Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічна теорія, Політекономія -> НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК І ЙОГО ФУНКЦІЇ В РИНКОВІЙ ЕКОНОМІЦІ

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК І ЙОГО ФУНКЦІЇ В РИНКОВІЙ ЕКОНОМІЦІ

Назва:
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК І ЙОГО ФУНКЦІЇ В РИНКОВІЙ ЕКОНОМІЦІ
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
35,01 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
КУРСОВА РОБОТА
з дисципліни «Економічна теорія»
на тему
“НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК І ЙОГО ФУНКЦІЇ
В РИНКОВІЙ ЕКОНОМІЦІ”
 


ЗМІСТ |
сторінка
Вступ. | 3
Розділ І. Роль, призначення і статус центрального банку в економіці країни. | 4
Розділ ІІ. Функції та операції Національного банку України. | 8
2.1. Організація грошового обігу Національним банком України. | 10
2.2. Грошово-кредитна політика. | 12
2.2.1. Сутність, завдання і цілі грошово-кредитної політики. | 12
2.2.2. Інструменти реалізації грошово-кредитної політики НБУ. | 15
2.3. Кредитні відносини Національного банку України з банківськими установами. | 20
2.4. Валютна політика НБУ. | 23
2.5. Національний банк України як фінансовий агент уряду. | 28
Розділ ІІІ. Аналіз грошово-кредитної політики в Україні на сучасному етапі. | 33
Висновки. | 41
Список використаної літератури. | 43
Додатки | 45
ВСТУП
Будь-яке успільство може процвітати тривалий період часу тільки тоді, коли забезпечуються матеріальні блага для його членів завдяки ефективній економіці. У сучасній економіці велике значення мають підтримка стабільності грошової одиниці, достатнє забезпечення капіталом, а також захищена від криз банківська система. Для досягнення цієї мети держави здійснюють суворий всебічний контроль, що визначено конституціями та окремими законодавчими актами.
У розвинутій ринковій економіці центральний банк посідає особливе місце – він є центром грошово-кредитної системи національної економіки, головною функцією якого є контроль та регулювання пропозиції грошей у країні.
В сучасних умовах діяльність центрального банку має вирі-шальний вплив на стабільність національної валюти, надійність банківських установ, дієвість платіжно-розрахункового механізму, активізацію ринкової кон'юнктури, вирівнювання платіжного балансу, що загалом визначає ефективність функціонування всієї економіки країни.
Зазначені обставини обумовлюють необхідність вивчення питань, пов'язаних із визначенням статусу центрального банку в економіці та сфер його функціонування, оскільки місце центрального банку в ринковій економіці багато в чому визначає хід та напрямок економічного розвитку країни. Цим обумовлена актуальність виконання курсової роботи за темою “Національний банк і його функції в ринковій економіці”.
Метою роботи є вивчення ряду питань, що стосуються умов реалізації центральним банком своїх функцій загалом і Національного банку України зокрема.
В процесі виконання роботи для досягнення поставленої мети вирішується ряд завдань:
досліджується роль і значення центрального банку в економіці країни;
наводиться характеристика та здійснюється аналіз функції та операції Національного банку України;
розкриваються засади грошово-кредитної політики України на сучасному етапі.
Курсова робота складається з вступу, трьох розділів, висновків, списку використаної літератури та додатків.


РОЗДІЛ І
РОЛЬ, ПРИЗНАЧЕННЯ І СТАТУС ЦЕНТРАЛЬНОГО БАНКУ В ЕКОНОМІЦІ КРАЇНИ
У державному регулюванні ринкової економіки будь-якої держави особлива роль належить грошово-кредитним системам та їх головній ланці - центральним емісійним банкам. Така роль центральних банків визначається їх статусом монопольного органу щодо постачання суспільства грошовими коштами. Центральні банки володіють значним ступенем свободи, оскільки можуть випускати в обіг необхідну кількість грошей. Це означає, що при виникненні кризових ситуацій вони у змозі надати дієву підтримку суб'єктам господарювання шляхом створення резервного фонду платіжних засобів для попередження їх банкрутств.
Центральні банки є дуже важливими для економіки своєї країни та для світових фінансових ринків. Майже всі сучасні країни мають центральні банки: наприклад, Федеральна резервна система у Сполучених Штатах Америки; Німецький федеральний банк; Банк Франції; Японський банк та інші [8, с. 10]. Кожен з них слугує як банк і для уряду країни, і для банківської системи. Поєднання цих двох функцій дає можливість центральному банку бути основним органом, що проводить грошову політику в своїй країні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Курсова робота на тему: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК І ЙОГО ФУНКЦІЇ В РИНКОВІЙ ЕКОНОМІЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок