Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Економічний прогрес суспільства, його критерій та рушійні сили

Економічний прогрес суспільства, його критерій та рушійні сили

Назва:
Економічний прогрес суспільства, його критерій та рушійні сили
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
36,94 KB
Завантажень:
316
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Економічний прогрес суспільства, його критерій та рушійні сили


ПЛАН
ВСТУП
І. СУТНІСТЬ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОГРЕСУ
2. КРИТЕРІЙ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО ПРОГРЕСУ
Людина як елемент продуктивних сил, суб'єкт суспільних відносин і кінцева мета виробництва
Зміна місця і ролі людини у виробництві в процесі науково-технічного прогресу
3. РУШІЙНІ СИЛИ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОГРЕСУ СУСПІЛЬСТВА
Людські потреби – головні передумови економічного прогресу суспільства
Економічні інтереси – рушійна сила соціально-економічного розвитку
НТР та її роль в економічному прогресі
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ


ВСТУП
Обрана тема даної курсової роботи – “Економічний прогрес суспільства, його критерій та рушійні сили” – є вкрай важливою. Оскільки економічний прогрес завжди супроводжував розвиток суспільства.
Поняття “прогрес” від латинського “прогресус”, що означає рух вперед. З цієї точки зору економічний прогрес означає поступовий розвиток всієї економічної системи та кожного її елемента: продуктивних сил, техніко-економічних відносин, організаційно-економічних відносин, виробничих відносин, господарського механізму.
Економічний прогрес являється основою суспільного прогресу, складовими якого, крім економічної сторони, є також соціальна, правова, політична, національна, культурна, духовна сторони.
Економічні інтереси це причина та умова взаємодії й саморозвитку економічних суб'єктів. Кожне окреме економічне відношення існує спочатку потенційно, у формі очікувань та ще незадоволених домагань людини.
Економічні відносини реалізуються як дійсні, коли набувають форми взаємного зв'язку. Потреби інтереси не тільки відображають існуючі відносини, а й самі є першою "цеглиною" в структурі соціально-економічних відносин.
Людина як головний фактор виробництва є носієм виробничих і суспільних відносин. Продуктивні сили і виробничі відносини постійно змінюються, розвиваються. Відповідно змінюються незмірно зростають місце і роль людини в процесі виробництва, особливо в умовах сучасного науково-технічного прогресу. З одного боку, відбувається звільнення людини від виконання певних функцій безпосередньо у самому виробництві за рахунок його механізації та автоматизації, а з другого підвищується значення й професійної підготовки, здатності забезпечити функціонування складного технічного устаткування.
В даній роботі ставлю перед собою мету дослідити рушійні сили економічного прогресу суспільства, визначити його критерій та інші особливості становлення економічного прогресу.
І. СУТНІСТЬ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОГРЕСУ СУСПІЛЬСТВА
3 виникнення політичної економи представники її різних напрямів, шкіл і течій намагалися з'ясувати рушійні сили розвитку економіки. Так, причини розвитку суспільства, в тому числі економіки, вони вбачали у зростанні населення, географіч-ному середовищі, прогресі техніки, психобіологічних, соціаль-но-правових факторах тощо. З'ясування цих причин має велике теоретико-пізнавальне та практичне значення, зокрема допома-гає виробити науково-практичні рекомендації для виходу еконо-міки України з глибокої економічної кризи, а відтак прискоре-ного розвитку суспільства.
Сутність економічного прогресу. Поняття "прогрес" походить від латинського слова "progressive", що означає рух вперед, поступальний розвиток суспільства по висхідній лінії, від менш досконалих до більш досконалих форм.
Економічний прогрес — поступальний розвиток усієї економічної системи, кожного її елемента: продуктивних сил і техніко-економічних відносин (а водночас технологічного способу виробництва), організаційно-економічних відносин, виробничих відносин, або відно-син економічної власності, та господарського механізму.
Конкретніше прогрес технологічного способу виробництва виражається в переході від способу виробництва, заснованому на ручній праці, до способу виробництва, що базується на ма-шинній праці, а від нього — до технологічного способу вироб-ництва, в основі якого лежить автоматизована праця. Рух уперед у межах виробничих відносин знаходить свій концентрований вияв у еволюції форм власності: від індивідуальної до колектив-ної (в різних її видах і ступенях зрілості), від колективної — до державної та наддержавної (або інтегрованої) форми власності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Курсова робота на тему: Економічний прогрес суспільства, його критерій та рушійні сили

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок