Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Власність як економічна категорія: економічний зміст і юридична форма, структура, еволюція.

Власність як економічна категорія: економічний зміст і юридична форма, структура, еволюція.

Назва:
Власність як економічна категорія: економічний зміст і юридична форма, структура, еволюція.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
13,42 KB
Завантажень:
217
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Курсова робота
Власність як економічна категорія: економічний зміст і юридична форма, структура, еволюція.


Зміст
Вступ
1. Власність як економічна категорія
2. Економічний зміст і юридична форма власності
3. Структура власності
4. Еволюція форм власності
Висновок
Список використаної літератури
Вступ
Власність – соціологічна категорія, яка містить низку підсистем суспільних відносин (економічних, соціальних, правових, психологічних, національних тощо), що прямо й опосередковано стосуються привласнення предметів природи у процесі праці та привласнення матеріальних і духовних благ через соціально-економічну форму суспільного способу виробництва. Двома найважливішими підсистемами В. э економічна та юридична власність. Економічна В. має кількісну та якісну сторони. Перша означає певну сукупність матеріальних благ, різноманітних об’єктів власності (засобів праці, предметів праці, робочої сили, предметів споживання, цінних паперів, грошей тощо), в т.ч. об’єктів інтелектуальної В. (патентів, ліцензій та ін.). друга виражає систему виробничих відносин між людьми з приводу привласнення об’єктів В. в усіх сферах суспільного відтворення (у безпосередньому виробництві, обміні, розподілі та споживанні). В діалектичній єдності цих двох сторін В. (тобто економічна В.) означає привласнення індивідом, колективом, державою та іншими суб’єктами засобів виробництва, предметів споживання, послуг та інших об’єктів В. в усіх сферах суспільного відтворення. Вона належить до базисних відносин і не залежить від волі та свідомості людей (див.: Власність економічна ). Юридична В. – загальна умова виробництва, вияв волі певного класу і правове оформлення цієї волі в юридичних актах і нормах, у праві власності. Право В. та його модифікація опосередковано впливає на процеси привласнення (див.: Власність юридична). Соціальний аспект В. розкриває процес утворення й розвитку класів, соціальних груп і взаємо утворення і розвитку класів, соціальних груп і взаємодію між ними залежно від відношення до засобів виробництва, способів отримання певної частки суспільного багатства. Політичний аспект В. характеризує наявність впливу на політику держави залежно від привласнення засобів виробництва, інших об’єктів власності. Психологічний аспект В. відображає наявність почуття господаря у працівників або його відсутність, ставлення до власності як до своєї, нічиєї або чужої. Національний аспект В. характеризує наявність або відсутність різноманітних об’єктів В. в Україні вимагає трансформації кожної з названих підсистем. За час проголошення державної незалежності в Україні відбулася зміна лише юридичної та національної підсистеми В., оскільки 95% власності, що належала загальносоюзним міністерствам і відомствах колишнього СРСР, стала В. Української держави. Водночас значною мірою здійснено капіталізацію економічної власності, що істотно вплинуло на модифікацію інших сторін В.
Власність взаємна, взаємний фонд – об’єднання капіталів різних інвесторів для капіталовкладень у певні об’єкти, що стають внаслідок цього В. в., в. ф., доходи від якої і витрати на неї розподіляються залежно від частки кожного з інвесторів у загальній сумі.


1. Власність як економічна категорія
Сутність власності.
Суб’єкти та об’єкти власності. Ознаки власності.
Сутність власності . Власність є однією з найбільш фундаментальних і основоположних економічних категорій. Разом з тим – це одна з найскладніших категорій, бо має в собі багато ознак, форм прояву і систем функціонування.
Людство протягом тисячоліть вивчає сутність власності, але і до цього часу проблема власності до кінця не вирішена. Причиною цього, вочевидь, є те, що власність є певним зліпком даної економічної системи суспільства. Як саме суспільство перебуває в певному русі, зазнає змін, існує в перехідних формах розвитку, так і власність змінює свої типи, форми і системи. Тому відносини безпосередніх власників умов виробництва з безпосередніми виробниками розкриває найбільш глибоку таємницю, приховану основу всього суспільного ладу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Власність як економічна категорія: економічний зміст і юридична форма, структура, еволюція.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок