народу стала Велика Вітчизняна Війна. Більше трьох років Карпати знаходились під п’ятою окупантів. На боротьбу з ворогами піднявся весь народ. В містах та селах були створені підпільні антифашистські організації. Яскравим прикладом всенародної боротьби стали рейди партизанських об’єднань Ковпака, Шукаєва, Наумова. За роки радянської влади області регіону перетворилися в високо розвинуті аграрно-індустріальні, в яких розвинута електроенергетика, гірнодобувна та хімічна промисловість, машинобудування та приладобудування, деревообробна, легка, харчова промисловості. Широко розвинута мережа автомобільних та залізничних доріг. Велика кількість джерел лікувальних мінеральних вод, м’який клімат, багате вуглекислим газом та озоном повітря створюють сприятливі умови для розвитку мережі курортів. Загальне значення мають курорти Трускавець та Моршин. Та курортні особливості Українських Карпат ще далеко не є вичерпаними і мережа санаторіїв продовжують розвиватися.
Цей край відомий багато численними історико-революційними пам’ятками, меморіальними місцями, пам’ятками архітектури. Карпати – це несправжній музей народного деревного мистецтва під відкритим небом. Тут широко розповсюджені народні художні промисли. Багаті природнокліматичні умови та рекреаційні ресурси Українських Карпат позитивно впливають розвитку різноманітних видів туризму та відпочинку протягом цілого року. Створена значна кількість мереж туристичних закладів, що дозволяє приймати сотні тисяч туристів, обслуговувати мільйони екскурсантів. Широкі можливості відкриваються в Карпатах для спортивного і самодіяльного туризму.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота на тему: ІСТОРІЯ РЕКРЕАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок