Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Гроші і їх роль у товарному виробництві

Гроші і їх роль у товарному виробництві

Назва:
Гроші і їх роль у товарному виробництві
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
31,44 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ БІЗНЕСУ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

з дисципліни:

ПОЛІТЕКОНОМІЯ

на тему:

Гроші і їх роль у товарному виробництві

Виконала:
Студент а 2 курсу ,заочна ф.н.
Спеціальність:
«Економіка підприємства»
Гетьмана Богдана Миколайовича

Перевірив: Урманов Ф.Ш.Житомир 2008


ПЛАН.

Вступ.
1.Виникнення та суть товарного виробництва.
1.1.Натуральне господарство.
1.2.Товарне виробництво.
2.Просте та розвинене товарне виробництво.
2.1.Просте товарне виробництво.
2.2.Капіталістичні відносини.
3.Походження грошей.
3.1.Концепції походження грошей.
3.2.Поява грошей.
4.Розвиток форм грошей.
4.1.Паперові гроші.
4.2.Електронні гроші.
5.Функції грошей в товарному виробництві.
5.1.Гроші як міра вартості.
5.2.Гроші як засіб обігу.
5.3.Гроші як засіб утворення скарбів і нагромадження.
5.4.Гроші як засіб платежу.
5.5.світові гроші.
Висновки.


ВСТУП.

Важливою складовою підготовки висококваліфікованих фахівців-економістів є вивчення навчального курсу ?Гроші та кредит?. Наукове розуміння проблем грошей, грошового обігу, кредитних відносин, банківської справи є необхідним компонентом становленя професійних економічних знань. Неможливо уявити ефективнк роботу економіста без грунтовних знань закономірностей і перспектив розвитку грошово-кредитної сфери нашої економіки, вивчення законодавчих і нормативних документів, що регулюють її функціонування.
Підвищення ролі грошей і кредиту у народному господарстві України обумовлено розвитком ринкових відносин і поступовим переходом до повноцінної цивілізованої змішаної економіки.

1. ВИНИКНЕННЯ ТА СУТЬ ТОВАРНОГО ВИРОБНИЦТВА.

Розвиток суспільного виробництва пов ’ язаний з існуванням різних його форм.

1.1. Натуральне господарство.

Найпершою формою господарювання було натуральне виробництво, за якого продукти праці призначаються для задоволення власних потреб безпосередніх виробників життєвих благ, тобто для внутрігосподарського споживання. Для натурального господарства характерні неровинуність суспільного поділу праці, його замкнутість, відсутність зовнішніх зв’ язків, примітивна техніка, технологія, патріархальність виробництва загалом. Йому відповідає застій, повільність розвитку самого виробництва і суспільному розвитку в цілому.
Таке виробництво замикає всі економічні процеси в тісних межах локальних виробничих одиниць, не відкриваючи каналівдля зовнішніх зв’ язків. Робоча сила, закріплена за локальними виробничими одиницями, позбавлена мобільності. Виробничі відносини тут виступають у своїй ?прозорій?, неуречевленій, нематеріалізованій формі як прямі відносини між людьми. Саме така форма господарювання є типовою для всіх докапіталістичних стадій розвитку суспільного виробництва. Вона довела свою суттєвість протягом тисячоліть.

1.2. Товарне виробництво.

На зміну натуральній формі господарювання поступово приходить товарна форма виробництва, яка тривалий час існує поряд з натуральною, проникаючи в неї і розкладаючи її. Остаточний розклад натурального виробництва, як основної форми господарювання, відбувся в епоху пізнього середньовіччя, епоху зародження і прогресу капілалізму. Замкнутість натурального господарства, його відособленість, примітивність, косність, патриархальність, застій капітулюють перед взаємним обміном і прогресом.
Потребу в обміні результатами праці мають і натуральне, і товарне виробництво, оскільки в них в тій або іншій формі існує поділ праці. Він виступає загальною умовою обміну незалежно від форми виробництва. Але якщо в натуральному господарстві обмін здійснюється у вигляді продуктообміну, без умови еквівалентності, то товарне господарство об ’ єктивно вимагає зовсім іншої форми обміну. Продукт праці в товарному господарстві призначається не для власного споживання, а для продажу, для обміну через ринок. Це передбачає постійне економічне спілкування, економічний взаємозв’ язок між людьми, що розпочинається з придбання засобів виробництва й закінчується реалізацією готової продукції, обміном досвідом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Курсова робота на тему: Гроші і їх роль у товарному виробництві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок