Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Екологія -> курсова робота українською: ІСТОРІЯ РЕКРЕАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ

ІСТОРІЯ РЕКРЕАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ / сторінка 5

Назва:
ІСТОРІЯ РЕКРЕАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,11 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Туризм при його не правильній організації негативно впливає на становище природного середовища. Інтенсивну шкоду природі наносять не організовані групи туристів. В цілях збереження гірської природи в Українських Карпатах створена мережа заповідників та заказників. Найбільш важливі – Карпатський державний заповідник в Закарпатті та Карпатський державний природний національний парк в Івано-Франківській області. Тільки при умовах суворого дотримання встановлених норм та правил туризму, бережного відношення до навколишнього середовища, можна уникнути небажаних наслідків, забезпечити не тільки раціональне використання, але й надійний захист унікальних природних багатств Карпат.
2.2.Історія розвитку рекреації
Історія розвитку рекреації Українських Карпат займає безліч етапів. Все це супроводжувалось певними процесами щодо встановлення даної території, як рекреаційної. Зародження туризму та рекреації даної території займає значний період часу, що дозволяє аналізувати і займатись детальним дослідженням розвитку рекреації та туризму за декілька періодів і до сучасного стану. Рекреаційна діяльність почала функціонувати тут з 18 століття, проходячи всі етапи формування та встановлення її на території Українських Карпат. Цей період вважається початком формування і зародження туризму і рекреації. Слід зазначити що сама територія вважається перспективною і сприятливою для зародження рекреаційних комплексів, показниками чого є дослідження території, наявних в ресурсів та умов туристичних.
Існує також дорадянський період(19 століття – 1939рік), період радянський та сучасний стан, за даними якого можна визначити основні туристичні потреби, ресурси та рекреаційні умови.
На сьогоднішній день загальна площа природно-заповідного фонду становить близько 1,5 млн. га, території України і включає майже 6 тисяч об’єктів з різним режимом охорони – від повного невтручання людини до певних обмежень господарської діяльності. На території Карпат основними природоохоронними об’єктами є Карпатський біосферний заповідник та Карпатський національний природний парк. Карпати – перлина природи, де незважаючи на екологічно необґрунтовану господарську політику, а також потужний вплив антропогенного та техногенного навантаження, збереглися острівці незайманої природи, що потребує свого збереження та відновлення [6].
Розвиваючи масовий туризм в рекреаційних зонах природно-заповідного фонду, варто водночас ставити питання і про вкладення коштів в створення цього комплексу. В Карпат беруть свій початок основні водні артерії басейну Дунаю. Значний внесок в створення системи незалежного моніторингу рік даного регіону можуть надати громадські екологічні організації. Особливої уваги заслуговує придання екологічної спрямованості неорганізованому „дикому” туризму. В результаті розведення багать в необладнаних місцях щорічно гине від неприборканої стихії вогню чимала частина лісу, порушується баланс в природі. Розвиваючи туризм в Карпатах слід завжди пам’ятати про те, що змінити відношення людини до природи – досить непроста справа і вимагає тривалої кропіткої праці.
Як відомо рекреаційна індустрія базується на використанні оздоровчих властивостей природи, а ці властивості прямо залежать від рівня збереженості природних ландшафтів і біокомплексів. Кошти, виділені на сприяння розвитку курортно-рекреаційної індустрії, повинні надаватися проектним та будівельним організаціям тільки на конкурсній основі. Тому велике значення для успішного розвитку рекреації і туризму в Карпатському краї має залучення іноземного капіталу. Однак, розвиваючи рекреацію, слід пам’ятати, що вона може вступати в конфліктні ситуації з використовуваними ресурсами.
При вивченні екологічних передумов розвитку рекреації на Гуцульщині звертається увага на оцінку природних обмежень і стан безпеки, які можуть ускладнити розвиток туристських проектів. Гуцульщина – є одним з найбільш привабливих районів України для розвитку туризму. Міжнародний союз по навколишньому середовищу та світовий Центр по навколишньому середовищу у Вашингтоні цікавляться інформацією про визначні об’єкти культури та існуючі обмеження для розвитку ринку туризму порівняно із іншими місцями у Польщі, Угорщині, Словаччині, Румунії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота на тему: ІСТОРІЯ РЕКРЕАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок