Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Сутність саморегульованої ринкової економіки

Сутність саморегульованої ринкової економіки

Назва:
Сутність саморегульованої ринкової економіки
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,20 KB
Завантажень:
193
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Курсова робота
Сутність саморегульованої ринкової економіки


Зміст
Вступ
Сутність саморегульованої ринкової економіки
Регульована економіка
Конкретні моделі ринкової економіки
Висновки


Вступ
Модели організації ринкової економіки – це дуже актуальна тема, особливо у цей період, коли Україна намагається зробити свою конкретну модель, якаб відповідала теперішнім умовам . Від моделі залежить поведінка держави, як на внутрішній так і на світовій арені.
В результаті виникнення суспільного поділу праці, приватної власності на засоби виробництва й економічного відокремлення товаровиробників суспільне виробництво набуває товарної форми. На певному етапі розвитку (капіталізм) ця товарна форма стає пануючою, а товарно-грошові відносини починають опосередковувати практично всі відносини суспільства. Економіка, в якій товарно-грошові відносини є пануючими, в літературі отримала назву „ринкової економіки”. Ключовим елементом конструкції "ринкова економіка" є ринок.
Ринок – це сукупність економічних відносин між людьми у сфері обміну. Ринкові відносини суттєво відрізняються в різних країнах за ступенем розвитку, особливостями модифікації, рівнем зрілості, історичними, соціальними та іншими ознаками. "Ринок" для американця, західноєвропейця, японця виглядає по-різному, й це цілкем природно, якщо врахувати, що американська "ринкова економіка" тяжіє до класичної моделі підприємництва, французька - до державного „дирижизму”, західнонімецька - до "соціального ринкового господарства", а японська - до „корпоративного патерналізму”. Відповідно до цього Україна повинна мати ринок, який би відповідав її національним особливостям, а не американським або європейським.
У той же час у всіх названих країнах ринок має цілком визначений набір загальних ознак, який дає можливість судити про ступінь розвитку ринкових відносин. Взагалі „ринкова економіка” - поняття досить загальне, певною мірою - абстракція. Тому сказати, що країна переходить до ринкової економіки - значить не сказати нічого. В реальному житті ринкова економіка, відобража-ючи ступінь розвитку соціально-економічних відносин суспільства, виступає в певних конкретних формах (моделях), що відповідають сукупності умов (економічних, соціальних, історичних, географіч-них та ін.), у яких знаходиться дана країна. Це означає, що не існує абстрактної ринкової економіки, впровадження якої могло б забезпечити економічне зростання, а є її конкретні типи й форми.
Ринкова економіка виступає в двох основних формах: саморегульованій і регульованій. Саморегульована представлена нам вільним ринком. А регульована представлена такими загальними моделями: економічний лібералізим; державний дирижизм; соціально-ринкове господарство; корпоративний патерналізм; планово-ринкове господарство.
Метою моеї роботи є ознайомлення і аналіз ринкової економіки, а саме регульованої і самерегульованої. А також розгляд і характеристика конкретних економічних моделей, які існують у світі.


Сутність саморегульованої ринкової економіки
Класична політична економія ще з часів А. Сміта розглядала ринок як організацію господарства, за якої відбувається вільна гра ринкових сил. Реалізуючи свої інтереси, економічно вільна людина поліпшує свій добробут і водночас примножує багатство суспільства. Вважалося, що суперечностей між людиною і суспільством не існує. Інтереси суб'єктів ринку гармонізує конкуренція, завдяки якій досягається економічна рівновага як рівновага інтересів. Вирівнюючи попит і пропози-цію, конкуренція відновлює пропорційність, забезпечуючи само-регуляцію економіки. Державі за ринкової економіки відводила-ся другорядна роль, а саме: забезпечення національної оборони, організація громадського порядку, емісія великих банкнот, бу-дівництво та утримання деяких громадських споруд (доріг, мос-тів тощо).
Можно дати таке визначення: „Саморегульовання ринкове”— це наявність у ринковому механізмі компонентів та елементів, зав-дяки яким він здатний без активної регулюючої ролі держави або через незначне опосередковане її втру-чання забезпечувати процес взаємодії суб'єктів інди-відуальної капіталістичної власності та суб'єктів гос-подарювання, а також узгодження їхніх інтересів з метою привласнення максимальних прибутків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 



Курсова робота на тему: Сутність саморегульованої ринкової економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок