Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Українська фондова біржа – шлях економічного розвитку

Українська фондова біржа – шлях економічного розвитку

Назва:
Українська фондова біржа – шлях економічного розвитку
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
14,21 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Українська фондова біржа –
шлях економічного розвитку


План
Вступ
1. Стан розвитку фондового ринку в Україні
2. Загальні відомості про Українську фондову біржу (УФБ)
3. Головні економічні етапи становлення та розвитку Української фондової біржі
Висновки
Список використаної літератури


Вступ
Українська фондова біржа – важлива складова фондового ринку України.
Фондова біржа — це організаційна форма ринку, на якому здійснюється торгівля цінними паперами — акціями, облігаціями, зобов'язаннями державної скарбниці, сертифікатами, документами, пов'язаними з рухом кредитних ресурсів і валютних цінностей. На відміну від товарних бірж, що регулюють рух товарів, фондо-ва біржа забезпечує рух капіталу, адже цінні папери — не що інше, як різні форми його еквіваленту. Прискорення руху капіталу сприяє підвищенню ефективності економіки. Це є одним із завдань фондо-вої біржі.
Фондова біржа сприяє придбанню на певних умовах і на певний строк вільних грошей, залученню коштів за рахунок випуску і про-дажу акцій, облігацій і спрямування їх на технічне оновлення підприє-мства, його переорієнтацію на випуск продукції, яка має найвищий попит. Біржа може сприяти переливу капіталу з однієї галузі в іншу, а завдяки державному регулюванню цих процесів він може спрямову-ватись у ті соціальне важливі сфери, які найбільше його потребують
Як вторинний ринок цінних паперів фондова біржа сприяє здійс-ненню переходу фондових цінностей від одного суб'єкта до іншого. На первинному ринку цінності емітуються, тобто випускаються в обіг і розповсюджуються серед інвесторів. В окремих випадках на біржах можуть розповсюджуватися цінні папери. Емітентами цінних паперів можуть бути юридичні особи, дер-жава, державні органи, органи місцевої адміністрації, підприємства, іноземні юридичні особи. Громадяни або юридичні особи, що купують цінні папери від свого імені та за свій рахунок, є інвесторами. Ними можуть бути також іноземні громадяни та юридичні особи. Ще один учасник ринку цінних паперів — інвестиційна інституція, якій надається право юри-дичної особи, що дає їй можливість виконувати функції посередни-ка (фінансового брокера), інвестиційного консультанта, інвестицій-ної компанії, інвестиційного фонду. Інвестиційні компанії можуть займатися організацією випуску цінних паперів та видаванням га-рантій щодо розміщення їх на користь третім особам, вкладати кош-ти у цінні папери від свого імені та за свій рахунок, у тому числі через котування цінних паперів, за якими інвестиційна компанія зо-бов'язується їх продавати і купувати.


1. Стан розвитку фондового ринку в Україні
В Україні згідно з чинним законодавством створений і фун-кціонує ринок цінних паперів — акцій, облігацій, векселів, ощадних сертифікатів тощо.
Юридичними особами, які здійснюють випуск цінних паперів в нашій країна, є уряд, державні підприємства, що перетворилися на акціонерні товариства, комерційні банки, акціонерні товариства, ко-мерційні структури, органи місцевого самоврядування.
Емітентами України станом на 1 жовтня 1998 р. випущено в обіг цінних паперів на суму 17 230 195 тис. грн. При цьому акцій випу-щено на суму 12 874 112 тис. грн., або 74,7 відсотка, облігацій — на 1 233 701 тис. грн., або 7,2 відсотка, казначейських зобов'язань — на 23 536 тис. грн., або 0,1 відсотка, ощадних сертифікатів — на 179 088 тис. грн., або 1,1 відсотка, векселів — на 2 174 054 тис. грн., або 12,6 відсотка, інших цінних паперів — на суму 745 704 тис. грн., або 4,3 відсотка.
Торгівля цінними паперами на фондовому ринку України здійс-нюється на фондових біржах та в позафондових торговельно-інфорінформаційних системах.
Останні обслуговують торговців цінними папе-рами, які укладають цивільно-правові угоди щодо цінних паперів.
Фондові біржі є основними організаторами торгівлі, на яких здійснюється купівля-продаж цінних паперів, але вони функціону-ють відокремлено одна від одної.
На фондовому ринку цінних паперів діють такі зареєстровані біржі:*
Українська фондова біржа (УФБ);*
Київська міжнародна фондова біржа (КМФБ);*
Українська міжбанківська валютна біржа (УМВБ);*
Донецька фондова біржа (ДФБ).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Українська фондова біржа – шлях економічного розвитку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок