Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Екологія -> курсова робота безкоштовно: ІСТОРІЯ РЕКРЕАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ

ІСТОРІЯ РЕКРЕАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ / сторінка 6

Назва:
ІСТОРІЯ РЕКРЕАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,11 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Ці організації також цікавляться інформацією про культурні обмеження і стан безпеки на території Гуцульщини, які можуть ускладнити розвиток туристських проектів. Інформація про культурні та соціальні чинники, які впливають на розвиток туризму в гуцульському краї, широко використовуватиметься при складанні майбутніх рекламних матеріалів Пам’ятки історії та культури є культурно-історичними рекреаційними ресурсами і включають культурні, історичні, археологічні та етнографічні об’єкти.
З огляду на рекреаційно-оздоровчий ресурсний потенціал Гуцульщини можна віднести до числа найбільш перспективних для цілей відпочинку і лікування регіонів Українських Карпат. Серед екологічних чинників, які лімітують розвиток санаторно-курортного лікування, рекреації і туризму на Гуцульщині є наступні:
- забезпечення централізованим якісним водопостачанням населених пунктів, рекреаційних і оздоровчих закладів
- організація на сучасному рівні очистки комунальних і промислових стічних вод
- налагодження ефективної системи утилізації твердих побутових і промислових відходів
- зведення до мінімуму кількості викидів
- стимулювання виробництва екологічно чистих продуктів [6].
Розвиток системи відпочинку і оздоровлення на Гуцульщині залежить і від ряду соціально-економічних факторів. Вся історія економічного розвитку регіону Українських Карпат, особливо в повоєнний період, це історія лише використання лісових ресурсів. Розвиток туризму на основі мережі природоохоронних об’єктів гарантує збереження їх рекреаційного потенціалу на майбутнє, а також сприятиме вирішенню соціальних та економічних проблем району в цілому. Зручне географічне розташування Українських Карпат, хороша збереженість їх унікальної природи та мальовничі ландшафти створюють всі передумови для того, щоб у майбутньому вони стали одним із центрів міжнародного туризму. Розвиток туристичної галузі сприятиме розвитку і інших форм та видів рекреації. На території Гуцульщини найперспективнішими з точки зору рекреаційного використання є Свидовецький і Горганський масиви. Тут великі існують можливості для туризму.
Важливу роль в розвитку Карпатського ТРК будуть відігравати активний відпочинок і туризм. У тих хто проводить свій вільний час в походах, тривалість життя на 8-12 років більша, в 2,5 рази нижча імовірність захворювань, в 1,5 рази більша витримка працездатності [3]. Разом з цим слід відмітити що активні форми рекреаційної діяльності викликають активні дії на природні комплекси рекреаційних територій. Якісні та кількісні зміни рослинному покритті рекреаційних територій є критеріями оцінки рекреаційної дигресії. Казанська та Каламкарова виділяють 5 стадій рекреаційної дигресії:
- корінні непорушені;
- мало порушені;
- помірно порушені;
- сильно порушені;
-деградовані.
При розробці програми розвитку ТРК необхідно виділити не тільки допустимі, але й оптимальні навантаження, а також оптимальну рекреаційну місткість його ландшафтів. В спрощеному вигляд ємність рекреаційного комплексу визначаються множенням середнього показника навантаження на площу території. Крім того не вся територія функціонування ТРК входить в потенціальні зони розвитку туризму і відпочинку. Показник ємності рекреаційного комплексу дозволяє розраховувати його сезонну і річну місткість, потенційне можливе число рекреантів в закладах активного відпочинку. Базовими показниками розрахунку ємності Карпатського ТРК послужили розрахункові показники оптимальних та допустимих навантажень на найбільш розповсюджені типи лісів, а також полонини. Ці території в Карпатському рекреаційному районі найбільш перспективні для розвитку масового і гірського спортивного туризму. Серед лісових ландшафтів найбільш стійкими до рекреаційних навантажень – широколистяні та мішані ліси. Гірські ліси Карпатського РР відрізняються високою стійкістю до рекреаційних навантажень. Це пояснюється тим, що існує достатня зволоженість, помірний температурний режим. Літній сприятливий період продовжується в Карпатському рекреаційному районі в середньому 3,5 місяця.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота на тему: ІСТОРІЯ РЕКРЕАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок