Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Економічна система, поняття, структура і взаємодія її елементів

Економічна система, поняття, структура і взаємодія її елементів

Назва:
Економічна система, поняття, структура і взаємодія її елементів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,36 KB
Завантажень:
472
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова робота
Економічна система, поняття, структура і взаємодія її елементів


ЗМІСТ
ВСТУП
Розділ 1. Поняття і основна мета економічної системи суспільства
Становлення міжнародної економіки
Параметри і структура міжнародної економічної системи
Розділ 2. Субстанційні підвалини глобальної економічної системи
2.1. Зміст і складові елементи економічної системи суспільства
2.2. Класифікація економічних систем суспільства
2.2. Роль власності в економічній системі суспільства
Розділ 3. Національні моделі ринкової економічної системи та адміністративно-командної економіки. Економічна система України на сучасному етапі
Висновки
Список використаних джерел


ВСТУП
На початку третього тисячоліття різко загострилися проблеми соціально-економічного розвитку. Головна суперечність світової економіки дедалі більше проявляється у скороченні й поступовому вичерпуванні традиційних ресурсів господарського зростання за істотного збльшення кількості населення планети. Так, на початок нашої ери у світі проживало 200-250 млн. чол.., а зараз налічується понад 5 млрд. Розв’язання вказаної суперечності спонукає до активного пошуку нової парадигми економічного розвитку, яка б передбачала, з одного боку, перехід до використання принципово нових джерел і видів ресурсів господарського розвитку, а з іншого – до певної регуляції співвідношення між кількістю населення та наявним обсягом споживчих благ для задоволення його потреб.
Нинішня ситуація характеризується глобальною трансформацією усіх країн світу до нового якісного стану, нового типу цивілізації. Розв’язання цих нагальних завдань здійснюється на різних рівнях та у різноманітних сферах суспільства. Світові проблеми обговорюються, вивчаються й вирішуються певною мірою в Організації Об’єднаних Націй та її підрозділах, регіональні питання – у межах сучасних інтеграційних об’єднань, економіка окремих країн – державними й іншими установами, науково-дослідними інституціями. За такого великого розмаїття неабиякого значення набувають наукове узагальнення, синтез існуючих теорій і концепцій та їх адаптація до потреб і реалій економіки України.
Оскільки об’єктивна необхідність вимагає поступового, але неухильного включення економіки України до системи міжнародного поділу праці, світових інтеграційеих процесів, треба враховувати усі вихідні, визначальні умови, що складаються у світовій економічній системі, а отже, розуміти, що собою являє міжнародна економічна система.


Розділ 1. Поняття і основна мета економічної системи суспільства
1.1. Становлення міжнародної економіки
Міжнародна економічна система розвивалася поступово, еволюціонуючи від простішої до все більш складної. Етапи становлення глобальної економічної спільності охоплюються такою схемою (табл. 1).
Аграрна цивілізація за своєю часовою тривалістю становила найбільший період. Початок йому поклала неолітична (аграрна) революція (ІІІ – IV тисячоліття до н.е.), яка ознаменувала перехід від привласнювального до перетворювального господарства. Теоретичне віддзеркалення вона дістала у вченнях фізіократів та меркантилістів. Причому класичні риси аграрної економіки відобразились передусім у роботах фізіократів. Меркантилізм же, що розвивався і на Сході, і на Заході більш ніж два тисячоліття тому, був характерний для перехідної торговельної, грошової економіки.
Таблиця 1
Етапи становлення економічної спільності
ТТип світової цивілізації | ДДомінуючий вид виробництва | ХХарактер праці | ППровідний тип власності
ААграрна | ССільськогоспо-дарське | РРучна | ЗЗемельна
ІІндустріальна | Ппромислове | ММашинна | ППромислова
ППостіндустріальна (ноосферно-космічна) | ІІнформаційне | ІІнтелектуальна
(духовна) | ІІнтелектуальна
Індустріальна економіка втілилась у класичних теоріях (А.Сміт, Д. Рікардо, Дж. Мілль та ін.) і в сучасних неокласичних концепціях.
Розгортання сучасного економічного знання можна представити за таким логічним ланцюгом: загальноцивілізаційна субстанційна основа – економічні моделі різного ступеня зрілості – національно-державні економічні системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Економічна система, поняття, структура і взаємодія її елементів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок